с колко пари живеете на месец?

  • 42 067
  • 592
  •   1
Отговори
# 570
  • France
  • Мнения: 726
Говорим за образование,което ще струва пари,а то вече струва.За съжаление,деца като на Буболина са малко.От нас зависи да им дадем добро образование,не непременно висше,което загуби стойност в БГ.Има занаяти,които тепърва ще се възродят и ще се ценят.
Света коренно се промени,дали за лошо или добро,но факт е,че без поне английски и други знания не се пласираш на трудовия пазар,освен ако не владееш специфични умения или "майсторлък".
Исках да споделя мнение за циганите,но го изтрих.мога ли да пиша негативти неща за тях?

# 571
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Исках да споделя мнение за циганите,но го изтрих.мога ли да пиша негативти неща за тях?
Аз искам да чуя за циганите.

# 572
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз мисля, че тука ставаше въпрос за нормални доходи, въпреки че въбоще няма да откажа милиони. А доколкото разбрах има 4- нни семейства, които изкарват с 500-600 лв. За мен това е мизерия. И да стоиш и да чакаш да ти свърши 2 или 3 годишното ти майчинството, наистина не го разбирам.
Защо не дойдеш да ми гледаш детето?
Не е мизерия мила, всичко си имаме, заповядай на гости ако искаш!

# 573
  • Мнения: 236
последните 4-5 страници ме навеждат на мисълта за една нова тема  Hug

# 574
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
КАто гледам как се оправяте с далеч по-малко от нашите средства, срам ме хваща за самата мен...  Embarassed Не за друго, ам защото никак, ама никак не умея да си разпределям правилно парите и те все не стигат... Кажете как го правите?! Ние по едно време си правехме месечния бюджет в екселска таблица, разпределяхме там по пера, обаче пак нищо не излизаше... След няколко дни започвахме да я преправяме, да отваряме нови графи и в края на месеца пак - нъц! И грешката, признавам, е главно моя! Аз съм ужасна! Колкото пари имам, толкова харча. Два лева или 20 лв дневни - все ще ги наместя! Наистина се вбесявам от себе си!  Close
За протокола -живеем 4 човека с 1700 лв. в собствено жилище, но аз в момента не работя. Надявам се като започна работа да вдигнем малко приходите, макар че със сигурност и разходите ще се поувеличат...  ooooh!
Щастие с пари не се купува, но и в мизерия не можеш да живееш щастливо... И ккато се каза, баба знае 2 и 200 наистина, ама все пак има някаква долна граница, под която баба просто умира... това е!  Hug

# 575
  • Мнения: 459
Аз мисля, че тука ставаше въпрос за нормални доходи, въпреки че въбоще няма да откажа милиони. А доколкото разбрах има 4- нни семейства, които изкарват с 500-600 лв. За мен това е мизерия. И да стоиш и да чакаш да ти свърши 2 или 3 годишното ти майчинството, наистина не го разбирам.
Защо не дойдеш да ми гледаш детето?
Не е мизерия мила, всичко си имаме, заповядай на гости ако искаш!

Живяла съм с този доход, когато детето беше бебе. И бяхме само трима. Няма нужда  Wink Ако не бяха родителите ми да ни помагат, просто незнам.
Как плащаш зимата сметката за ток?

# 576
  • София
  • Мнения: 4 423
Не е много тока ни, не повече от 70лв в най - студените месеци, не знам за предишната зима - тогава работех и имах добри доходи.
Не беше много студена тази зима, така че, не сме плащали повече от 70лв два пъти - апартамента ми е саниран от вътре и отвън, имам алуминиева дограма навсякъде, изолацията е добра, не е студено.
Родители нямам, родителите на мъжът ми не помагат, така че - сами сме.

# 577
  • Мнения: 3 537
Не е много тока ни, не повече от 70лв в най - студените месеци, не знам за предишната зима - тогава работех и имах добри доходи.
Не беше много студена тази зима, така че, не сме плащали повече от 70лв два пъти - апартамента ми е саниран от вътре и отвън, имам алуминиева дограма навсякъде, изолацията е добра, не е студено.
Родители нямам, родителите на мъжът ми не помагат, така че - сами сме.
Ех,аз лятото имам 70 лв.,де да имах толкова през зимата! Rolling Eyes

# 578
  • Мнения: 459
Не е много тока ни, не повече от 70лв в най - студените месеци, не знам за предишната зима - тогава работех и имах добри доходи.
Не беше много студена тази зима, така че, не сме плащали повече от 70лв два пъти - апартамента ми е саниран от вътре и отвън, имам алуминиева дограма навсякъде, изолацията е добра, не е студено.
Родители нямам, родителите на мъжът ми не помагат, така че - сами сме.

