Нещо против черни точки

  • 6 172
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 564
Препоръчайте  ми нещо ефикасно против черни точки.Ползвах Герние Пюр,но не съм особено доволна.Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Редовна хигиена на лицето-сутрин,вечер почистване с подходящи козметични продукти.След като си допуснала да се образуват-трябва време и търпение за да се избавиш от тях. NaughtyНай- добре се консултирай с дерматолог.

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 23:36 от k.a.l.i.

# 2
  • Мнения: 1 602
На мен хумата ми помогна да изчистя черните точки

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 550
Редовно ходене на козметик-така процедирам аз!

# 4
  • Мнения: X
Аз ползвам Clean&Clear  на Джонсън и Джонсън  и съм много доволна. Peace

# 5
  • Мнения: 224
Парна баня, а после маската на Thalloderma за мазна кожа или маска с хума и дермален разтвор Simple Smile , но никакво изстискване на черните точки.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 779
Козметик, който ръчно да ти ги почисти да ти направи и подходящите маски и пилинги на лицето. Това един път месечно, а отделно както са ти казали - сутрин и вечер почистване, използване на подходящ крем и качествена козметика.  Успех Peace

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Задължително почистване сутрин и вечер и редовни посещения при козметик.

# 8
  • Мнения: 91
за мен:
1. никакво почистване при козметик
2. редовна ексфолиация
3. обилно изпотяване, било чрез спорт или сауна
4. маската на гарние за дълбоко почистване, не знам дали и нея си пробвала, 3-минутна сауна маска
5. /естествено/ без мазно, сладко и пр., повече вода
може би лек пилинг- билков или плодов - процедура в козм. салон или талодерма имаха някакъв такъв лек пилинг тоник.
както се бях отписала, сега черните точки са едва забележими а положението беше страшноо  #2gunfire
единствено от тези неща видях значително подобрение.. козметикът за мен си остава голяма травма за кожата и влошава ситуацията, колкото и несъгласни да има с мен  Simple Smile лили иванова например не ходи на масажи на лице по сходна причина- да предотврати разтягане на кожата.

# 9
  • Мнения: 4 193
за мен:
1. никакво почистване при козметик
2. редовна ексфолиация
3. обилно изпотяване, било чрез спорт или сауна
4. маската на гарние за дълбоко почистване, не знам дали и нея си пробвала, 3-минутна сауна маска
5. /естествено/ без мазно, сладко и пр., повече вода
може би лек пилинг- билков или плодов - процедура в козм. салон или талодерма имаха някакъв такъв лек пилинг тоник.
Peace

# 10
  • Мнения: 224
Цитат
козметикът за мен си остава голяма травма за кожата и влошава ситуацията, колкото и несъгласни да има с мен
  Peace
имаше цяла тема за механичното почистване на лицето и че не е най-щадящият Simple Smile

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
за мен:
1. никакво почистване при козметик
 козметикът за мен си остава голяма травма за кожата и влошава ситуацията, колкото и несъгласни да има с мен

Много зависи какъв козметик посещаваш и с какви продукти работи все пак. Моята козметичка например работи с Marie Cohr и Payot, много често ходи на обучения във Франция; когато ходя на почистване нямам абсолютно никакви червени петна след това.

# 12
  • Мнения: 91
съгласна съм, че е много важна самата козметичка. но според мен тези продукти заличават ситуацията! те наистина действат противовъзпалително и тушират червенината, не отричам, но травмата си остава. доскоро не се замислях, но.. като се стиска кожа се получават, макар и микроскопични, бръчици, разкъсвания.. с комедоночистач минават всяка пора и пак боли. знам ли-  дано някой се включи с по-професионално мнение Simple Smile
факт е, че откакто не я закачам с подобни манипулации, кожата ми е по-добре. е, ако има тук-там някоя голяма черна точка я махам, но е инцидентно наистина.

а за маската, която говоря- на гарние, 3-минутната сауна маска с краставица - като я свалям е леко грапаво, сякаш са ми излезли черните точки на повърхността! много съм доволна Simple Smile

# 13
  • Мнения: 224
Подкрепям мнението на Avala. Моято козметичка също работи с качествена козметика и е много внимателна, но това е външна намеса и както всички казват, че пъпка не бива да се изстисква, каква е разликата тук? Преди и аз бях на мнение, че козметикът е решението, но колкото повче я третирах, толкова повече се влошаваше положението. От прекаленото "чоплене" само си останах със разширени пори. От около година не съм ходила на такова механично почистване - маска, пилинг, себорегулиращ крем - да, и кожата ми изглежда значително по-добре. Другото си е травма за кожата. Всеки, разбира се, има правото да избира кое е най-добро за него и как кожата се чувства най-добре. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 455
Много ми помогна парната баня.Изобщо е хубаво за цялото тяло да се ходи на парна баня. Peace
Иначе съм съгласна с Avala

