СПЕЦИАЛИСТ РИСКОВА БРЕМЕННОСТ!!!!

  • 3 047
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
И аз като теб съм с 2 спонатнни аборта, но все бяха в 6 - 7 г.с. При първия случай прокървих и чак тогава ми предписаха Утрогестан.
Мисля, че 6 г.с. е късно за начало на Утрогестан-а, ако проблемът ти е прогестеронова недостатъчност, съвсем нормално е да кървиш и да става белята.
Магнезиевите препарати, за да подействат им трябва време да се натрупат в организма, 2-3 сед.
А прегнил слагаха ли ти?

Пишеш, че си правила всички изседвания - имунологични и генетични правила ли си, най-вече АФА антитела и мутации за тромбофилия? Може да се наложи и терапия с имуновенин, аспирин и хепарин, ако имаш проблеми там...

Моите НК клетки бяха леко над норма и след + тест бяха влезли в норма, също и антителата, но въпреки всичко, за да се презастрахова доц. Конова ми препоръца вливания на имуновенин. Също съм с 2 генетични мутации и хормонални проблеми (ПКЯ, исул. резист., висок пролактин).

При мен този път, 3та бременност, надявам се да е успешна този път Praynig, ми  помогна следната схема:
- Утрогестан от овулация, вагинално
- Прегнил веднага след като се видя пл. сак и на всеки 2 седмици до 12 г.с.
- 2 вливания на имуновенин
- Терапия с аспирин и фраксипарин
- Магнерот/ МагнеБ6 след 16 г.с.
- Витамини и минерали - Фолиева 5 мг, Вит Б6 и Б12, Селен
- Нош-па

Ако си се насочила към МД, с 2 ръце препоръчвам В. Димитрова.  Peace Тя има доста опит с рисковата бременност и е много добър специалист, не само за ФМ.   Naughty

Успех, не се отчайвай - вярвай, че другият път ще е успен (3ти за късмет) WinkHug



# 16
А сега видях, че си правила и имунологични.
Ама как така, вливане на имуновенин чак след сърдечна дейност?  Shocked Не е ли късно тогава. При мен като се видя, че има пл. сак, веднага направихме вливане.
Док. искаше да изчакаме, но аз настоях да направим колкото се може по-скоро, тъй като и 2та пъти ставаше рано белята и не достигаха  до сърдечна дейност.
При някой се правят дори веднага след овулация (след инсеминация например)....

# 17
  • Мнения: 313
Eлви,много ти благодаря за подробния разказ. Напълно съм съгласна за вливането и за всеки случай тази седмица ще отида при Конова,да ми пусне профилактично едни изследвания и да се консултирам.
Напълно съм решена този път да взема всички предпазмни мерки... това от което най- ме е страх е, че в крайна сметка никой не знае от какво точно са абортите....нещата при мен сега са: 2-ри ден закъснение, температура 37,1 и 4 положителни теста, но с много бледа чертичка...това за сега доста ме обнадеждава, защото първите седмици е нормално да са бледи...
малко се притеснявам да не ми кажат, че съм хукнала прекалено рано по лекари (защото другата седмица си взех час), а иначе имам миомен възел, малък, малко НК клетки, аз взех да пия от днес Дуфастон, защото прочетох че се пие от НАЧАЛОТО на бременността и вечер аспирин и фолиева...всъщност ти защо биеш и Пригрил - това нали кара жълтото тяло да отделя повече прогестерон, път ти вземаш прогестерон....двете в комбинация по-добре ли са???
разкажи и за утрогестана - по-добре ли е от дуфастона, кой ти го препоръча..

# 18
На мен др. Катя Тодорова ми беше предписала дуфастон, точно заради НК клетките и антителата.
А аз слагах утрогестан, защото моя лекар искаше така, а и е вагинално и дайства по-бързо.

Прегнил се бие за задържане и за стимулиране на жултото тяло.
Действай, щом има 4 "+" теста, непременно се свържи с Конова за вливанията и терапия за аспирин. Пий Дуфастона и фолиевата и като видят пл. сак, веднага си искай прегнил.
Стискам силно палците, дано успееш този път!  Praynig
И никакво отчайване!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт