МАРТенски мами от близо и далече, 9-ти месец настъпи вече.

  • 9 719
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 492
mirannda, твои са всичките ни палци - точно 8 броя в комплект. Стискаме и на всички, които  може днес да се окажат раждащи.   Praynig 

# 76
  • Мнения: 93
ехееееееееее
и аз съм тук.Току се връщам от консултацийка.Всичко е ок само дето съм лепнала некви гъби(как така без секс и аз не знам) та сега на свещички . ShockedБеба много е пораснала според лекарката ми и тоновете и са ок само дето и е тясно. Имам и хемороиди  #Crazy На 15 пак съм на преглед , но според лекарката ми мога и да не изтрая до тогава , а аз искам беба да излезе след 22 (това са даже 2 дни преносване) . Ама в крайна сметка не решавам аз , пък и най-важното е всичко с беба да е наред .

И аз съм за Андреа .

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ < КОИТО ГУШКАТ ВЕЧЕ БЕБЕТАТА СИ !!!

# 77
  • Мнения: 1 004
Има ли майчета от София, които са родили вече в Шейново?
Ако има да споделят как е било, много ли е било пълно, какво им е трябвало като багаж и такива неща..аз още незнам къде ще ме отвее вятъра дали в окръжна или шейново, затова ако някой от родилите вече мамчета в София разкаже тук ще съм благодаррна  Hug

# 78
  • Мнения: 492
Да ви се оплача  Embarassed - днес ми е особебно криво. Не съм се чувствала така доста отдавна. От тук ме дръбне, от там ме преболи .... настроението ми е под нулата. И през нощта не можах да спя и пак ми беше едно криво. А и носа ми нещо се запушва нощем напоследък, през деня нищо му няма - за пръв път ми се случва такова нещо. И се чудя и се мая как се ражда със запушен нос   newsm78 Събота и неделя нищо ми нямаше, ама днес всичко ме боли, чувствам се като парцал и нямам желание за нищо. Съжалявам, ама на вас мога да кажа всички тия гадости, защото знам, че най-добре ще ме разберете.

# 79
  • Мнения: 750
Да ви се оплача  Embarassed - днес ми е особебно криво. Не съм се чувствала така доста отдавна. От тук ме дръбне, от там ме преболи .... настроението ми е под нулата. И през нощта не можах да спя и пак ми беше едно криво. Събота и неделя нищо ми нямаше, ама днес всичко ме боли, чувствам се като парцал и нямам желание за нищо.

Спокойно mila_pa, аз от няколко дена мрънкам че ми е криво и ме подръпва, мен ме наболва "особено у десно" и се чудя даже дали не е някоя друга песен , не от родовия репертоар. От сутринта се убеждавам колко хубаво би било да направя едно кръгче, може  теб да агитирам , защото явно със себе си се провалих  Laughing

# 80
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Има ли майчета от София, които са родили вече в Шейново?
Ако има да споделят как е било, много ли е било пълно, какво им е трябвало като багаж и такива неща..аз още незнам къде ще ме отвее вятъра дали в окръжна или шейново, затова ако някой от родилите вече мамчета в София разкаже тук ще съм благодаррна  Hug
Зайко, аз раждах в Шейново и не мога с думи да опиша колко съм доволна от отношението, грижите, абе изобщо от всичко и всички Flutter. Нали така се случи по нощите, тоест по ранните зори моето раждане или по-скоро "излитането" ми към Шейново, та без уговорки, без предварително приготвен багаж, без идея какво ме чака, но с пълното спокойствие, че всичко ще бъде ОК и убедена, че в Шейново народа е човечен, а не както бях чела и слушала легенди за т'ва к'ви са изроди всички доктори и акушерки и как, ако не си платиш ще те оставят почти да умреш. Дрън - дрън... перфектни са. Без да познавам някой и без да съм дала стотинчица, както вече ви казах на раждането ми присъстваха от начало до край 3-ма доктори, които бяха повече от прекрасни. Все едно им бях дете, така се държаха с мен. Никой не ми вярва, но за шевовете след раждането само едно силно "Оххх" и поглед, който казваше "вие наистина ли мислите да ме шиете "на живо"" бяха достатъчни, че да ми предложат пълна упойка, на която аз с радост се съгласих. Сега някой ще каже "попаднала си на такива", ама нали и януари лежах там за около седмица, та и тогава наблюденията ми бяха такива - всички са много мили и отзивчиви.
Та мисълтами беше, Зайо, като тръгнеш да раждаш, не се притеснявай изобщо поне за това, че ще бъдеш посрещната добре и ще ти се обърне необходимото внимание.
За багаж си знаете какво ви трябва, но аз ще добавя кое поне на мен ми беше много от полза: лигнин сгънат на нещо като превръзки... ама много от него, голямо шише минерална вода, което трябва да се изпие възможно най-бързо след раждането + един шоколад и едно голямо шише смрадлика не е зле да си понесете с вас, защото в Шейново поне със смрадлика правят тоалета и горещо я препоръчват таз отвара Mr. Green.
А, забравих да кажа - в аптеката пред Шейново се продават едни превръзки за родилки - огромни са и много смешни, но са страхотни за първите няколко дни. Купете си от тях Peace! За друго не се сещам сега Naughty!

