Захранване на бебето

  • 1 372
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 339
Засега съм планирала да се почваме след около 2 седмици-т.е. 5 1/2 - 6 мес , пък ще видим...

# 16
  • Мнения: 3 760
Последната опция.
Започнах да предлагам зеленчуково пюре (картоф) от 6,5месеца, но на практика захранването се осъществи към края на 10, началото на 11-ти месец. От тогава яде като ламя  Laughing

# 17
Имам няколко въпроса за захранването. Ние сме на 5 мес и 20 дни и смятам да започнем да се захранваме.
1. Колко дни във. ориз. каша? И до какво кол-во стигаш? След кото си я въвела правиш ли пауза 2 дни само на кърма? В колко часа даваш кашата?
2. До кога ориз. каша и кога мога да я заменя с някаква друга?
3. След като въведа първото зел. пюре/ напр. морков/ към кашата ли го прибавям или отделно и в колко часа? Колко дни го въвеждам, до какво кол-во и след това правя ли пауза 2 дни само на кърма/ по време на паузата и кашата ли се спира?/
4. При във. на 2ро зел. пюре -напр. картоф- как се дава 1 лъж. картоф и 4 лъж. морков- така ли ?
5. След във на морков, картоф, тикичка тиква- какво следва. Плод ли? По кое време на деня да е плода?

# 18
  • Мнения: 1 289
Някой може ли да даде примерна таблица и подобно за захранването на бебетата.Аз гледах някъде такава,но забравих къде  newsm78

# 19
  • Мнения: 9 483
Някой може ли да даде примерна таблица и подобно за захранването на бебетата.Аз гледах някъде такава,но забравих къде  newsm78

1.Всяка нова храна се дава 3 поредни дни /ако нема проблем още от първия прием/, количеството е от 1ч.л.-до 4-5-6/колкото изяде-последния ден/..можеш да я направиш с кърма Wink.
Да , прави се пауза от порядъка на 3-4 дни м/у всяка нова храна.
Новата храна се дава ВИНАГИ предиобед, защото ако тръгне да ти прави алергия-да си будна Wink
2. Към ориза-той ти е като база, можеш да добавяш нов плод/зеленчук.
3. Не се спира храната която вече е яло бебето...затова повечето майки започват с плод, защото го изместват следобед, а новата храна дават предиобед.
4. Даваш комбинирано пюре на вече давана храна+нова....примерно ако си давала карт. пюре, следващото картоф с морков, или картоф с тиквичка..след това картоф+ морков+броколи/нова храна/ и т.н.
Количеството е от порядъка на стотина грама-плюс/минус колкото му се яде на бебо /това за заместено хранене/
Относно кашите-давах елда, спорен е въпроса за нея относно глутена..реши сама за нея.
Другите-царевични и пр. не съм давала, предвид че само се дебелее от тях/наличие на глутен/....това с еди колко си витамина..разчитам на плодовете  Peace

Аз лично захраних на 6,5мес. Вода пропи на 11месеца, сок едва сега-на 1г и 2мес.
Успех!

# 20
  • Мнения: 9 483
Имам няколко въпроса за захранването. Ние сме на 5 мес и 20 дни и смятам да започнем да се захранваме.
1. Колко дни във. ориз. каша? И до какво кол-во стигаш? След кото си я въвела правиш ли пауза 2 дни само на кърма? В колко часа даваш кашата?
2. До кога ориз. каша и кога мога да я заменя с някаква друга?
3. След като въведа първото зел. пюре/ напр. морков/ към кашата ли го прибавям или отделно и в колко часа? Колко дни го въвеждам, до какво кол-во и след това правя ли пауза 2 дни само на кърма/ по време на паузата и кашата ли се спира?/
4. При във. на 2ро зел. пюре -напр. картоф- как се дава 1 лъж. картоф и 4 лъж. морков- така ли ?
5. След във на морков, картоф, тикичка тиква- какво следва. Плод ли? По кое време на деня да е плода?


