Секцио и разширяване на таза

  • 6 618
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 159
Моят си е широк по принцип, но не съм забелязала да се е разширил още  newsm78
и аз не съм забелязала

# 16
  • Мнения: 5 393
Разширява се от самата бременност.Или поне при мен беше така.4месеца след раждането си бях на старите кг., но чак след още 2 месеца успях да си вляза в тесните панталони, точно защото таза ми не се беше прибрал до първоначалните си мерки(може и за милиметри да е ставало въпрос, но е факт, че разширение се получава)

# 17
  • Мнения: 1 555
Тазът се разширява по време на бременността така или иначе без значение как ще раждаш или как си родил !!!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Моят не се  разшири.

# 19
  • Мнения: 5 790
Родих секцио, но не съм забелязала да ми се е разширил таза. Въпреки че е възможно и това да е станало, но да не съм забелязала. Във всеки случай, влизам си във всички тесни дрехи от преди да родя. Но при всеки е различно. Докато бях бременна много ме боляха костите на малкия таз. Питах доктора за това и той ми каза, че боли, защото се опитва да се разшири, но може и да боли, защото не може да се разшири. Сега пак ме понаболява от време на време. Пак питах, и пак ми обясниха, че може би боли, защото се опитва да се стесни.

# 20
  • Мнения: 639
Не мога да разбера защо наричате тлъстините около таза таз?? Това си е ханш! Тазът е изграден от кости и не променя размерите си след края на пубертетното развитие! Променя се само тапицировката!! Начина на раждане няма нищо общо с това дали ще отслабнете и дали ще ви стават старите дрехи! Значение има колко похапвате, как се регулират хормоните ви и какъв е типът ви обмяна на веществата!! Ако ядете като за трима - ще ви се разшири ХАНША!

# 21
  • Мнения: 911
Не мога да разбера защо наричате тлъстините около таза таз?? Това си е ханш! Тазът е изграден от кости и не променя размерите си след края на пубертетното развитие! Променя се само тапицировката!! Начина на раждане няма нищо общо с това дали ще отслабнете и дали ще ви стават старите дрехи! Значение има колко похапвате, как се регулират хормоните ви и какъв е типът ви обмяна на веществата!! Ако ядете като за трима - ще ви се разшири ХАНША!

Аааа! Това ми хареса...  JoyИ е точно така!.. За сведение - някъде четох, че тазовите кости (не обиколката на ханша) се разширяват наистина, но - 1-2 см и по-късно се "свиват".
 Тук някой беше писал как тазът можел да се разшири до 30%. ( Shocked Shocked Shocked) Значи, ако ханшът е бил 90 преди забременяването, то след раждането да очакваме стойности от порядъка на 120 см!!! Умопомрачителна обиколка, евентуално възможна при натрупване на излишна мастна тъкан.

# 22
  • Мнения: 483
Разширява се още по време на бременността и се прибира до 6 месеца след раждането! Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 605
След 2 секциа си ми е абсолютно същия таз  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 468
Ами той таза не се ли разширява по време на самата бременност? Shocked Не знаех, че и след това се разширява... лелееее ooooh!. Мен по време на бремеността ми, така ме боляха кокаляците в тази област, че няма как да не се е разширил..., но след това не знам, дано не е.

# 25
  • Мнения: 2 897
Ами на мен ми препоръчаха да раждам секцио точно защото ми е много тесен таза, по време на самата бремеността таза се разширява при всяка е различно. Но при самото секцио мисля че не.

Това е и моят отговор Peace

# 26
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Зависи кога точно е извършено секциото. Ако главичката на бебето започне да слиза в таза, това раздалечава костите. Обикновено плановото секцио се прави по-рано, но нали знаеш - божа работа. Аз раждах секцио, но при започнало раждане и известно време след това имаше такова нещо, но всичко се намести до 2 месеца. А дали ти се е разширил таза ти най-добре можеш да прецениш, индивидуално е.

# 27
  • Мнения: 6 164
Е от какво да се разшири?!.. Rolling Eyes
Ами примерно, ако трупне 30-тина килца ще й се разшири и то доста осезателно, независимо от начина на раждане. Laughing

Ама тя пита при секцио специално. То дали ще трупне калций или мазнини, няма връзка с вида раждане.

# 28
  • Мнения: 639
Зависи кога точно е извършено секциото. Ако главичката на бебето започне да слиза в таза, това раздалечава костите. Обикновено плановото секцио се прави по-рано, но нали знаеш - божа работа. Аз раждах секцио, но при започнало раждане и известно време след това имаше такова нещо, но всичко се намести до 2 месеца. А дали ти се е разширил таза ти най-добре можеш да прецениш, индивидуално е.
Идва ми да кажа нещо нецензурно! Момичета костния таз не се променя нито от бременността нито от раждането!!! Това не е чекмедже да се отваря и затваря!!! Май с това обяснение искате да оправдаете дебелината !!!

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Таза ми не се разшири, обаче ханша  #Crazy имам 5 сантиметра отгоре  Cry
това с чекмеджето много ме накефи  Joy

Общи условия

Активация на акаунт