"Зелени" идеи за домашна употреба

  • 103 847
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 080
извинявам се, че така нахълтвам в темата, но трябва спешно да питам:

как точно се чистят загорели тенджери със сода? директно се сипва и се търка или се разтваря във вода или как? "сода" означава "сода бикарбонат" ли?

толкова съм зле с домакинската част, че няма накъде повече  Embarassed сори за глупавите въпроси  Embarassed  Embarassed ама иначе ви чета, да знаете  Hug

да същата сода, аз лично оставям малко да престои тенджерата с наръсената сода и съвсем малко топла вода...после изтърквам....

# 511
  • София
  • Мнения: 3 816
Абе хора- днес си взех от кварталния магазин поредния продукт почти напълно биоразтворим- 90%
Казва се SWEEP Универсален почистващ препарат
За цялостно почистване на кухни, бани, тоал. чинии, котлони(ненагряти), хладилници, тигани, тенджери, фурни, скари...
Разреден: тапети, стени, хладилници, перални, ...........
Уф, много е дълго.... ooooh!
Става и за пране и за под....килими, тапицерии...........
И никак не е скъп- 2.30 с един друг препарат в добавка за промоция.

Produced by:
International Chemical Line - Greece
Дистрибутор за Б-я: George96 Пловдив

А имаш ли възможност да дадеш снимка,че търсих в интернет,но не открих нищо. Praynig  bouquet

# 512
  • Мнения: 3 810
снимах тук:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=124577&photo=8
нататък ма още снимки

# 513
  • София
  • Мнения: 3 816
Мимиту,много ти благодаря!  bouquetОт утре ще го търся да си го купя. Hug

# 514
  • Мнения: 531
Ако това в оранжевата туба е добавката, то си е чист кислол, само че гръцки.

Дай насам от другия да го пробва кака.

# 515
  • Мнения: 3 810
да да добавката май хич не струва, но аз ги взех заради това със синята опаковка.
Още не съм го отворила, но ще ти пресипя кака в едно шишенце Peace
Като дойда да ти излекувам компа- ще донеса.

# 516
  • Варна
  • Мнения: 758
Оказа се, че хлебната сода ставала и за гасене на домашни минипожари (напр. пламнал тиган). Гледах го онзиден по "Ловци на митове"  Simple Smile

Някой се оплакваше от хлебарки. Ето извадка от една друга тема. 
Rolling Eyes
Те обичат влагата. Места, от които излизат, е добре да бъдат запълнени с гипс или туткал.


Хлебарките ще се съберат и върху кърпа, напоена с бира. Тогава тя се поставя в кофа с вряла вода.


Те не обичат силните миризми. Затова, ако се постави камфор в ъглите, където се разхождат, загиват.


От 2 части боракс и 1 част салицилова киселина (която трябва да се употребява много внимателно) се прави смес и се поставя на местата, където излизат. Ако това са пукнатини - се замазват с гипс.


Ефикасно средство срещу хлебарки е сместа от 2 части бораксов прах и 1 част захар. Тази пудра, наръсена във всички ъгли на стaите и около печките, за 8-10 вечери изчиства хлебарките. Ако се слага в дупки, те задължително се гипсират.


Рядка каша от варена леща, към която се прибавят малко бира и мазнини, замесена с пудра от боракс и салицил (2:1) в пропорция 3 части каша и 10 части пудра, в продължение на 8-14 дни изчиства основно хлебарките.

# 517
  • Мнения: 4 770
Хей, къде сте, мами?   Rolling Eyes Нещо замря темичката.   Crossing Arms А беше чудесна.  Благодаря ви за свежите идеи и не спирайте!    bouquet

# 518
  • Варна
  • Мнения: 758
Не е точно "залена идея за домашна употреба", но е природосъобразно, та реших да споделя Simple Smile Свеки и аз се отърваваме от главоболие, като изпиваме наведнъж половин-един литър вода. Не знам на какъв принцип става, но действа.

# 519
  • Мнения: 4 770
Не е точно "залена идея за домашна употреба", но е природосъобразно, та реших да споделя Simple Smile Свеки и аз се отърваваме от главоболие, като изпиваме наведнъж половин-един литър вода. Не знам на какъв принцип става, но действа.

  Аз май знам. Главоболието е причинено най-често от обезводняване - затова водата помага толкова.   Peace

# 520
  • Мнения: 99
момичета, а да има някой зелена и високоефективна идея против комари  #2gunfire  #2gunfire ?

# 521
  • Мнения: 11 327
момичета, а да има някой зелена и високоефективна идея против комари  #2gunfire  #2gunfire ?
Домати в сандъче!
Миризмата им ги гони. Освен тях гони пчели, оси и други опасни летящи насекоми.

# 522
  • Мнения: 99
момичета, а да има някой зелена и високоефективна идея против комари  #2gunfire  #2gunfire ?
Домати в сандъче!
Миризмата им ги гони. Освен тях гони пчели, оси и други опасни летящи насекоми.

ха-ха яко !!! Laughing мерси много! доматите засадени или откъснати?

# 523
  • Мнения: 11 327
момичета, а да има някой зелена и високоефективна идея против комари  #2gunfire  #2gunfire ?
Домати в сандъче!
Миризмата им ги гони. Освен тях гони пчели, оси и други опасни летящи насекоми.

ха-ха яко !!! Laughing мерси много! доматите засадени или откъснати?
Ти да не мислиш, че те бъзикам? Shocked
Съвсем сериозно - садиш си растения домати, хем ги гони комарите, хем си имаш по някое време за салатка.

# 524
  • Мнения: 99
Ти да не мислиш, че те бъзикам? Shocked
Съвсем сериозно - садиш си растения домати, хем ги гони комарите, хем си имаш по някое време за салатка.

не, не, не съм си помислила, че ме бъзикаш, извинявай, ако така е излязло  Rolling Eyes
напротив - много ти благодаря   bouquet
просто не бях сигурна, затова попитах.
и ще си засадя домати на терасата! много ми харесва идеята 

Общи условия

Активация на акаунт