# 15
  • Мнения: 1 100
И на мен ми е проблем. Мия си лицето сутрин и вечер. На козметик ходя почти всеки месец, Отделно през 2 дена си слагам един продукт на Лореал, но пак се образуват  Сутрин като се събудя нослето ми е по-мазничко... Иначе пъпки рядко ми излизат. Но черните точки край носа не ме напускат. Close

# 16
  • Мнения: 484
Много помага всекидневното миене с катранен сапун. Мирише достан еприятно и силно, но пък е доста ефикасен

# 17
  • Мнения: 208
И на мен ми е проблем. Мия си лицето сутрин и вечер. На козметик ходя почти всеки месец, Отделно през 2 дена си слагам един продукт на Лореал, но пак се образуват  Сутрин като се събудя нослето ми е по-мазничко... Иначе пъпки рядко ми излизат. Но черните точки край носа не ме напускат. Close
И аз съм така. Ходя на козметик за почистване с ултразвук но ефектът не е впечатляващ и е доста краткотраен. Иначе положението е по-добро при редовно ексфолиране, дълбоко почистващи маски и подходящи кремове- задължително за проблемна кожа иначе се запушват повеч порите. Доволна съм от козметиката на Лед - имат много хубави кремчета за матиране и с/у черни точки.

# 18
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Имаше едни лепенки на Ниева за нос и бадичка - някой ползвал ли ги е и с какво впечатление сте останали?

# 19
  • Мнения: 11 018
Не съм доволна от лепенките Naughty
Помагат ми само маски с хума или глина. Има една на Талодерма, с камфор, за проблемна кожа - тя също ги "изсмуква" успешно.

# 20
  • Мнения: 219
И аз съм със същия проблем и на мен лентичките изобщо не ми помогнаха.Почиствам задължително сутрин и вечер,използвам ексфолианти и пилинг маски.

# 21
  • София
  • Мнения: 275
И аз не съм доволна от лентичките(на Нивеа), иначе ходя на козметик, правя си разни маски, но моите са много упорити и няма утърване #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 22
  • Мнения: 1 564
Взех си гел за дълбоко почистване на Лореал.ползвали ли сте го и имате ли някакви отзиви за него. newsm78

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Момичета, пробвайте след напарване на лицето, след баня например със златен пръстен.

# 24
  • Мнения: 5 476
Помагат ми само маски с хума или глина.

 Peace

# 25
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
Аз пък съм много доволна от лентичките на NIVEA ,обаче първо задължително се напарвам с лайка за около 8-10 мин. и ги слагам.След това си правя някаква маска  с хума за стягане на порите и съм си доволна Whistling

# 26
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Момичета, а къде се продават продуктите на Талодерма в София?

Живея в Центъра, никъде не съм виждала?

# 27
  • София
  • Мнения: 275
Момичета, а къде се продават продуктите на Талодерма в София?

Живея в Центъра, никъде не съм виждала?
В двете дрогерии на Лечител. Едната е в Халите на първият етаж, а втората е точно на бившата Аптека, до новия център на Мтел(там близо 5 г. бяха Александра видео). Hug

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Благодаря! Ориентирах се!

# 29
  • Мнения: 482
Аз пък съм много доволна от лентичките на NIVEA ,обаче първо задължително се напарвам с лайка за около 8-10 мин. и ги слагам.След това си правя някаква маска  с хума за стягане на порите и съм си доволна Whistling

 Peace
Моята маска с хума е:
Маска за лице с хума
Подходяща за всички типове кожа

1 чаена лъжичка хума
1 ½ - 2 лъжички розова вода /за нормална или мазна кожа/ или малко лосион за лице /за суха кожа/

Смесете съставките и след това нанесете. Оставете да престои 10 минути, след което махнете маската с памуче натопено в хладка вода.

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 17:07 от len4ita

# 30
  • Мнения: 794
Аз за черни точки не съм чувала да има панацея, просто можеш леко да си пооправиш кожата като ползваш професионала козметика...
 Confused

# 31
  • Мнения: 208
Аз за черни точки не съм чувала да има панацея, просто можеш леко да си пооправиш кожата като ползваш професионала козметика...
 Confused
Така е няма оттърваване на 100% обаче редовното използване на ексфолиращи и дълбоко почистващи продукти подобряват малко картинката, временно за съжаление  Cry

# 32
  • Мнения: 48
Взех си гел за дълбоко почистване на Лореал.ползвали ли сте го и имате ли някакви отзиви за него. newsm78
  Да в момента го привършвам,не изсушава кожата,т.е чувстваш се комфортно,но чудеса не прави,както и всичко,което съм използвала до сега.
   