Добре, аз платих тази зима най- много 90 лв, отоплявам две стаи. А разходите по децата, храна, дрехи?

# 579
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Буболина поздравявам Ви.
Уважение може да се изпита, към хора, които не се оплакват, а могат да се приспособяват.
Трудно е да си сам, но пък това, което не ни убива ни прави по - силни:о)

# 580
  • София
  • Мнения: 4 423
bloodywhite , благодаря, всичко може да се научи от този живот, ако си кажа, че не мога и не искам - край!
Byrne , нали уточних, че не винаги съм живяла с такива доходи, та:
 - дрехи да искаш, два гардероба пълни до горе, с дъщеря ми сме почти еднакви мерки, дрехите са маркови, хубави и винаги модерни, защото нямам навика да купувам актуалното за момента.
- обувки 38 номер носим и двете, има към 15 чифта за лятото и около 7,8 чифта за зимата, отпада проблема.
- памперси по 15 ст. около 5 на ден, готвя вкусно и различно, това пасирам на малката, единствения по - голям разход е млякото Фризовом, но този разход почти отпадна, защото вече яде само по веднъж на ден от него.
- дрехи за малката имам 2 чувала благодарение на приятелки, това ще направя и аз - приготвила съм ги да ги подаря.
- не сме гладни, ядем разнообразна храна, гледам да има риба поне веднъж седмично и месо също по един път седмично.
- минала есен успях да затворя туршия доста, фризера го напълних с чушки, моркови, карфиол и други зеленчуци - още има от тях
- за обзавеждане не давам нито лев, имам всичко, 3 телевизора, видео, ДВД, компютър, пералня, печка, хладилник, микровълнова, фризер, детска стая, хол обзаведен, терикот, ламинат на всякъде....
това е  - стигат ни!

# 581
  • France
  • Мнения: 726
"Приспособяване" е най-точната дума в темата.Това е разковничето на всички тези почти безумни страници.
Браво,bloodywhite

# 582
  • Мнения: 4 176
Извинявам се, че се намесвам във философския спор за цената на щастието, но по-нагоре видях реплика на Mamica, на която искам да отговоря, но не ми се търси да я цитирам.

Не съм съгласна, че за да постигнеш нещо, трябва непремено да се скъсаш от денонощна работа и да виждаш години наред семейството си само докато спят. И че си струва да платиш тази цена, за да можеш да купиш на детето си всичко, което ти посочи на някоя витрина.
Аз и милиони да имах, пак не бих му купила всичко, което ми посочи, но това е друга тема.

Ето, например ние с мъжа ми изкарваме с лекота сумата, с която живеем. Аз работя на 4 часов работен ден, а той определено не се пребива от работа.
А инвестицията се състои в следното - когато преди години прохождах в професията си (програмист съм), се съгласих известно време да работя за по-малко пари, но да не ме пришпорват със срокове. Така се понаучих на занаята, написах си енджин и най-основните функции, които и до ден днешен използвам и сега всеки нов проект ми носи повече пари, а ми отнема все по-малко време. За мен това е инвестиция. С времето приключвам един проект за все по-малко време и с по-малко напрежение, а взимам все повече пари, защото върша работата по-бързо и по-качествено. Понеже съм си направила готови енджини за по-основните неща.
Аз съм избрала за себе си този път като инвестиция още докато съм била 22 годишна, току-що завършила университета, без да имам деца и мъж за гледане, с които да деля времето си.
Имам и друга специалност (хуманитарна), по която работех, за да се издържам, докато изуча софтуерните технологии. Така че във всеки един момент мога да работя в повече от една област.
За мен това е инвестицията - да имаш избор, възможност за развитие и то докато си млад и без да се пребиваш от работа.


Иначе спорът, който се започна в последната страница е безсмислен. Разбира се, че никой няма да откаже да има много пари. Работата винаги е била в жертвата, която според някои си струва, а според други - не особено. Затова всеки живее своя живот и взима своите решения, не чака другите да решават вместо него.
Аз не разбрах с кое не си съгласна?

# 583
  • Мнения: 1 400
Добре, съгласна съм по принцип с всичко изказано до момента от Буболина , но едно не мога да разбера - от къде саниране на целият апартамент и ламинат навсякъде? newsm78

# 584
  • Мнения: 4 555
Ами не си чела, когато тя по-назад каза, че е имала 120 работника и много хубава работа преди време. Обзавела се е с основните неща, сега просто е в майчинство и си гледа бебето.

Общи условия

Активация на акаунт