Спряха ми майчинството.

  • 2 405
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
Цитат на: luluto
само, че тогава тези 50% ти ги плаща работодателя.


Не, плаща ги държавата. Кой работодател ще се съгласи да ти дава повече пари??

# 16
  • София
  • Мнения: 6 561
Иренка, ако наистинане си била осигурена момичетата са прави. Дай по-пълно инфо, за да можем да ти помогнем по-качествено.
Юристката в КНСБ ми е бивша кележка ако  искаш телефон , пиши ми на лични.

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: bibi
Иренка, ако наистинане си била осигурена момичетата са прави. Дай по-пълно инфо, за да можем да ти помогнем по-качествено.
Юристката в КНСБ ми е бивша кележка ако  искаш телефон , пиши ми на лични.


Биби,благодаря!По нагоре писах,че съм неосигурена.Досега четох разни закони и май излиза,че трябва да ми го спрат заради тези 100лв.отгоре.Така са си измислили законите ,че да са удобни само за тях,за съжаление.Ще попрочета още малко.
Интересно,ако се разделя с Веско и съм неосигурена,а неговия доход е висок,с какво ще живея??? Shocked ??Това само като пример го давам,да не си помислите нещо,нямам такова намерение.Но наистина,хората с такива случай от какво живеят?

# 18
  • Мнения: 372
Цитат на: stefi
Чл.4. Право на семейни помощи по чл.2, т.2 и 3 имат семействата със средномесечен доход на член от семейството за предходните 6 месеца, по-нисък или равен на дохода, определен за целта в закона за държавния бюджет на Република България за съответната година, освен в случаите по !

Това е поредната дискриминация на осигурени и неосигурени майки!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 194
Абе, нямам думи - как само държавата ни "стимулира" раждането на деца!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 561
Тогава ще ти дават майчинството до 1 година, после помощи някакви от социалните + помощи за ток и т.н.
Абе виж сега има някаква логика да ти го спрат, защото на мен всеки месец ми вземат баснословни суми за осигуровки и това от 10 години (толкова ми е трудовият стаж) и пак вземам 130 лв за 2 бебета, но тук вече идва въпросът - по какви причини си била неосигурена, по собствено желание ли, по така стекли се обстоятелства ли, и защо точно от майчинството са ти спират и т.н, но за съжаление още много има да ни се доизкусурява нормативната база, за да стане като в белите страни  Sad  Sad  Sad .

# 21
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: bibi
Тогава ще ти дават майчинството до 1 година, после помощи някакви от социалните + помощи за ток и т.н.


Тук пак ще кажа ДА ама НЕ!!!
Сестра ми се раздели с мъжа си един месец след като роди.За да получи майчинство не искам да ви казвам през какво мина.Трябваше да Проси от секретарката му служебна бележка,защото селяка не искаше да й даде доброволно.Добре че дохода му беше под 500лв,иначе щеше да види майчинство ДРУГ ПЪТ.
Помощи някакви-НИКАКВИ. А за тока е просто невъзможно.С две думи-УМИРАЙ ТРУДНО!!!Това е действителноста.

# 22
Интересно,ако се разделя с Веско и съм неосигурена,а неговия доход е висок,с какво ще живея??? Shocked ??Това само като пример го давам,да не си помислите нещо,нямам такова намерение.Но наистина,хората с такива случай от какво живеят?[/quote]

Ако си разведена /да не дава господ/ тогава си самотен родител и въпреки,че не си осигурявана ще получаваш 130 лв. за 1 г., а пък  и доходът определено ще е под въпросния минимум. След изтичане на годината- тогава социални помощи. Ако обаче говориш само за фактическа  раздяла, но без развод- тогава ужаааас, но не бива да мислиш за такова нещо. Дано на никого не се случва .

# 23
При сестра ти вероятно става въпрос за фактическа раздяла, но все още не са имали развод. Това имах предвид по-горе. Тогава положението е както пишеш- умирай трудно, защото те по закон все още са семейство и доходите общи.

# 24
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Guguleto
Интересно,ако се разделя с Веско и съм неосигурена,а неговия доход е висок,с какво ще живея??? Shocked ??Това само като пример го давам,да не си помислите нещо,нямам такова намерение.Но наистина,хората с такива случай от какво живеят?


Ако си разведена /да не дава господ/ тогава си самотен родител и въпреки,че не си осигурявана ще получаваш 130 лв. за 1 г., а пък  и доходът определено ще е под въпросния минимум. След изтичане на годината- тогава социални помощи. Ако обаче говориш само за фактическа  раздяла, но без развод- тогава ужаааас, но не бива да мислиш за такова нещо. Дано на никого не се случва .[/quote]

Да,за това говоря,защото няма как да се разведеш преди да е изтекло майчинството.Сестра ми се разведе официално преди два месеца,а Бети вече е на годинка и половина.Започнаха да се развеждат по взаимно съгласие когато Бети беше на 2 месеца,та до сега.И пак щото са ни супер законите!!! Imp

# 25
  • Мнения: 4 629
Irenka, много съжалявам, че ти спират майчинството. Аз пък сега ще си подавам молба в социалните, но не знаех, че се подава отново след 6 месеца. ДАно поне за първото 6-месечие успея да взимам.

Аз съм неосигурена, защото съм студентка. На мен пък няма кой да ми изплати болничните. Университета казва - социалните, а те казват университета и така няма от къде да си получа парите. Imp

# 26
За съжаление Е така ! #Puppy dog

# 27
  • София
  • Мнения: 472
Цитат на: karla
За майчинство за първи път чувам да се спре.Нещо те баламосват.Майчинство се спира само ако се върнеш на работа и се исплаща 1 год ако си неосигурена.Заради по-висок доход само детските могат да не ти дават.


Момичета , майчинството зависи от средномесечния доход на член самейство , ако го получаваш от социални грижи към общината!!
Тоест майката  не е била осигурена  за всички осигурителни случаи към момента на настъпване на майчинството или на отпуск по бременност и раждане , т.е тя няма исканите права като работещ на трудов договор и се налага да взима майчинство от соц.грижи.
Там отпуска за отглеждане на дете е до навършване на 1 г. на детето и зависи от средномесечния осигурителен доход на чл. семейство.
Във всички останали случаи , когато излизаш в отпуск за отглеждане на дете от фирма ( като тработеща на трудов договор) , не се взема в предвид никъкъв доход и получаваш майчинство до навършване на 2 год. на детето. Във втория случай зависят само детските надбавки от дохода , но те при всички положения се вземат от соц. грижи!

мама Бубе

# 28
  • Мнения: 1 413
Аз съм неосигурена, защото съм студентка. На мен пък няма кой да ми изплати болничните. Университета казва - социалните, а те казват университета и така няма от къде да си получа парите. Imp[/quote

Мила,социалните трябва да ти изплащат болничните - на мен така беше с майчинството за по-голямото ни дете,няма да ти казвам каква борба беше,защото социалните в Надежда не бяха попадали на случай като моя и не знаеха какво и как - голяма борба беше,но накрая социалните ми изплатиха каквото трябваше.

А иначе по темата - не съм вярвала,че може да се случи да спрат на някоя мама майчинството! Това е безумие! Можем ли нещо да направим да огласим този факт...Нямам думи! А аз овиках околността да се жаля,че нямам детски,защото на мъжа брутния доход е висок...а реално живеем със около 750 лв. четиримата...

# 29
  • Мнения: 1 343
Добре де нали има хора които плащат по големи усигуровки за да взимат по - голямо майчинство ?

Общи условия

Активация на акаунт