"Зелени" идеи за домашна употреба

  • 103 783
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 3 816
В Слънчоглед няма ли?

[/quote]

Това не го разбрах.Какъв Слън4оглед?
Купих от църквата фитили,оба4е са толкова малки,4е само за водни свеще стават.
[/quote]

За този Слънчоглед мисля че става на въпрос: http://www.slanchogled.com/?81&01&92
  bouquet

# 586
  • Мнения: 15 619
Ще ви прочета открай докрай.../нещо като абонамент.../ Laughing

# 587
  • Мнения: 9 095
Ще ви прочета открай докрай.../нещо като абонамент.../ Laughing

аз така направих и много полезни неща научих, дори и лонковете изчетох  Crazy

# 588
  • Мнения: 2 759
                      Алтернативни водни системи

                    Статията я изрових докато бърках из линковете на Черешката, ще попреведа скоро - струва ми се интересно. Надявам се и да съдържа и лесноприложима информация (заинтригува ме с картинката най-долу).

# 589
  • Мнения: 4 392
                      Алтернативни водни системи

                    Статията я изрових докато бърках из линковете на Черешката, ще попреведа скоро - струва ми се интересно. Надявам се и да съдържа и лесноприложима информация (заинтригува ме с картинката най-долу).
Това за събиране на дъждовна вода ли е?
На Запад са напред с материала.. Ние тепърва ще се учим..
Спомням си, когато бяхме малки, баща ми събираше дъждовна вода на вилата и после поливаше с нея. Той също е "зелен". Гордея се с него! Peace

# 590
  • Мнения: 2 759
...Това за събиране на дъждовна вода ли е?...
                     Сега нямам време да погледна, но ми се струва, че е за оползотворяване на чистата вода - използвана веднъж за къпане се ползва втори път за wc-то. Утре ще кажа със сигурност.

# 591
  • Мнения: 9 095
                      Алтернативни водни системи

                    Статията я изрових докато бърках из линковете на Черешката, ще попреведа скоро - струва ми се интересно. Надявам се и да съдържа и лесноприложима информация (заинтригува ме с картинката най-долу).
Това за събиране на дъждовна вода ли е?
На Запад са напред с материала.. Ние тепърва ще се учим..
Спомням си, когато бяхме малки, баща ми събираше дъждовна вода на вилата и после поливаше с нея. Той също е "зелен". Гордея се с него! Peace

от това което прочетох май става въпрос за дъждовна но се замислям и за повторна употреба на вече употребявана дали няма да стане newsm78

# 592
  • Мнения: 2 759
...от това което прочетох май става въпрос за дъждовна но се замислям и за повторна употреба на вече употребявана дали няма да стане newsm78
                    И за двете е. Аз преведох статията, но толкова куцо, че ще почакам първо да я редактирам до сравнително приемливо ниво. Скоро ще я постна... А някой да знае случайно как се нарича тази вода, която вече е минала през банята и кухнята и може да се употреби още веднъж? На английски я наричат 'greywater', не съм сигурна дали имаме думичка на български... Цъкнете отгоре, и ще видите картинка за какво става дума...

# 593
  • Мнения: 9 095
и аз мисля че нямаме, но пък английската е много точна Peace

# 594
  • София
  • Мнения: 9 861
Не знам дали сте го обсъждали,но искам да ви предоставя още една "зелена" идея-парочистачката.Преди няколко дни си закупихме,страшно съм доволна.Чисти без препарати и се справя перфектно. Peace

# 595
  • Варна
  • Мнения: 758
Не знам дали сте го обсъждали,но искам да ви предоставя още една "зелена" идея-парочистачката.Преди няколко дни си закупихме,страшно съм доволна.Чисти без препарати и се справя перфектно. Peace
Laughing Тъкмо днес гледах една реклама по ТВ и щях да питам брои ли се за зелена идея и ако да, имате ли отзиви

# 596
  • Мнения: 9 095
аз ги гледах тези парочистачки но ми е много интересно колко време отнема почистването с това? newsm78

# 597
  • София
  • Мнения: 9 861
аз ги гледах тези парочистачки но ми е много интересно колко време отнема почистването с това? newsm78
Аз не мога да разбера въпроса Embarassed,в какъв смисъл колко време отнема.ако чистиш прозорци,отнема време,ако чистиш загоряла тава-по-малко отнема...Иначе ако сравня примерно за колко време си чистя фурната с парочистачката в сравнение без нея-ами много по-бързо и ефикасно става с парочистачката. Peace

# 598
  • Мнения: 9 095
защото съм гледала за почистване на прах и такива чудеса, та дали не е по- бързо с парцала отколкото с нея Rolling Eyes

# 599
  • София
  • Мнения: 9 861
защото съм гледала за почистване на прах и такива чудеса, та дали не е по- бързо с парцала отколкото с нея Rolling Eyes
За това да-аз досега прах не съм чистила с нея,защото така или иначе прах бърша всеки ден.Но за всичко останало-плочки,фуги,готварска печка...още много неща,ползвам вече само парочистачката. Peace

Общи условия

Активация на акаунт