толкова голяма грешка ли правя че кърмя?

  • 1 617
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 108
Искам само да ти кажа наистина да послушаш сърцето си както го е казала една мама преди мен. Многото доктори наистина те объркват повечето пъти, и тъй като често изпадам в такива ситуации ще ти дам съвет-почини си за малко от тях ако имаш възможност. Що се отнася до рахита не е задължително щом расте по-бързо и е по-едро бебе да е с рахит. Само за сравнение, голямия беше страшно пълно бебе просто защото си ядеше без проблем и това май му беше любимото занятие a няма никакъв рахит. Малкия се роди месец по рано нямах възможност за кърмене за мое съжаление. Беше слабичък и въпреки всичките ми усилия се оказа с рахит при това открит твърде късно и нелекуван. За пръв път чувам за такива признаци на рахита като движенията които описваш. Дано няма проблем при изследването на кръвта  Hugи си мисля че ще е така Peace Кърми си детенцето и не се връзвай на приказките за нощното кърмене. Аман от компетентни #2gunfireМеждо другото изследването за рахит се прави чрез венозна кръв. Всичко ще е наред Peace Успех Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 369
здравей,
когато бяхме на 50 дни, минахме през болница.... ние също сме само на кърма, кръвта течеше трудно и фонтанелката беше леко вдлъбната, а докторите направо ме заплашиха, че ако не давам вода, ще го сложат на системи малкия!
 
обаче дехидратацията се беше случила просто защото той по това време ядеше по-малко - като започнахме да ядем по-често - два дни почти през час с няколко паузи за сън и 2-3 нощни - вече не бяхме дехидратирани - все пак си купих шише, колкото да показвам активност Wink и ми го напълниха, но почти не съм го ползвала, само колкото да видя малкия дали би я пробвал.

а като ме видяха колко често го кърмя направо се ошашавиха и почнаха да ми предричат какви ли не проблеми... а то милото ббебе точно се оправяше от болестта! - бях толкова доволна, че отново е с апетит!!!!!

за жълтеницата не се притеснявах, четох доста библиотеката и знам че кърмата е най-доброто в този случай!!!!!!!!!!!!

живи и здрави!!!!!!! желая ти много късмет!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 17
  • Мнения: 2 467
1. Ако от не пиене на вода се дехидратира и сгъстява кръвта, моята беба щеше да е първа на опашката. На 1г и 7м е вече и още не пие вода ,т.е. пие по маааксимум 20 грама на ден, а има дни в които въобще не пие. И се кърмим все още и през ноща по 3-4-5... пъти, за потрес на родата (ама аз съм злобна и само се зъбя).

2. Като ти гледам пухкавата бебка  Heart Eyes та се сетих на моята когато вземаха кръв. И тя беше (вече е скакалец  Mr. Green ) като твоята пухкава и успя само д-р Стоянова (Хематолог във ВМИ Пловдив ) да и вземе. С напипване и намери вената, защото нищо не се вижаше и само я проби. После събираше капките кръв. Не ровеше с иглата в ръката на бебока ( за което съм и много благодарна).

3. За бързо наддаване и на нас ни поставиха "диагнозата" рахит. Ходихме при още двама педиатри (+ВМИ Детско) и се оказа че нямаме никакъв рахит  #Cussing out

4. Дай игнор на мама и сестра. Понякога най-големите притеснения създават най-близките.

5. Ти трябва да си спокойна и всичко ще е наред. Гушкай и кърми яко бебчето - то знае най-добре от какво има нужда! Ти си човека, който трябва да му го даде.

Ще стискаме палци с бебче всичко да е наред  Hug

# 18
  • Мнения: 2 655
Просто какво да ти пиша. Тук в БГ хората си знаят едно и също.
Али е родена в Америка. Кърмена изключително и захранена по там схема. Една капка вигантол не е пила и няма рахит от кърмата. Никой никога не е правил такива прогнози.
Като се върнахме тук бг-лекарите се убиха да ни стресират с този рахит. Дори се обадихме на амерк. доктор, които бе категоричен, че и няма нищо.

Не им вярвай!
А близките изолирай и не соделяй с тях!
Кърмата е най-доброто за детето ти!
Ти си му майка и ти знаеш какво е най-добре за него!
Намери др. лекари и направи др. консултации!
Пии повече течности ти!

