Баба Марта се усмихна, АВГУСТинче мама ритна!

  • 10 073
  • 317
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 216
Здравейте и от мен!
Ivy честит ти  ден рожден !

По темата за 4Dто: Аз дълго време питах из форума какво е това 4D и накрая се разтърских из мрежата, ето го и обяснението за  обяснение за 4D:  "4D simply means a 3D scan with the added dimension of time as in a film or video." ili 4D e 3D преглед все едно и също нещо, само дрто когато се води 4D преглед се прави запис на видео -  4тото измерение тук е времето. 100% 4D не значи, че няма забявяне. Дано съм обобщила и изяснила чуденките

Зеа БХСто: попитайт лекаря си  и направи това, което той ви посъветва и ако му вярвате, че БХС е глупост не го правете. Недедейте да отивате на изследване зад гърба му.
Весел ден

# 286
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ей го и моят корем - последен ден от 15 г.с.
Снимката не е много качествена, ама толкоз може мъжо Crossing Arms.
http://images14.snimka.bg/002333250.jpg

# 287
  • Варна
  • Мнения: 443
Здравейте, августински тумбачета  Hug

Първо, Ivy, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!

Бъди много здрава, винаги обичана и щастлива. А август месец - горда мама на сладко, здраво бебенце   bouquet Весело празнуване  Wink

Честито и от мен на разбралите пола на бебетата Heart Eyes
Ди83, на мен ми изписа Магнерич - една седмица 3пъти на ден по едно, и след това по два пъти на ден по едно още 2-3 седмици.

Да се отчета и аз най-сетне...днес бях на ЖК. Наддала съм 1,5 кг. или общо 2,5 кг от началото до сега. Сестрата каза, че е малко , но не е нищо лошо. А аз очаквам да наддавам повече...все пак след няколко дни влизам в пети месец...нали уж трябва вече да се започва великото дебелеене Simple Smile) Ям много , но резултатите са налице. Бебко го чувствам вече, но само като си легна...а ако гледам и нещо смешно или по-вълнуващо - задължително се "обажда"  Mr. Green Обиколката на ханша ми е 95...така беше и на предната ЖК (точно преди месец), но шкимбата е порастнала...от 10, вече е 13см (от пъпчето до слабините) Simple Smile)) Кръвното е 110/60...каза да пия повече течности...изследванията са ми добре...аз се притеснявах, защото хемоглобина ми беше 120, при референтни граници 120-160, а тя каза, че е проблем ако е под 100,, така че сега съм по-спокойна. Пак ще пускаме изследвания след 20-та седмица. На 4Д ще ме гледа лекарката на 17-ти Simple Smile) Тогава ще имам и гинекологичен преглед...откакто съм бременна още не са ме гледали. Малко се притеснявам, много ми е неприятно  Embarassed Rolling Eyes


Лек ден на всички и целувки на тумбичките  Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

П.П. Аз докато се разпиша, те 2 теми изписани...ама съм  ooooh!

# 288
  • Варна
  • Мнения: 443
Намерих няколко инетерсни статийки...поне на мен ми бяха де Simple Smile Споделям ги с вас :

http://fema-bg.com/index.php?m=1149&lang=1  - Кои храни крият опасности за бременната жена?

http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=53 - развитие на бебето по месеци Simple Smile) Пише колко тежи и колко е дълго Simple Smile))

http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2379  - На път по време на бременност - особено важна статия за мен  Crazy

http://www.biberonbg.com/info/yoga_i_bremennost.htm - серии йога упражнения за бременни!

http://semeistvo.rozali.com/bremennost-calendar.html - статийки от Розали, свързани с бременността

# 289
  • Мнения: 1 380
Ей го и моят корем - последен ден от 15 г.с.
Снимката не е много качествена, ама толкоз може мъжо Crossing Arms.
http://images14.snimka.bg/002333250.jpg
Мами защо всички имате кореми, а аз нямам? Мари-ета тежи ли ти вече коремчето? Много ми е странно усещането?

# 290
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Изобщо не ми тежи. Имай предвид, че това е снощи след вечеря Mr. Green. Сутрин е наполовина по-малко Laughing.

