Как ще коментирате това...

  • 2 062
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 470
   А на мен ми се струва,че повече мислите за собственният си свят,за общественното мнение,или за изродките които го правят това нещо...Но кое е по добро за малкото същество,според вас,да попадне в някоя кофа,и да се задуши между боклука,от мизерията там,или да бъде захвърлен в подобна люлка...Друг е въпросът,че в нашите болници няма пари за ковиози,камо ли за такива чудесии,но е хубаво да има подобни места!

# 16
  • Мнения: 1 640
  Със средства от Червения кръст и от благотворителни кампании като "Българската Коледа"  може да се закупят такива специализирани люлки.Да се поставят в болници,както е в Италия.Това е шанс за нежеланите бебета.По-добре така,отколкото  измъчвани,удушавани и на боклука.

# 17
  • Мнения: 47 988
ох,освен да ги спасяватот кофите,трябва и веднага да се отнемат родителски права на такива родителки,и после децата евентуално да се осиновяват и т.н.
помните ли детенцето,което поради липса на подписи от родителите не можеше да получи животоспасяваща клапа в мозъка,а и колко деца след като са изоставени в кофите или на др места,израстват по домовете,повечето от които с ужасни условия и без никакво възпитание?!
и наистина,нашенските болници нямат пари за кувьози,а такива неща ще купуват...пък и доколкото знам у нас практиката е да се изоставя бебето в родилния дом,защото раждането така или иначе е безплатно...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Нямам кой знае какъв коментар - тези мерки показват безсилието да се справиш с проблема от зачатие. Просто си представям как след като поставят тези люлки в наши болници, циганките с усмивка ще запретнат поли и....
Като не можем да ги научим да не раждат нежелани деца и да се пазят, да им отгледаме децата - как, е друг въпрос.

# 19
  • Мнения: 3 268
  Със средства от Червения кръст и от благотворителни кампании като "Българската Коледа"  може да се закупят такива специализирани люлки.Да се поставят в болници,както е в Италия.Това е шанс за нежеланите бебета.По-добре така,отколкото  измъчвани,удушавани и на боклука.
Точно това имам предвид.И аз не мога да си представя да си оставя детето,но зад всяка една такава постъпка стои човешка трагедия.Причина винаги има,независимо дали е правилно или не да постъпиш така.Въпроса ми беше не дали осъждате такава постъпка,а дали това ,което са направили в Италия не би трябвало да се направи и тук.Спомнете си двете изхвърлени близначета в Несебър през есента!Просто настръхвам!

# 20
  • Мнения: 1 734
По пдобре така, отколкото в кофа за смет!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
ами не, не трябва да се дават парите от благотворителност за създаване на още причине за благотворителност.
защо не се инвестира в действия, насочени към сексуалното (и не само!) образование, семейното планиране, заетостта на майките, ангажиране на децата със смислени неща, за да не се чудят в кой ъгъл да се напият и изчукат...

# 22
  • Мнения: 2 567
Не мисля, че тази идея колкото и хуманна да изглежда ще свърши това, което наистина трябва да се направи по въпроса.....

Според мене, това ще е предпоставка препълнените ни детски домове да се напълнят още повече.
Сега поне хората се замислят поне малко дали да правят нежелани деца, а ако това се въведе вече въобще няма и да мислят, защото ще имат алтернатива, която да им измива съвестта.

Не ми се вярва, че жена, на която и е минало през главата да си хвърли детето в контейнера ще тръгне да го оставя по такива "люлки". За нея явно живота му е абсолютно без значение щом дори може да си го е помислила.
А жени, които са в моментни кризи и в момент на "лудост" решават да оставят децата си, те ще намерат начин. Както жената, която остави детето си в католическата църква.

# 23
  • Мнения: 2 891
За мен най- големият плюс на тезо кошчета е ИЗЯВЛЕНИЕТО, че се отказваш от правата си на родител и след това спокойно могат да дадат детето за осиновяване. У нас е обратното. Взимат си за малко децата или ги оставят директно в болницата, но не се отказват от тях. После децата стоят самотни в домовете без никакъв шанс за сносно семейство.

# 24
  • Мнения: 2 567
Не съм най-сигурна дали това се приема за отказ. Без подпис на документ не знам дали това може да стане. След време тази майка може пак да иде и да каже, че си е оставила детето в еди коя си "люлка" и си го иска. Както примерно и в болницата, където го е оставила това може да се случи.

# 25
  • Мнения: 2 891
Надявам се да се приема. Както и да е. При нас системата е толкова объркана, че ми става лошо всеки път, като се замисля. Това е и причината да не ходя по акците в домовете. Не мога да издържана тъжнитв детски очи. Навремето за това се отказах от БМЧК.

# 26
  • Мнения: 2 388
Ако чужденките в Италия нямат информация, какво може и какво не, значи им куца програмата по интеграция. И аз не мисля, че някога ще ми дойде в главата мисълта да си изоставя детето, пък било то и в ръцете на религиозни и смирени хора.
За съжаление проблема не е толкова прост, че ние тука да го решим. Депресиите са нещо, от което никой не е застрахован и само можем да се молим да не ни дойде до главата....и много да обичаме децата - своите и чуждите

# 27
  • Мнения: 1 364
Хуманна идея! Децата имат шанс да оцелеят.

# 28
  • Мнения: 2 022
Я да помислим какви дечица намираха по кофите - замръзнали, задушени, удушени.... Ще се учудите ли, ако някой ви каже, че повечето са българчета? Деца на ученички, на изнасилени момичета, на жени, които е нямало кой да посъветва и подкрепи...
Циганките ги раждат "на едро", ама си ги оставят в болницата или ги прибират в катуна - там едно повече или по-малко никога не е от значение.
Предложеното в Италия решение е само на проблема "изхвърляне в кофа за боклук / тоалетна / шахта / река". То изобщо не е насочено към повишаване на сексуалната култура на хората (в частност майките). Но предотвратява убийствата на новородени, което според мен е заслужаваща уважение мярка.

Между другото - защо чета "резки" изказвания само срещу майките? Какви са тия жени, които захвърлят така бебетата си? Знаете ли, че в криминалните хроники има описани не малко случаи, в които бащата или други роднини казват на майката, че детето се е родило мъртво и бързо вземат мерки "да я отърват от мъчителната гледка на телцето". Вярно е, че става дума за раждания, протекли в домашна обстановка, и веднага ще кажете, че става дума за цигани. За мой ужас се оказва, че не винаги е така...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 6 873
За да възродят тази стара инициатива явно има защо...
Така изглеждат центровете към църквите.

Общи условия

Активация на акаунт