1.Всяка нова храна се дава 3 поредни дни /ако нема проблем още от първия прием/, количеството е от 1ч.л.-до 4-5-6/колкото изяде-последния ден/..можеш да я направиш с кърма Wink.
Да , прави се пауза от порядъка на 3-4 дни м/у всяка нова храна.
Новата храна се дава ВИНАГИ предиобед, защото ако тръгне да ти прави алергия-да си будна Wink
2. Към ориза-той ти е като база, можеш да добавяш нов плод/зеленчук.
3. Не се спира храната която вече е яло бебето...затова повечето майки започват с плод, защото го изместват следобед, а новата храна дават предиобед.
4. Даваш комбинирано пюре на вече давана храна+нова....примерно ако си давала карт. пюре, следващото картоф с морков, или картоф с тиквичка..след това картоф+ морков+броколи/нова храна/ и т.н.
Количеството е от порядъка на стотина грама-плюс/минус колкото му се яде на бебо /това за заместено хранене/
Относно кашите-давах елда, спорен е въпроса за нея относно глутена..реши сама за нея.
Другите-царевични и пр. не съм давала, предвид че само се дебелее от тях/наличие на глутен/....това с еди колко си витамина..разчитам на плодовете  Peace

Аз лично захраних на 6,5мес. Вода пропи на 11месеца, сок едва сега-на 1г и 2мес.
Успех!

# 21
  • Мнения: 1 289
БЛАГОДАРЯ   bouquet

# 22
Благодаря за отговорите.
Забравих да попитам- кашата веднага след кърмене или 1 час след кърмене се дава?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Имам няколко въпроса за захранването. Ние сме на 5 мес и 20 дни и смятам да започнем да се захранваме.
1. Колко дни във. ориз. каша? И до какво кол-во стигаш? След кото си я въвела правиш ли пауза 2 дни само на кърма? В колко часа даваш кашата?
2. До кога ориз. каша и кога мога да я заменя с някаква друга?
3. След като въведа първото зел. пюре/ напр. морков/ към кашата ли го прибавям или отделно и в колко часа? Колко дни го въвеждам, до какво кол-во и след това правя ли пауза 2 дни само на кърма/ по време на паузата и кашата ли се спира?/
4. При във. на 2ро зел. пюре -напр. картоф- как се дава 1 лъж. картоф и 4 лъж. морков- така ли ?
5. След във на морков, картоф, тикичка тиква- какво следва. Плод ли? По кое време на деня да е плода?

