От кога месо и жълтък всеки ден?

  • 3 293
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 255
Аз все още си карам с редуването - един ден жълтък, един месо. Аз сама готвя яденето на сина ми, но наистина в детската кухня знам, че дават всеки ден месо  Shocked, което на мен ми се струва прекалено. Педиатърката, която гостуваше при Звездев обясни, че не трябва всеки ден да се дава месно ядене, понеже натоварва бъбреците и те имат нужда от 1 ден почивка и по тази причина се редува с 1 ден постно с жълтък.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Месо давам всеки ден от 9-я месец насам. Жълтък яде рядко. За какво й е всеки ден жълтък  newsm78

... Педиатърката, която гостуваше при Звездев обясни, че не трябва всеки ден да се дава месно ядене, понеже натоварва бъбреците и те имат нужда от 1 ден почивка и по тази причина се редува с 1 ден постно с жълтък.

И жълтъкът нищо не натоварва, така ли  newsm78 Всеки е свободен да си развива теории...

# 17
  • Мнения: 1 272
От както е на Детска кухня (от 11 мес) дъщеря ми яде всеки ден месо и яйце.

# 18
  • Мнения: 379
ами от всеки ден месо и жълтък няма ли да се запече...  newsm78; не знам, моят е малък още, но не прекаляваме с нищо; 7 жълтъка седмично  ooooh! звучи ми ненормално за възрастен, а какво остава за дете на 1 година

# 19
  • Мнения: 887
Месо давам всеки ден от 9-я месец насам. Жълтък яде рядко. За какво й е всеки ден жълтък  newsm78

... Педиатърката, която гостуваше при Звездев обясни, че не трябва всеки ден да се дава месно ядене, понеже натоварва бъбреците и те имат нужда от 1 ден почивка и по тази причина се редува с 1 ден постно с жълтък.

И жълтъкът нищо не натоварва, така ли  newsm78 Всеки е свободен да си развива теории...
Правилно е обяснила жената.Натоварва се организма ако се дават и месото,и жълтъкът в един ден.Кое не е ясно?

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Месо всеки ден от кухня, а жълтък колкото са сложили в супата. Така е при нас от 8-ми месец.

# 21
  • Мнения: 422
Тъкмо щях и аз да пускам такава тема Simple Smile
4етох в една книга за детско хранене, 4е след навършване на 10 месеца трябва в седмицата да се дава 5 пъти месо, 1 път риба и 1 път безмесно ядене.

# 22
  • Мнения: 27 524
Откакто съм захранила с месо го давам всеки ден. Жълтък още не давам. Не се дава жълтък всеки ден изобщо. Най-много 2 пъти седмично. Това важи за възрастните, какво остава за децата.

Общи условия

Активация на акаунт