Кой е най-полезния плод?

  • 3 911
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 564
И грейпфрут. Peace

# 31
  • Мнения: 1 488
А аз си помислих, че Реза  ще напише нещо за домати

 ooooh! ....те бяха зеленчуци

И аз така твърдях, ама доматите май официално-научно се водят плодове.

Плодове се водят и са пълни с витамин С.

# 32
  • Мнения: 2 700
Грейпфрут

# 33
  • Мнения: 677
Малката и сочна слива!
И прасковката също..

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 14:36 от Тони Сопрано

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Горските плодове. Не само витамини, но и антиоксиданти Peace

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
този, който расте на кокъл  Laughing

Инак ябълката, за мен.

# 36
  • Мнения: 655

И къпините.Чела съм,че съдържат много микроелементи.

# 37
  • Мнения: 656
Сигурно лимонките.
Витамин С + ведра усмивка Simple Smile
Laughing

# 38
  • Мнения: 780

Касис

• Плодовете му също са дребни, почти топчести и на върха запазват остатък от цвета. Те са събрани на гроздове, по което приличат на обикновеното грозде. Плодът е кисел или сладко-кисел и притежава същата миризма, каквато и листата.

• Касисът е най-богат на витамини измежду всички останали плодове. Ако човек изяде 50—60 зърна на ден, организмът му няма да има нужда от повече витамини. Той е 4—5 пъти по-богат на витамини от лимона и ягодата, 10 пъти — от ябълката, 20 пъти — от вишната, 100 пъти — от гроздето. Съдържа най-много витамин С, който улеснява храносмилането.

• От плодовете на касиса се приготвят сокове, сиропи, компоти, вино и др. При преработката на плодовете витамин С се запазва добре в продуктите. Пъпките, листата и клонките на касиса също съдържат витамини.

• Подходящ е за замразяване.

# 39
  • Мнения: 3 091
най-полезния плод е този, който е раснал на кокал! пържолка, кифте или канарче Joy Joy Joy

Не ме бийте, не ме мразете! дадох искрен и спонтанен отговор   Laughing
хахаха! току що видях, че и Шани мисли като мен!

Бравос, Шани!

# 40
  • Мнения: 3 268
Всички ферментирали плодове и по-точно сока от тях Drunk
Това е вярно,но по темата,аз мисля,че е ябълката.

# 41
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
грейпфрут и ябълка  Peace

# 42
  • Мнения: 2 070
Имаме си касис на село, дядо казва, че е чел, че по 10-20 зрънца на ден задоволяват нуждата на организма от витамини.

Но по темата все пак - няма най-полезен, зависи от нуждите.

Някой чел ли е тази книга руската "Анастасия"? Там имаше интересно за това как може плдовете от собствената ни градина да ни бъдат и лекарства. Когато засаждаш овошката от костилка, е добре да подържиш костилката няколко минути в устата си, така тя приема информация /чрез слюнката - носетел на енергийна и генетична информация/ за твоя организъм, за нуждите му, за болестите, или предразположенията, които имаш в момента. После,  растейки, дървото събира и концентрира в плодовете си нужната ти енергия, един вид я черпи от вселената като източник на изобилие. Звучи паранормално, но снощи гледах поредния научно-популярен филм, в който тези неща се доказват научно.

# 43
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Аз съм за лимоните,не ги харесвам много,но са полезни!

# 44

Общи условия

Активация на акаунт