Моля за съвет правилно ли лекуваме?

  • 3 544
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 656
 newsm78
Тогава защо при съмнение за алергична кашлица и свирещи гърдички изписва на тримесечно бебе за втори път антибиотик? Дали в този случай ренгеновата снимка няма да е по-малко вредна?
Една ПКК няма ли да даде сведение има ли възпалителен процес в организма, дължащ се на бактериална инфекция?
Чела, съм че обикновено при алергични реакции базофилите (и още някакви кръвни клетки бяха) се повишат, но не винаги.

# 16
  • Мнения: 3 116
newsm78
Тогава защо при съмнение за алергична кашлица и свирещи гърдички изписва на тримесечно бебе за втори път антибиотик? Дали в този случай ренгеновата снимка няма да е по-малко вредна?
Една ПКК няма ли да даде сведение има ли възпалителен процес в организма, дължащ се на бактериална инфекция?
Чела, съм че обикновено при алергични реакции базофилите (и още някакви кръвни клетки бяха) се повишат, но не винаги.

Предполагам защото бебето е много малко и докторите се презастраховат. Иначе това свирене не се лекува с антибиотик. Да, една ПКК може да даде информация за възпалителен процес и за базофилите си права.

На Кронки жена му, за вас ли става дума. От София ли сте ? Защо не заведете бебето при д-р Масларски от Вита, аз не бих се доверила на всеки педиатър за случай като вашия  Thinking
Другото нещо с което е свързан бронхоспазма е астма, но това се надявам на никое детенце да не го поставят като диагноза.

# 17
  • Мнения: 3 116
Ох, сори, чак сега видях че коментираш лечението на бебе Шумен  ooooh!

# 18
  • Мнения: 656
Ритке, "астма" го поставят наляво и надясно напоследък. Нямам идея как се третира от здравната каса. На нас също пулмолог ни беше поставил диагноза "астма" само по снимка и слушалки...
После ми обясниха, че се правели доста сложни изследвания за да се определи дали всъщност се касае за астма.

# 19
  • Мнения: 408
Бях свидетел как лекарката, на която имам най-голямо доверие изписа на двумесечно бебе с бронхиолит само сиропи и разни витамини. Каза, че ако не се оправи до два-три дни от тия лекарства, бебето трябва да мине на АБ, но на инжекции, понеже от АБ през уста се уврежда чревната флора.
Днес пак сме при нея, защото малката кашля  Sick и искам да разбера дали си съвпадат мненията на джипито ни и нейното.

Общи условия

Активация на акаунт