Изкушения от L e o

  • 163 721
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 474



Супа топчета

250 гр. телешка кайма (може и друга)
3 картофа
1 гл. лук
1 морков
1 червена чушка
подправки


Задушавате в зехтин (или друга мазнина) ситно нарязаният лук и настърганите моркови , когато са омекнали добавяте лъжица брашно и заливате с литър и половина вода. Слагате нарязаните картофи, чушки и подправките - аз сложих Вегета и копър. Правите топчета от каймата (аз  сложих само сол и кимион в нея). След като кипне намалявате котлона и оставяте да къкри около 45 минути. Чудесна е с лъжица заквасена сметана  Crazy

# 46
  • Мнения: 7 474



Гъби в масло и сметана


500 гр. гъби
масло
2 суп. лъж. заквасена смената
подправки - сол или вегета, чесън

Нарязвате гъбите и ги задушавате на бавен огън в маслото, когато са готови добавяте сметаната да кипне и подправки на вкус. Да ви е сладко!


Гъби в масло


# 47
  • Мнения: 7 474


Бисквитени топки

Дояде ми се нещо сладко  Crazy и с подръчните средства забърках тези топки-само 10 са от количеството, който иска може да увеличи  Laughing


10 бисквити - аз ползвах на Еверест с масло
1 суп. лъж. заквасена сметана
1,5 суп. лъж. течен шоколад
суп. лъж. стафиди
ако имате няколко капки есенция ром

Натрошавате бисквитите и омесвате с останалите продукти. Правите топчета и по жебание може да ги оваляте в орехи, шоколадови пръчици...и т.н. аз поръсих с пудра захар...поради липса на друго.  Laughing

# 48
  • Мнения: 7 474


Пилешки сърца на фурна....по Дюкан, т.е. без мазнина  Whistling


Слагате в тефлонова тавичка сърцата, поръсвате със сол, кимион, сух чесън и червен пипер...сипвате съвсем малко вода  и печете на 200 градуса до зачервяване.

Общи условия

Активация на акаунт