Печене на крем карамел без да се пресече - как ?

  • 9 024
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 043
бърках яйцата ръчно - пекох на 150 градуса и пусках кубчета лед , правих го на вентилатор с долен реотан и пак ми се пресече  Embarassed , ми при мен явно е от двете леви ръце или закона на мърфи действа с пълна сила вкъщи  Crazy

# 16
  • Мнения: 6 243
Закона на Мърфи ще да е.
Толкова сложно звучи това правене на крем карамел. Аз го правя от години и никога не съм имала проблеми - не го бъркам ръчно, не го пека на вентилатор, не темперирам продуктите.

Ще ти напиша моята рецепта: проверена е, ако искаш, пробвай я:
за 5 порции

4 яйца
0,5 л. прясно мляко
2 кафени чаши захар - за млякото
1 супена лъжица захар за карамелизиране
1 п. ванилия

Забележка: като правя двойна доза, защото тази ни е малка, слагам 7 яйца.

Яйцата се разбиват с прясното мляко и захарта на слаб котлон. Като се разтопи захарта, се отстранява и се слага ванилията.

Предвидената за карамелизиране захар се стапя - директно в купичките или в друг съд и се разпределя след това. Върху карамела се изсипва яйчено-млечната смес. След това купичките се слагат в тава с вода и се пекат на умчерена температура.

Ако водата в тавата заври, или се долива студена вода, или се отнема част от водата и се долива, или се слага лед.

Готовият крем карамел се обръща върху чинийка след като изстине и така се сервира.

# 17
  • Мнения: 6 461
Никога не ми се е пресичал крем карамела.
Правила съм го в малка тавичка ,както и  стандартно в купички... Thinking...нямала съм проблем.

Общи условия

Активация на акаунт