# 19
  • Мнения: 150
Щом си доволна от твоята докторка, тогава я разпитвай повече. Можеш да питаш, какво да ядеш ти, така че кърмата ти да влияе добре на бебка при тези обстоятелства. Може наистина да трябва ти да пиеш повече течности - не знам. Човек е хубаво да има специалист, на когото наистина да има доверие и когото да попита за всяко нещо което го интересува. Така че , според мен - възползвай се от предимството да си попаднала на лекар, от когото си доволна. Желая ви всичко най-хубаво и стискам палци. Peace

# 20
  • Мнения: 229
Бъди спокойна относно кърменето, според мен не може то да е причинило вреди на детето ти, даже ако е дехидратирано според мен трябва да се кърми по-често Thinking
И двете ми дечица не пият вода, ама грам. Каката докато беше на адаптирано мляко, а после вече говореше и можеше сама да си поиска, а малкото ми момче (на девет месеца) още не е пило. Съпругът ми ми има голямо доверие по отношение отглеждането на децата, но два-три пъти тайно се опитва да дава вода с биберон на малкия, той пък като изключително кърмен почти осем месеца, въобще не знае какво да прави с шишето, а влезе ли му малко вода в устата, плюе и се смее. Laughing
А иначе детето ти е в много добри ръце - доц. Мая Кръстева е чудесен лекар и много свестен човек. Тя отгледа каката, която е родена с тегло 670 гр и аз много я уважавам и съм й благодарна.
Сега се сещам, че на моето момиченце също много трудно му взеха кръв първия път - бяха й наболи три пръстчета, че да успеят да съберат поне малко. Никой обаче не ми каза нищо, нормално било за мъниците.
Нека да се направят необходимите изследвания, ако има нещо, ще се лекувате и това е. Едва ли да подлудиш майката е добро лечение за детето. Успокой се и кураж!

# 21
  • Мнения: 313
Представям си аз ако съм на твое място #Crazy милата Hug  Hug Най- доброто за бебето ти е твоята кърма.
Моето сладурче изобщо не иска вода и да ми се наложи не мога да му дам. Плюе я и недоволства. И мен ме натискаха да му давам вода и аз на който се обади му казвах "ами дай му де", и като види че не става млъква Shocked.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Така, така...а след като минете 6-ия месец, друга песен ще ви подхванат, хич да не се съмнявате... с тази нехранителна (вредна даже) кърма къде сте тръгнали... Mr. Green
Шегички.
За съжаление, когато ни се случва на нас, не изглежда особено смешно...
Но иначе - Melaniya и natalia_n, заповядайте на ЛЛЛ срещите - всяка последна събота на месеца от 11ч. в ДКЦ-1.

# 23
  • Мнения: 132
Имаш и моята подкрепа!!! И аз като всички останали мами не мисля, че кърменето, особено пък нощното е довело до подобни проблеми!!! А за семейството....много е кофти, но по-добре ги отрежи щом са решили, че няма да те подкрепят!!! И на мен ми се наложи да постъпя така след като обявих, че ще лекувам асматичните пристъпи на големия ми син с хомеопатия. То беше една война....остисках накрая да не се поддам на страха и сега слава богу той е добре!!! Предполагам, че и всички твой роднини просто ги е страх и затова постъпват така, предпочитат да приемат глупави обяснения, отколкото да са изправени пред неизвестното!!! Ти бъди смела за всички и не се тревожи , всичко ще бъде наред!!!!

# 24
  • Мнения: 230
Съчувствам ти и те подкрепям. Аз от един месец престанах да давам вода на бебето (преди не бях чела редовно тук).  Започнах да го кърмя и нощем и винаги когато поиска. Свекървата се скъсва да пуска тактични забележки (тя не се меси - не дай си боже!). Майка ми само мърмори. Но има една приказка "У лево!" и да си гледат работата. В понеделник се наложи да му вземат кръв на бебето - никакъв проблем. Та мисълта ми е:
Имали вероятност да се е стреснала от многото народ около нея? Мъжът ми е така - не е с гъста кръв, но като види спринцовка и свива вените (не си спомням медицински термин, който употребиха сестрите) и точно както описваш ти кръвта се съсирва по спринцовката.
Надявам се всичко при вас да се нареди.

