Пътуване до Гърция с дете

  • 15 800
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 663
Такааа, пуснахме документите, като Удостоверението за постояннен адрес е задължително, независимо, че не е сменян адреса. Когато се издава първи паспорт на дете, няма бърза и експресна поръчка, само обикновена за 1 месец - прави се проучване - така казаха. Необходимите документи са въпросното Удостоверение, акт за раждане, две снимки, заявлението, детето и двамата родители с личните карти.

# 16
  • Мнения: 4 111
А детето като е на 40 дни пак ли трябва да им го нося?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 663
А детето като е на 40 дни пак ли трябва да им го нося?

Вероятно да. Гледат снимките, гледат детето - сверяват. Питай предварително в РПУ-то.

# 18
  • Мнения: 2 839
Никой не е искал да вижда децата.
Идеята на процедурата е районния да се завърти да попита някой съсед дали съответното дете /носи снимка на детето/ живее на този адрес /адреса от личните карти на родителите/. Ако случайно избрания съсед потвърди, че детето живее с тези хора на този адрес, това предполага, че няма измама.
Но предполагам колкото паспортни служби има в БГ, толкова и различни изисквания  ooooh!

# 19
  • Мнения: 4 111
Здравейте! Днес ходих в РПУ-то и ми обясниха всичко необходимо - но детето трябва да присъства при подаване на документите. Поне в Русе е така.

# 20
  • Мнения: 1 399
Здравейте! Днес ходих в РПУ-то и ми обясниха всичко необходимо - но детето трябва да присъства при подаване на документите. Поне в Русе е така.
Такива са изискванията.
DiVA е минала между капките  Wink
А посещението на районния е отделно.

# 21
  • Мнения: 4 668
Детето го искат задължително , но това за районният ми се струва голяма глупост , както и не знаех , че за дете не може бърза поръчка ... Колкото районни , толкова различни изисквания ...  Confused Най - добре всеки да си пита там , където ще издават паспорта . Честно казано аз се притесних , като прочетох , че за дете е 1 месец срока , защото щяхме да си изпуснем пътуването , а в районното ми казаха , че няма такова нещо  Naughty

# 22
  • Мнения: 4 111
 Pipinka завиждам ви за вашето районно, че заради нашето ще променим плановете си и няма да ти описвам колко ме е яд  #Cussing out

# 23
  • Мнения: 2 839
Pipinka завиждам ви за вашето районно, че заради нашето ще променим плановете си и няма да ти описвам колко ме е яд  #Cussing out
Опитай да ги пришпориш. Аз така направих.
По принцип този едномесечен срок е не за друго, а да има време документите от паспортна служба да отидат до районния, той да мине на проверка, да върне отчета и после им трябват часове за отпечатването на самия паспорт.
Когато пододох документите си хванах децата и отидох при районния, обясних му че бързаме /бяхме платили 10 дневна почивка за след 20 дни/, помолих го да придвижи документите по-бързо. Той ми обеща веднага щом му пратят молбите да мине на проверка. Така и е направил явно, защото след  2 седмици паспортите бяха готови.

# 24
  • Мнения: 529
Pipinka завиждам ви за вашето районно, че заради нашето ще променим плановете си и няма да ти описвам колко ме е яд  #Cussing out

Ние пък пуснахме бърза поръчка - за три дни и паспорта ни е готов  newsm78
В тази държава правилата са различни навсякъде  #Crazy

# 25
  • Мнения: 4 111
Pipinka завиждам ви за вашето районно, че заради нашето ще променим плановете си и няма да ти описвам колко ме е яд  #Cussing out
Опитай да ги пришпориш. Аз така направих.
По принцип този едномесечен срок е не за друго, а да има време документите от паспортна служба да отидат до районния, той да мине на проверка, да върне отчета и после им трябват часове за отпечатването на самия паспорт.
Когато пододох документите си хванах децата и отидох при районния, обясних му че бързаме /бяхме платили 10 дневна почивка за след 20 дни/, помолих го да придвижи документите по-бързо. Той ми обеща веднага щом му пратят молбите да мине на проверка. Така и е направил явно, защото след  2 седмици паспортите бяха готови.

Добра идея! Благодаря ти! Ще се възползвам.

# 26
  • София
  • Мнения: 676
  Вчера следобяд пуснахме бърза поръчка за паспорта на сина ни. Ще бъде готов в четвъртък, т.е. 2 дни след подаването. Цената е 14лв и 2 лв превод (за банката).
  Документите за издаването му: оригинал и ксеро копие на акта за раждането, удостоверение за постоянен адрес(издава се от общината и става веднага), 2 снимки (детето трябва да е само), двамата родители с 2-те лични карти и  детенце, формуляр, който се купува и попълва на място. Взимането на паспорта може само от единия родител, като това се записва във формуляра. В случая аз ще го вземя.
  Районния полицай не е необходим. При нас е за първи път.
  Това се отнася за 5-то районно в София  Peace

# 27
  • Мнения: 4 111
Второ районно - Русе - детето, акта за раждане, копие на акта за раждане, адресна регистрация, 3 снимки!!! , формуляр за попълване и пълномощно от бащата ( в Гърция е) , и приемат САМО обикновена поръчка, попитах не може ли да подам бърза, но да пиша че съм без претенции за спазване на на 3 дневния срок - може, и ще стане за 10 дни при добра воля на районния. Гледайте филма другата България в България.  ooooh!

п.с. И нашия паспорт е първи.

# 28
  • Мнения: 529
Второ районно - Русе - детето, акта за раждане, копие на акта за раждане, адресна регистрация, 3 снимки!!! , формуляр за попълване и пълномощно от бащата ( в Гърция е) , и приемат САМО обикновена поръчка, попитах не може ли да подам бърза, но да пиша че съм без претенции за спазване на на 3 дневния срок - може, и ще стане за 10 дни при добра воля на районния. Гледайте филма другата България в България.  ooooh!

п.с. И нашия паспорт е първи.

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
То така става с всичко в тази/другата България

# 29
  • Мнения: 2 575
едно бързо въпросче - дано има кой да ми отговори  Rolling Eyes
Има ли специални изисквания за паспортната снимка на детето?
Имам предвид дали мога да я направя аз, а не специално оторизирано фото-студио? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт