Бог или човек е Христос?

  • 5 357
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 569
Доколкото знам Христос е Господ. Бог е баща му.

# 16
  • Мнения: 689
Господ е изпратил Исус на хората,за да им каже да се молят на един Бог...А не дълго след смъртта на пророка,хората започнали да се молят на Исус....
Цитирайте къде в Библията Исус казва:,,Господ е моят баща,, и ,,аз съм част от троицата,,аз съм Бог,,и т.н.
Отговорът е:никъде.Хората не за първи път преиначават религията,за това Господ е пращал пророци на народите...
Филма е поредната златна мина за Камерън.И как от ДНК-то ще докаже,че става дума за същия човек..Бих гледала от любопитство-да видя какви научни доказателства ще представят.

# 17
  • Мнения: 25 620
И как от ДНК-то ще докаже,че става дума за същия човек..Бих гледала от любопитство-да видя какви научни доказателства ще представят.

Е, как, бе? За тестове за бащинство не си ли чувала?  Shocked
Няма начин да не докажат, че Бог е баща му. И за издръжка ще го осъдят даже, ще видиш!  smile3521 С лихвите, натрупани  за 2007 години...  newsm47

# 18

Честно казано и аз не знам, защото съм си обещала да не влизам в такива полемики, но НЕМА НАЧИН да не е засегнат въпроса, пък и да не е - все ще се намери някой услужлив да ти обясни:)))

Ей го на -Духът е много в час.
Той ги познава лично.
И боговете и синовете им и дъщерите им и всички свързани с тях събития  Heart Eyes

Тука въпроса е , че Той сам се е открил на хората като Бог и го е доказал.Няма какво да го разтягате този локум отново.Пък и РЕЗА , ти откога стана експерт по библейски въпроси?

# 19
Господ е изпратил Исус на хората,за да им каже да се молят на един Бог...А не дълго след смъртта на пророка,хората започнали да се молят на Исус....
Цитирайте къде в Библията Исус казва:,,Господ е моят баща,, и ,,аз съм част от троицата,,аз съм Бог,,и т.н.
Отговорът е:никъде.Хората не за първи път преиначават религията,за това Господ е пращал пророци на народите...
Филма е поредната златна мина за Камерън.И как от ДНК-то ще докаже,че става дума за същия човек..Бих гледала от любопитство-да видя какви научни доказателства ще представят.
Е, не си права Naughty

И-н 10:30 Аз и Отец едно сме.

Прочети много внимателно следващия текст
Евр. 1:1 Бог Който при разни частични съобщения, и по много начини, е говорил в старо време на бащите ни чрез пророците,
Евр. 1:2 в края на тия дни говори нам чрез Сина, Когото постави наследник на всичко, чрез Когото и направи световете,
Евр. 1:3 Който, бидейки сияние на Неговата слава, и отпечатък на Неговото същество, и държейки всичко чрез Своето могъщо слово, след като извърши [чрез Себе Си] очищение на греховете, седна отдясно на Величието на високо,
Евр. 1:4 и стана толкова по-горен от ангелите, колкото името, което е наследил, е по-горно от тяхното.
Евр. 1:5 Защото, кому от ангелите е рекъл Бог някога: -
"Ти си Мой Син,
Аз днес Те родих";
и пак:
"Аз ще Му бъда Отец, и Той ще ми бъде Син"?
Евр. 1:6 А когато пък въвежда Първородния във вселената, казва: -
"И поклонете се Нему, всички Божии ангели".

Евр. 1:7 И за ангелите казва: -
"Който прави ангелите Си силни като ветрове,
И служителите Си като огнен пламък";
Евр. 1:8 А за Сина казва: -
"Твоят престол, о Боже, е до вечни векове;
И скиптърът на Твоето царство е скиптър на правота.

Евр. 1:9 Възлюбил си правда, и намразил си беззаконие;
За това, Боже, Твоят Бог Те е помазал с миро на радост повече от Твоите събратя".
Евр. 1:10 и пак:
"В началото Ти, Господи, си основал земята,
И дело на Твоите ръце е небето;
Евр. 1:11 Те ще изчезнат, а Ти пребъдваш;
Да! те всички ще овехтеят като дреха,
Евр. 1:12 И като одежда ще ги свиеш,
И те ще бъдат изменени;
Но Ти си същият,
И Твоите години няма да се свършат.
Евр. 1:13 А кому от ангелите е рекъл някога: -
"Седи отдясно Ми
Докле положа враговете ти за твое подножие"?

И-н 20:27 Тогава каза на Тома: Дай си пръста тука и виж ръцете Ми, и дай ръката си и тури я в ребрата Ми; и не бъди невярващ, а вярващ.
И-н 20:28 Тома в отговор Му рече: Господ мой и Бог мой!


1Ин. 5:20 Знаем още, че Божият Син е дошъл и ни е дал разум да познаваме истинния Бог; и ние сме в истинния, сиреч в Сина Му Исуса Христа. Това е истинският Бог и вечен живот.

И-н 8:58 Исус им рече: Истина, истина ви казвам, преди да се е родил Авраам, Аз съм.

И още много има, но нямам време сега да ровя.

# 20
  • Мнения: 7 837
Аз съм вярваща и въпреки всичко, за мен е човек...
Има достатъчно много литература по въпроса. Някакъв си холивудски режисьор ще е последния, който ще ме накара да се замисля по неговите теории. Да не говорим, че не харесвам и филмите му...

# 21
  • Мнения: 689
За ДНК-то от къде ще вземат база за сравнение?Или се очаква ДНК-то да е нечовешко Simple Smile

В посланията(книгите),низпослани от Господ,се говори от Негово име,чрез ,,устата,,на Исус и другите пророци.
А относно превода има много съмнения и неизяснени фрази..

Исус си е бил човек,но с необикновенни способности и с мисия,дадена му от Бог.

# 22
  • Мнения: 4 916
По въпроса за филма на Дж. Камерън - от години се върти документален филм по "Дискавъри" за същата тази гробница, открита през 1980 г., но понеже не е на известен режисьор агенциите явно не са й обърнали внимание. Сега режисьорът на "Титаник" е направил документален филм, налял е пари за реклама и ето - "научно откритие", "сензационна лента", "скандал"...

# 23
  • Мнения: 599
Според мен човек - Син на Бога. Все пак е имал тяло.  А разните там сензации какво са открили, въскръснал ли е или не,имал ли е жена, син и т.н. нямат никаво значение нито за учението му, нито за нас сега.
Важното е, че е бил Учител.

# 24
  • Мнения: 11 607
Христос е Бог!

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Разбира се, че е бил човек ...... вероятно е имал някаква сила...или просто е бил много добър човек ..... в онези зверски, порочни и жестоки времена, това да се отплащаш с добро и идеята да бъдеш добър е била революционна ....... явно хората са гледали на него като на странник ...... към него са се присъединили други, умни хора, загубеняци за времето си ....хора, за които правото на силния не е било вярното право ...... те са започнали да разпространяват тази своя вяра ..... като за по- достоверно са казвали, че Бог иска от тях да бъдат добри ...... след като Иисус става Христос , т.е. го разпват учениците му продължават учението, пишат истории за живота му, които разпространяват .....   след време някои от тях са събрани и наречени Евангелия ...... с времето започват да се разнасят легенди за този човек, за него се казва,  че е заченат непорочно......вероятно самият Иисус се е обявявал против промискуитета.....че е възкръстнал и т.н ...... и хората са започнали да носят кръста , за да си спомнят, че техния Исус е разпнат ... навярно след като е умрял, учението е било застрашено .... учениците му са се закичили с кръст и са призовавали хората да не забравят човека разпнат на този кръст ...... че те са виновни за това и т.н.......общо взето и съвсем накратко, това е моята версия за нещата

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 21:17 от secretgarden

# 26
  • Мнения: 11 747
Според мен е човек!Просто историята на неговия живот се е превърнала в легенда и е била украсена значително!

# 27
  • Мнения: 2 759
                По въпроса се доверявам само на Библията. Хареса ми отговора на gerik. Има описани в Библията и други случаи на възкръснали хора (и на такива, които изобщо не са умирали, а са били взети живи на небето), но за нито един от тях не се твърди, че е син на Бога.

# 28
  • Мнения: 11 607
                По въпроса се доверявам само на Библията. Хареса ми отговора на gerik. Има описани в Библията и други случаи на възкръснали хора (и на такива, които изобщо не са умирали, а са били взети живи на небето), но за нито един от тях не се твърди, че е син на Бога.

 newsm10  newsm10  newsm10

# 29
100 % Бог и 100% човек

Христос е имал човешко тяло като нашето, но в това тяло е обитавала цялата пълнота на Божеството.

Общи условия

Активация на акаунт