# 25
  • Мнения: 678
И аз те подкрепям.Много е гадно да ти убиват по такъв начин желанието.
Аз сега искрено им се забаавлявам като им кажа че кърмя крали Марко

# 26
  • Мнения: 789
Почти се втрещих, като прочетох, че нощното кърмене е причина за рахит Shocked Ние още се кърмим нощем, а е на повече от 8 месеца. Вода не пие, никога не е пила, мога да я излъжа с малко чай след кашата. Рахит няма, така вилнее с проходилката, че и не си помислям за него. Първия месец педито ми каза, че бързо качвала килограми и трябва редовно да й давам Вигантол-а, че да не се разболеела от рахит. Може и да имат връзка килограмите, не знам.
Но това за прекалено гъстата кърма и това, че кръвта на бебето е гъста не ми се връзва. Чела съм, че кърмата е почти еднаква по състав-90% е вода, белтъка също е с почти еднакви стойности (не помня какви обаче). Та това, че трябва да се дава вода и на мен свеки се опитваше да ми го набие в главата. Кърмата ми била хубава, жълта, гъста, пък нейната била водниста, ама пак давала вода. Даже 2 пъти почти щеше да удави Ива, като се опитваше да й тика шишето  Twisted Evil
Бих потърсила друго лекарско мнение, защо е толкова гъста кръвта или може би пък защо толкова бързо се съсирва. Дано не е някакво заболяване - само предполагам, не искам да те плаша!
Аз не бих спряла да си кърмя детето, заради чуждите приказки-ако ще и добронамерено казани. Все пак ти си майката и ти си решаваш кое е най-добро за детето. А подкрепа, ние ще ти дадем  Hug

# 27
  • Мнения: 394
момичета благодаря ви, тъжно е, че получавам подкрепа от вас, които не съм виждала, а не от семейството си. все пак нинката има само кърмаческа жълтеница и от това са били всички аномалии в показателите й, нямала и рахит даже, но те искали да са сигурни, че е така. и аз исках да съм сигурна де. но аз за едно я заведох а те с друго ме шашнаха. все пак сами са се сетили че не е уместно и днес да ми я тормозят след осем игли вчера та някой от изследванията се отказали да ги правят. само пръстчето й боцнаха днес и с разни там ехографи я гледаха. цялата дандания е дошла от това, че познатата ми се е притеснила за Нина, а им се пада шефка и те й се нахвърлиха - да докажели, че нищо й няма.
благодаря ви още веднъж

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 15:48 от Melaniya

# 28
  • Мнения: 104
Мисля ,че просто сестрата не е могла да вземе кръв на детето.Следващия път като ви взимат кръв и ако се паднете на друга сестра гарантирам ,че няма да има такъв проблем.Казваш ,че сестрати е завършила медицина тогава би трябвало и тя да знае ,че признаците за дехидратация не са гъста кръв ,а може би-намалена еластичност на кожата,суха кожа и лигавици,намалена диуреза или липса на такава и други.И също ,че трябва от някъде да ги губи тези течност детето,примерно да повръща или да има разтройство.
  Това са просто мои разсъждения.Лекарите ще кажат по-добре.
  И винаги съм се чудила защо когато майката е притеснена за здравето на детето си ,вместо да я утешът близките и ,се нахвърлят отгоре и с обвинения и още повече я отчайват и притесняват.Чудна работа.
   Дано всичко да се окаже излишна суматоха.Пиши за развитието на нещата.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Според мен нямаш място за притеснения  Peace
За докторите във ВМИ-Пловдив не мога да се изкажа толкова ласкаво  Naughty що се отнася за начин на хранене. Беба се роди в 35 седмица, 2 кг и те ме съветваха да захранвам от 2-3 месец  #Crazy Натискаха ме и вода да давам, заради тежката жълтеница не даваха да я кърмя и тем подобни  Naughty
При недоносените бебета вероятността от рахит е в пъти по-висока, бебка наддаваше с кило на месец, "откриха" й и рахит, но не съм спирала да я кърмя. Денем, нощем - няма режими, не съм давала вода  Peace
Кураж и от мен   bouquet
Присъединявам се към поканата на Бу - елате на кърмаческите срещи да се запознаем - благодарение на тях научих бебка да суче и я кърмя 10 месеца вече  Heart Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт