Налагало ли ви се е да приспите кучето си ???

  • 15 609
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 423
Джу, сигурно е аз ще съм пред тази дилема един ден...мъчно да ми е, ех, нашите верни другарчета..... Cry

# 16
  • Мнения: 4 546
махнаме котката си, защото подивя и започна да напада жестоко. гледахме го осем години, спяхме в едно легло... Cry вариантите бяха или да го пуснем навън, или да го приспим. майка ми го дала на ветеринарят, който я уверил, че ще го заведе някъде да го пусне. ако го е направил - сигурна съм , че за максимум 10- дни е умрял. или може да го е взел за храна на някоя змия. незнам. още не мога да си го простя.  Cry но просто нямаше начин да го държим в такова състояние в къщи. и сега незная как бих постъпила, ако ми се наложи да избирам.  newsm78 няма да взимам повече животни. да умре от болест също е много, ама много гадно /и това ми се е случвало/. но да решиш ти е отвратително и ще ме гризе сигурно цял живот /нищо, че става въпрос за котка/

# 17
  • София
  • Мнения: 2 623
Съжалявам за кучата ти, Джулиана, но не виждам алтернатива. Приспи животината да са ви мирни душите.

Никога няма да ми е мирна душата, никога !!!
Не си мислете, че не я обичам. Обичам я
страшно много. Миналата година й направиха
операция за отстраняване на тумори на опашката и в устата.
Един месец всеки ден я водих на промивки и дренажи.
Паспорта й е изряден - една ваксина не липсва.
Всеки месец й давах хапчета за глисти и тения и
е къпана всяка седмица !!! Дори й направихме
дървено легло и на него с големи букви пишеше ЧАРА !
Всяка зима една печка си работеше за нея, да не й е студено нощем.
Сега горе е пуснат маслен радиатор. Яде най-хубавата храна.
Просто вече и тя се мъчи и ние. Не виждам алтернатива.
Ако вие се сещате - предложете

# 18
  • Мнения: 1 951
Да, налаголо ми се е за котка.Нямаше шансове да оцелее.Много тъжно. Много сълзи.И досега си спомням как ме гледаше.
Съжалявам, че трябва да вземеш такова решение.

# 19
  • Мнения: 3 622
Наложи се да преспим котката, която е на 15 години. Беше ни мъчно и все ощи ни е, но така се налагаше по добре ли ще бъде ако я оставим да се мъчи. Имам и куче което е на 10 години и преди месец го оперираха от тумор на щитовидната жлеза, доктора каза че ако се окаже злокачествен изхода ще е само един. Много ми е мъчно и за него какво ще стане и дано имаме възможност да му се порадваме още няколко годинки. Не те виня и ако това е изхода направи го защото и ти да се мъчиш и животното  Sad

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 939
Да, минахме през това.
Приспиването за мен е приемливо решение само ако животното е неизлечимо болно и така му се спестяват мъките и агонията.
Доколкото разбрах твоето куче само е старо и се изпуска.
Като толкова ти пречи,пусни го навън да си изживее дните свободно.
Другото според мен е ... убийство!  Confused
Дадох ти мнение, но не и подкрепа, съжалявам!

# 21
  • Мнения: 2 237
Скъпа Джулиана,
моето мнение е че трябва да я приспиш.Взела си най-правилното решение,така трябва.Ще спестиш на животинката мъките,това е най-важното.Не бива да се обвиняваш нито за секунда,няма за какво.
Тя ще бъде добре в един по-хубав свят,в който аз вярвам.Да,ще те боли.Да,ще плачеш и вероятно ще се обвиняваш.Но това е най-добрия вариант,защото помисли  би ли си простила да я гледаш как се мъчи и да я оставиш да умре в агония....

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
Карен как бих могла да я пусна навън ???
Та това е равносилно на още по-голямо
престъпление  Shocked
Куче живяло 12 години в дом и аз да го пусна ???
Не проумявам  #Crazy

# 23
  • Мнения: 2 723
Наложи ни се преди време... Никой не можа да вземе такова решение...
Куча си умря малко по-късно...
И до сега имаме угризения, че не и спестихме мъките...  Cry

# 24
  • София
  • Мнения: 10 825
Преди година и половина приспахме кучето ми - беше на 14 години и както си беше жизнено и весело за един месец просто грохна, вече не можеше да ходи, изпускаше се непрекъснато.... лекарите казаха, чи могат да му бият разни инжекции, с които само да продължат агонията, но не и да го вдигнат на крака. Предпочетохме тогава да го приспим за да не се мъчи.
Но не бих приспала куче, което просто е старо, още повече, че ти е било другарче. Няма ли вариант да го дадеш на майка, свекърва или някой друг близък, при който ще можеш често да го посещаваш?

