Добре дошли в борчески Старосел!

  • 5 056
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 068
И аз се пиша в групата, нищо, че само мо майчина линия съм селянка. Цялата майчина рода се е пръкнала в с. Цалапица Пловдивско. Бащинството са кореняци софиянци, но аз тях не съм ги виждала от 15 години вече, та не ги считам към родата. Хубаво нещо си е селото. Компотче, луканчица, прасенце, ракийка......абе хубав гръб удря нема спор.

# 16
  • Мнения: 254
Нещо зациклих...в тоя клюкарник! #Crazy
Преди, явно като първескиня, идвах във форума в общи линии да понауча, сравня и да проуча  бебешките работи.
Ама сега..... е да, само чета почти, но все тук си вися.  Thinking и по селските работи носа си вра

А по темата........ми щях да съм n-поколение градско чедо....ама пустия ми баща си харесал селянка:))))  Heart Eyes
Е аз пак градско чедо си останах
ама то като другата половина си я има
не моеш без селото мина.  Wink

# 17
  • Мнения: 2 759
              И аз съм гражданка н-то поколение, поради което селото винаги ми е липсвало. Леко запозната съм с кърската работа, предимно от Дискавъри - но не изглежда да е трудно. Молила съм се на наш'те да ме пращат ваканциите на село, но уви - то било само за добрите деца. Живота ми мина напразно в летни лагери + морето около Албена и Балчик. Изпитвам панически страх от едър, не непременно рогат добитък  Crossing Arms...

# 18
  • Мнения: 3 447
Нека се представя - "бяла съм, бяла" родопска селянка, но и трето поколение висшистка, все пак  bowuu
При нас "компиро" е известен като "патЕта"  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 891
Дъщеря на български кореняк Бенковчанини и селянка, специален внос от чужбинско, отгледана в полите на Витоша по градски тертип.

# 20
  • Мнения: 3 423
Нека се представя - "бяла съм, бяла" родопска селянка

Затуй пейш така тъжно и пристъпяш бавно-бавно.
А в дискусиите за члена си лаконична, не смееш да
се изкажеш, кравата ли е, краваса ли е, кравана ли е.
Аз също не смея. И аз пристъпям тихо и незабележимо.

# 21
  • Мнения: 3 447
Лиске, да не сме съселянки  Simple Smile

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 Joy
Хаха, и Лиска я вълнува граматиката, значи. Само че ние нищихме рЯката, рЯкана, рЯкаса...

# 23
  • Мнения: 3 423
Joy
Хаха, и Лиска я вълнува граматиката, значи. Само че ние нищихме рЯката, рЯкана, рЯкаса...

кравата у ряката
кашкавалът у хладилникот
аз да бегам до нужника

# 24
  • Мнения: 109
Чисто селянче, родено от селски люде и омъжено за градкси тип живеещ на село, и то баш на двайсетте километра западно от София, дето Liska ги споменУва.MechoPuh, той трудът селски е песен, ама дгруг като я пее Laughing

П.п. Купила съм си семенца за репонки, марулки и още нещо беше, 'ма го забравих Embarassed, но салатата е на лице след месец-два-три.
Тати има и домашнярка, тъй че сте добре дошли граждани Hug у наше сЕло

# 25
  • Мнения: 3 447
аз да бегам до нужника
Нужникът при нас е известен като "сернИк" - кратко и ясно  Simple Smile

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Амчи другата нужда не е ли нужда и тя? Нужник е по-хубавата дума.

# 27
  • Мнения: 677
Другата нужда няма тежест,а и не е нужно да се разкарваш чак до там за нея  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 891
Другата нужда няма тежест,а и не е нужно да се разкарваш чак до там за нея  Mr. Green
Вярно е, може цвекето да се препръска.

# 29
  • Мнения: 3 423
аз да бегам до нужника
Нужникът при нас е известен като "сернИк" - кратко и ясно  Simple Smile

е, Доне, не съм ти съселянка.

Общи условия

Активация на акаунт