Здравей! Защо не поизчакаш още малко преди да започнете да се захранвате? Освен ако нямате основателна причина да бързате. Най-важното е да се ръководиш от детето,така най-лесно ще разбереш какво да даваш и какво не. И аз мислех в началото,че е трудно,но всъщност така е много лесно.Остави детето да те води!
1. Още сте малки и затова трябва да започнеш с много малко количество оризова каша /напр. кафяна лъжичка/ и да продължиш постепенно да увеличаваш дозата, като я въвеждаш поне 7-10 дни  и достигнеш да 1, най-много до 2 супени лъжици / ако детето иска да яде/,преди да дадеш нещо друго. Важното е да следиш детето,дали му харесва и за реакции.Моята дъщеря до ден днешен не иска да яде ориз и каши, затова не е задължително да даваш непременно 1 път през деня каша. Вместо каша можеш да даваш пюре/зеленчуково или плодово/.А и ти още няма да заместваш кърмене ,нали? само ще запознаваш бебо с вкусовете на различните храни.
2. Въвеждаш бавно оризовата каша или каквото си избрала за първа храна и след това заменяш с др или просто добавяш малка лъжичка към първата храна/ например даваш само пюре от моркови или ориз с моркови/, като постепенно увеличаваш моркова. Зависи какво комбинираш.Важно е на теб и на детето да харесва.
3.Въвеждаш пак около 7-10 дни. Не е задължително да правиш паузи, ако детето харесва храната и яде с удоволствие. То ще покаже най-добре. Ние и до днес, като ни растат зъби ,не ядем нищо друго, освен кърма.
4. Да, винаги по-малкото количество е от новата,въвежданата храна.
5. Ако си решила да въведеш повече зеленчуци и след това плод, да. Даваш или само зеленчук, или само плод. след като въведеш определени зеленчуци, можеш преди обяд да даваш зеленчуково пюре, а след обяд някакъв плод, или обратно. Може да сте само с 1 хранене през деня и само с 1-2 малки лъжички дълъг период. От детето зависи / ние така бяхме в началото/.Даваш храната между кърменията,за да не заместваш кърмене и се стремиш да е горе долу по едно и също време. Ние започнахме захранване с плодове, без да съм се притеснявала,че няма да яде зеленчуци и сега обича повече зеленчуците, отколкото плодове. Прибавям елда, просо...
Довери се на детето,то най-добре ще ти покаже какво да даваш, в какви количества и кога. Каквито и съвети ние да ти дадем, то ще има последната дума. Приятно хранене и бъдете здрави!
Има много информация за захранването и таблрици в библиотеката на форума.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 122
Имам няколко въпроса за захранването. Ние сме на 5 мес и 20 дни и смятам да започнем да се захранваме.
1. Колко дни във. ориз. каша? И до какво кол-во стигаш? След кото си я въвела правиш ли пауза 2 дни само на кърма? В колко часа даваш кашата?
2. До кога ориз. каша и кога мога да я заменя с някаква друга?
3. След като въведа първото зел. пюре/ напр. морков/ към кашата ли го прибавям или отделно и в колко часа? Колко дни го въвеждам, до какво кол-во и след това правя ли пауза 2 дни само на кърма/ по време на паузата и кашата ли се спира?/
4. При във. на 2ро зел. пюре -напр. картоф- как се дава 1 лъж. картоф и 4 лъж. морков- така ли ?
5. След във на морков, картоф, тикичка тиква- какво следва. Плод ли? По кое време на деня да е плода?


1. Първия месец е хубаво храните да се въвеждат 7-10 дни. може със може и без пауза. например вместо 10 дни може да въвеждаш 7 и с 1-2 дни пауза - само на кърма. Първия ден даваш 1 лъжичка - малка, на втория 2, третия три, четвъртия 4, петия 6, седмия 8 и така до към 20-30гр...ако иска...ако не не. Даваш сутрин или най-късно на обяд, ако евентуално направи ракция.
2. След тези първи дни можеш да спреш оризовата и да захраниш с друга. или по удачно към оризовата - до каквото количество сте стигнали сипваш лъжичка по-малко ориз и прибавяш лъжичка друга.
3. отделно.кашата я местиш в др време или сутрин или следобяд. и на обяд даваш зел.пюре. пауза ако правиш спираш само последновъведената храна, другие си ги продължаваш. количеството и начина са същите както при кашата.
4. ккто с втората каша - ако де например 20 гр картоф и въвеждаш морков слагаш 20 гр без 1 лъжичка каргоф и прибавяш лъжичка морков.
5. може плод, а може и месо, може и карфиол, броколи, пъщърнак и др.
след пълвия месец може вмедто по 10 дни да въвеждаш новото по 7, след месец по 4-5 дни и т.н. общо взето след първите 3 медсеца може доста по смело да въвеждаш.само ако даваш силен алерген тогава по-плавно.

прочети малко от темите как върви захранването. мн са полезни. там имаше и момичета които са писали и схеми ден по ден какво въвеждат....аз нямам нерви да го пиша обаче такова чудо....

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 16:56 от bubu_to

# 25
  • Мнения: 64
И аз мислех да чакам да навърши 6 месеца, ама той подивяваше докато се хранехме, гледаше ни как ядем и ставаше луд направо, освен това на 5 и половина месеца иамше вече зъбче и реших да не го тормозя, явно беше готов.Затова започнах оризова каша без особен успех, затова пък и зеленчукови и плодови пюрета лапа като за световно, и кашата я яде само ако има пюре в нея, пък дори и една лъжичка само да е.

Общи условия

Активация на акаунт