# 25
  • Мнения: 2 123
Да, преди 3 години се наложи да приспя любимото си куче, което живя с нас 13 години!!! Последната година претърпя 3 операции, направи и тежък диабет. Ако не виждах как се мъчи всеки ден бях готова да с егрижа за нея колкото години трябва, само и само да бъде с нас. Взех решението и много бързо го реализирах, защото ако бях оставила време за размисъл, може би щях д асе откажа...
Заведох я лично аз /не казах на родителите ми, за да им спестя допълнителен стрес/ и бях до нея когато й пуснаха системата  Cry  Бях се разбрала с доктора да организира есхумацията й и всъщност в кабинета му се сбогувах с нея, т.е. спестих си още по-драматичната част по погребване и т.н.

и до ден днешен в семейството мислим и ни е мъчно за нея, като за човек, член от семейството...

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Джулиана, намери й стопани! Аз не бих я приспала, по причините които описваш. Аз също имам проблеми с моето куче. И той е вече стар, прави бели, абе ад е... но аз си се ядосвам и нищо не мога да направя. Държа си го, не мога да намеря други стопани. Мислила съм си, че се мъчи, в смисъл, че откакто имаме дете не му обръщаме необходимото внимание, но от друга страна той ще страда за нас, за детето... ако е при други хора. В твоята ситуация, обаче се налага кучето са не е у вас.. Намери й стопани... нека животинката си изживее това дето й е отредено без да се мъчи. Вярвам, че ще се намерят хора да я гледат. Взимали сме решение за приспиване на куче, и пак бих го взела, когато става дума за безнадеждно болно и страдащо животно!

Каква порода е?

# 27
  • София
  • Мнения: 154
Да, направихме го миналото лято една седмица преди да навърши 17 години. Кучето беше ужасно болно, нямаше никаква надежда, мъчеше се много. Преживях го тежко и продължавам да се обвинявам. Не е лесно решение.

# 28
  • Мнения: 2 759
Джулиана, намери й стопани!
              Peace. Никога не бих сложила край на живота на животно. Нито на човек. Не съм им го дала и не мога да им го взема - така разсъждавам. Всичките ми животни са живели съвсем свободно и са умирали достойно. До последно сме се грижили за всяко от тях. Не го разбирам това с инжекциите, а една приятелка, дето нямаше пари да си приспи кучето един ден взе, че си го удуши  Sick. Душила го в продължение на един час. От любов - да не се мъчело. За мен това е проява на егоцентризъм - когато вече не ти трябва - приспиваш го. Да не ти цапа, да не ти създава грижи... Да не те притеснява с болката си.
              Съветът ми е, ако не можеш повече да се грижиш за него - намери му други стопани, най-добре на село, с дворче. Може пък кучето да разцъфти при новите условия  newsm78...

# 29
  • Мнения: 2 792
  Взимала съм такова решение да, винаги сме гледали животни и винаги ми е било трудно да го взема. Приспахме прекрасното ни пуделче Джери, едва на 6 месеца, тъй като беше болно от гана, предадена му от майка му и нямаше шанс да оцелее  Cry. Приспахме едната ни котка, когато някой идиот я беше изритал така в гръбначния стълб, че й го беше счупил и беше парализирана изцяло, държах я докато подейства упойката и се сбогувах с нея  Cry
 Отказахме да приспим едната ни котка, която беше получила перитонит и в рамките на една седмица претърпя три операции, лекарите я бяха отписали, но баба Мола оживя и до ден днешен е жива на достополетните 17 години  Laughing
  Така че Джул, в твоя случай аз не бих си приспала кучето, не мога. Наистина потърси и други стопани, сложи и памперс щом се изпуска, трябва да направиш дупка за опашката да не и пречи. Съжалявам не ти помагам, но просто за мен смисълът на евтаназията е да помогнеш на някой, който няма шанс да си отиде с по-малко болка, а не да си спестиш неудобството и дискомфорта  Confused

Общи условия

Активация на акаунт