# 291
  • София
  • Мнения: 5 739
Ха, забравих да се похваля-вчера за първи път ми отстъпиха място в тролея.

Беличка, има един магазин за бременни на ул."Княз Борис I". Намира се в участъка м/у Алабин и Солунска. На мен лично нищо не ми хареса, но всеки с вкуса си. Най-ми допаднаха дрехите в маг. на Фритьоф Нансен. Също в магазин "Асита" под колоните на Графа има дрехи за бременни. Едно време имаше дрехи за бременни в детския Бенетон, сега дали има и горе-долу какви са цените на блузите? Например тези класиката, с надпис UCB.
Гита има още дрехи за бременни в магазина на Бенетон...но последно преди 3 мес си взимах но не за бременни Simple Smile и да ти кажа доста бързах и не обърнах внимание какво и колко струва! :Май много мамаи с момченца ще си имаме  newsm78 babyа ние които все още не знаем може да сме с момиченца не се знае WinkБе по важното е да са ни живи и здрави!

# 292
  • Враца
  • Мнения: 173
Eто ме и мен след прегледа. Оказа се 4е бременноста ми е отключила гастрит или язвичка и бебо като расте я притиска. Лошото е че не мога нищо да пия докато съм бременна, най много но шпа и магнерод Tired. Док каза че е много важно да ходим всеки  ден до тдалетна, защото когато е пълно червото може да предизвика контракций.
 Благодаря на мимсат за филмчето сега го тегля и ще го гледкам.
Иви честит празник, бъди щастлива  bouquet

# 293
  • Мнения: 4 546
аз защо не мога да си изтегля филмчетата  Sad

# 294
  • София
  • Мнения: 5 739
Мимсат честито мила прекрасно е да го усетиш! Аз обаче тук от два дни нещо не съм Sad но няма да се притеснявам чак толкова много то все пак още е мъничко и като порасне ще му се радваме много!Лили добре дошла при нас Hug Heart Eyesвиждам че термина ти е на 17.08. Simple Smile аз съм уж за 16.08.Simple Smile  леко бременеене!Не знам до сега дали се е обсъждало кой къде ще ражда newsm78 но поне аз не съм видяла:) Та.....нека споделим! Аз ще раждам в Шейново доста се лутах докато го реша твърдо и смятам,че там има добри специалисти а  и болницата все пак си е специализирана за това и смятам да се доверя!

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 15:38 от dimianki

# 295
  • Мнения: 1 380
За сега съм се спряла на Окръжна б-ца.

# 296
  • София
  • Мнения: 3 872
Най-сетне се завърнах и след малко пак излизам,само Дани да се събуди.
Мариетка,на мен много често ми причернява,дори миналата седмица припаднах в един магазин.Незнам дали има лекарство за ниското кръвно,което да е позволено за бременни newsm78.Аз се оправям с кола и шоколад.Коремчето ти е много симпатично smile3521.
Мимсат,честито ритниче Grinning.
Херелинка,минаха ли ти болежките след но шпа-то.Не се притеснявай,мила,тези болки най-вероятно са от нарастване на матката.
Хари,съчувствам ти за гастрита.Дано все пак да има медикамент,който да ти облекчи болката.
О,вече си имаме мамче в 5-я месец.Гита,честито ново месече  bouquet.
Ди83,честито ти момченце stork-boy.
 welcome на Лили Hug.

# 297
  • Мнения: 4 546
Марти не мога да преценя, като че ли поразмина. ама тия  censored дънки така ми стягат, че ми идва да взема една ножица иииии...ще ги цепна отстрани като се прибера. уж дънки за бременни, а стягат като седиш  Close
и аз с кола и шоколад се тъпча като усетя, че ми паад кръвното, най-много с едно кафе да прегреша. за сега колата действа. чувала съм, че дългите разходки помагат да ти причернява - от време на време не е зле да поседнеш на някоя пейка.
Лили , добре дошла  Hug

# 298
  • София
  • Мнения: 5 739
И мен си ме боли честичко коремчето и лекаря ми каза,че не са контракции а е от самите връзки на матката ,понеже расте и натежава и те придърпват и от там и болката Sad и аз пия нош-па но не всеки ден само като ме боли въпреки,че Доки ми каза да пия 3 x 2 всеки ден за да съм нямала проблеми по натам newsm78 ма аз не пия по толкова само при нужда!Понеже пък получих някакъв обрив на краката под коляното с едни гадни ситни пъпчици които особенно вечер много ме сърбят и след като се намокрят също питах доки от какво може да е а той ми каза някакъв вид дерматит! newsm78 И да съм се мажела с Алергозан но като прочетох,че трябва да се използва с голямо внимание не се и намазах и сега не знам какво да правя:(

# 299
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Като усетите, че ви е ниско кръвното, е достатъчно да близнете малко сол.


Малеееее, и тази тема я изядохме. Констанс не може да ни смогне вече.

Общи условия

Активация на акаунт