# 33
  • Мнения: 125
Аз се отървавам от тях със ексфолиращия гел на Eucerin дълбоко почиства лицето и в същото време е много нежен към кожата.Иначе съм съгласна преди това да се прави парна баня за по- добро почистване и естествено редовно ходене на козметик.

# 34
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Оставам с впечатление  ,че посещенията при козметик ми влошават проблема,от година и половина не съм ходила и кожата ми е в добро състояние-бебешко сапунче,парна баня,маска с хума,тоник за дълбоко почистване-себа мед и подходящ крем и  никакви стисканки по лицето! Stop

# 35
  • София
  • Мнения: 4 776
И на мен ми направи впечатление, че колкото по-малко ги пипам, стискам и т.н положението се подобрява. Спрях да ходя на почистване и си правя сама маски за почистване. Ефектът е повече от добър. Правя си с хума, розова вода и дермалния разтвор на лавандула (в темата на Талодерма го научих) и някаква маска против акне пак на Талодерма, която се оказа изключителна. Просто ги изсмуква от кожата  Peace

# 36
  • Мнения: 184
Решението е едно  - КОЗМЕТИК. Запазваш си час за процедурата "ПОЧИСТВАНЕ НА ЛИЦЕТО" , правиш го поне веднъж на 3 месеца и готово.
                                         newsm03

# 37
  • Мнения: 814
Решението е едно  - КОЗМЕТИК. Запазваш си час за процедурата "ПОЧИСТВАНЕ НА ЛИЦЕТО" , правиш го поне веднъж на 3 месеца и готово.
                                         newsm03

 Peace. И излиза много по евтино и ефикасно.

# 38
  • Мнения: 1 931
Момичета, пробвайте след напарване на лицето, след баня например със златен пръстен.


Това е методът!!! PeaceПосле адължително маска с хума+дермален разтвор на лавандулово масло.

# 39
  • Мнения: 184
Момичета, пробвайте след напарване на лицето, след баня например със златен пръстен.

а това помага ли? Thinking звучи ми странно

# 40
  • Мнения: 1 028
Решението е едно  - КОЗМЕТИК. Запазваш си час за процедурата "ПОЧИСТВАНЕ НА ЛИЦЕТО" , правиш го поне веднъж на 3 месеца и готово.
                                         newsm03
Туй е то,инак можеш да си купуваш всякакви плескала,които ще ползваш без успех,и ще наринеш една камара пари за тях.Аз успявам да ги позадържа малко във времето като всяка сутрин и вечер с грапавата,груба страна на гъба за баня слагам малко от зелената пяна на"Ейвън"и търкам,може да ви се струва агресивно,но пък много ефикасно сваля слоя с мръсотия и мъртви клетки.Едно време някъде бях чела,че Клеопатра правела подобни процедури с някакви трици,обаче.А и пилинга е много полезен за кожата,защото я стимулира да произвежда колаген и нова здрава,чиста кожа.

# 41
  • Мнения: 482
Момичета, пробвайте след напарване на лицето, след баня например със златен пръстен.

а това помага ли? Thinking звучи ми странно

хм..тоя златен пръстен какво ще излезе ...уникален лек.. Joy
смешно ама наистина си мисля че може да помогне щом помага при махане на ечемик...трябва да се справи и с черните точки..ще взема да пробвам като добавка към всичките процедури Peace

# 42
  • Мнения: 274
Имаше едни лепенки на Ниева за нос и бадичка - някой ползвал ли ги е и с какво впечатление сте останали?
Използвала съм тези ленти и съм доволна от тях .След манипулацията на самите лентички се виждат изтръгнатите черни точки.Отдавна обаче не съм си купувала. Пропуск от моя страна.

# 43
  • Мнения: 1 028
Имаше едни лепенки на Ниева за нос и бадичка - някой ползвал ли ги е и с какво впечатление сте останали?
Използвала съм тези ленти и съм доволна от тях .След манипулацията на самите лентички се виждат изтръгнатите черни точки.Отдавна обаче не съм си купувала. Пропуск от моя страна.
то още ги има,ама повечето комедони си остават,то някой с такова зверско стискане не излизат,че едната лепенка ще ти ги извади.

# 44
  • Мнения: 1 100
Решението е едно  - КОЗМЕТИК. Запазваш си час за процедурата "ПОЧИСТВАНЕ НА ЛИЦЕТО" , правиш го поне веднъж на 3 месеца и готово.
                                         newsm03

 Peace. И излиза много по евтино и ефикасно.

Ми аз ходя всеки месец. Ама ефектът трае около 15 дена. А да се ходи толкова често не е добре. Явно моята кожа е предразположена към такива образувания или се вманиачавам.  Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 184
Може би зависи от възраста , ако си много млада или не почистваш добре кожата си. Това с търкането на кожата ежедневно също не е много добре защото с възраста ще се появят тъмни петна . А най- зле е зверски да ги стискаш, както писа някой.

Общи условия

Активация на акаунт