# 81
  • Мнения: 1 004
Благодаря ти  Hug
Аз си имам такива превръзки вече, даже чаршафи еднократни. Кажи за стаите, има ли наистина хлебарки, както чета по форумите и за тоалетните се чака на опашка?
Нощници от тях ли дават?

# 82
  • Мнения: X
Привет от Пловдив, мацки майна!  Mr. Green Добре дошли на родилите, които са отново сред нас с полезни съвети и благи думи-балсам за бурното ни паник-въображение!

Честит втори син, мила Роси! Да са ти живи и здрави всичките мъже у дома, а най-малкият да направи дома ви още по-светъл и изпълнен със смях и радост! Макар и далеч от теб, всички тук се радваме на твоето щастие

Честит юнак Божидар на мама Sani@! Да е кротко, мило бебче, да стане умен и отговорен мъж един ден!

Айде, женските кандидат-мами, какво още ремонтирате, купонясвате и се помайвате
  Wink Мира, поздравления за края на ремонта, дано със здраве си я счупите таз спалня с любимия!
Дени, Андреа с А ми харесва на мен малко повече.
Где е morgause?

Муцунче, като пък имаш време за четене, по-добре чети любовни романи ве, майна... Или каталози за задгранични почивки... Какви са тези стресиращи материали, с които си отглеждаш гадни мисли само...  Hug

Аз прах, простирах, изчистих малко, поизмих банята и сега отивам на тест за упойки.
Продължавам да пия Магнезий и но-шпа, тайно от лекарката  Twisted Evil И да шофирам из града- пак тайно!
"Признаци" нямам /пу-пу!/, коремът стои вирнат горе.
Мисълта,че ще влизам в болница не ме плаши /аз от 3-годишна съм "завлизала"/. А това, че ми предстояло раждане, бебе... пълна абстракция. Възпримемам го горе долу като идеята, че другата седмица ще стана модел на бельото на Victoria's secret  Crazy

# 83
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
За хлебарките - лично аз не съм видяла нито една Naughty! Стаята, в която бях първия ден не беше ремонтирана, но в никакъв случай не беше мизерна. На следващия ден ме преместиха в друга стая в нов, ремонтиран сектор, където имаше 2 легла и беше повече от перфектна Peace.

Нощница те ти дават и ти я сменят колкото пъти си поискаш чиста. А иначе сутрин си ти предлагат нова дори и да не си искаш Peace. Носи си безопасна игла, защото на мен веднъж ми дадоха една, на която й нямаше 2 копчета Joy, та лепихме с лекопласт.

За тоалетните - на етажа, на който бях аз имаше 2. Вярно, че се е случвало понякога да е заета, но на опашки не съм чакала със сигурност Naughty.

# 84
  • Мнения: X
Разрешават ли след раждането да стоиш с "гащи" ?

# 85
  • Мнения: 492
Уичи, успя да изкараш усмивка на мрачната ми физиономия. Това с модела направо ме разби  Joy   Joy    Joy  Благодаря ти  Hug

# 86
  • Мнения: 1 232
Цитат
Муцунче, като пък имаш време за четене, по-добре чети любовни романи ве, майна... Или каталози за задгранични почивки... Какви са тези стресиращи материали, с които си отглеждаш гадни мисли само... 
тъй тй и аз чета форума за екскурзии и почивкаи си прекарвам уйкенд след уйкенд кой от кой по-безгрижно,че и преносимата кошара в багажника слагам Mr. Green.
А уйч за бельото на Виктория сикрет и на глад ще се подложа Grinning.
В този редна мисли доки ми каза,че не зле да понамаля храната,човека не каза да гладувам,ама аз все си мисля,че за да ми се прочисти организма верно трябва данамаля драстично храната и да изхвърля всички боклуци от менюто,та много се отплеснах,ама човека рече,че на празен стомах имало вероятност да започнат и родови кнтрации,е предполагам,че ако организма енагласен ибебо е в настроение,да имате някакви размишления по въпроса newsm78

# 87
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Момичета, благодаря за отговорите. На нас Андрея ни е повече фаворит, но се чудех дали не звучи малко мъжко.. поне ме окуражихте.

При нас в  нашата болница може да си стоиш с гащи, само на визитация трябва да си  без тях.

# 88
Здравейте от мен!

Честито на всички мами с бебоци!Да са им живи и здрави! Heart Eyes

Зайо много ти е хубава Деничка на тази снимка! Heart Eyes

Пожелавам леко раждане на мамите със скорошно секцио и на другите, които ще ги "изненадват"!  bouquet

Чао засега и пак ще се "чуем", че бачкането ми е доста... Hug

# 89
  • Мнения: 179
И аз да се отчета, че днес бях при доктора ми /който ще ме изражда/ а иначе на консултация ме викат на 12/03 /когато ми е и термина/ но дотогава със сигурност няма да съм 2&1, не само мое предчувствие ами и на мъжа ми и което е най важното според докт. Днес ме прегледа, каза: "Ами ти си готова!" мека шийка, дано е преди 8-ми март или на 9 в най лошия случай! но точно на 8-ми не искам, защо неродена мома да страда с два празника на един ден  Grinning
Ако има някой майка родила съвсем скоро в Окр болница- Варна да сподели за багажа, който може да вкарап, какво ти искат, че може да се е променило от преди 2 години!
На всички мами които вече са се обебили желая щастливи мигове, а на тези като мен все още 2&1 успешно и безпроблемно раждане!

Общи условия

Активация на акаунт