пюрета с броколи

  • 9 260
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
 Момичета, здравейте! От раждането на дъщеря ми не мога да разчитам на педито ни за нищо, за това реших да се регистрирам най-сетне!
  След 10 дни навършваме седем месеца и имам желание да й въведа броколи в пюретата, но като чета по форумите, трябвало детето да навърши 7 месеца.
  Помогнете ми, изключително важно ли е да изчакам тези 10 дни!

# 1
  • Мнения: 679
А ти защо бързаш толкова с тези броколи? Водят се газообразуваща храна и може да предизвикат подуване на корема, газове и колики.
Изчакай.   Peace

В момента можеш да си смениш педиатъра, много е важно да имаш добър, на който да се довериш. Все пак във форума не можеш да получаваш винаги професионални съвети.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Захранването не е състезание. Не бързай, има време за всичко.  Peace

# 3
  • Мнения: 68
Десет дни на фона не са важни. Важно е детето как ще възприема новата храна, не го насилвай ако откаже броколите, те имат специфичен вкус, който не се харесва на всички. Защо толкова е важно детето да ги яде? Някаква ценна съставка? вярно е че са полезни много, но ако е затова се опитай да ги замениш с друго.  Моето дете ги ядеше на 6м и му понасяха добре, само че от един момент нататък реши, че не му харесват и ги оптказа.

# 4
  • BG
  • Мнения: 2 458

chicheva28, я най-добре вземи изчакай детето да тръгне в първи клас и тогава му дай нещо по-различно от мляко,
ако ще се водиш по съветите на съфорумките.
Какви ценни съставки имало в броколито? Ха! Уби мЪ направо преждеговорящата. Я виж в гугъл малко. Моето ги яде от 5 месец и си ОК.
Чудя се защо продължавам да чета в този подфорум още... newsm78
Хайде останете си със здраве!


# 5
  • Мнения: 372
Аз дадох броколи сравнително рано, нямаше 7 месеца. Но бебка ядеше много малки количества твърда храна и без това. Мисля, че исках да въведа заради желязото  newsm78

Броколите не са алерген, но са газообразуващи и могат да предизвикат колики. Следи си детето, ако решиш да дадеш по-рано.

# 6
  • Мнения: 27 524
Принципно броколите ги дават още след 4-ти месец, така че не виждам причина да чакаш  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 15 219
Принципно, не веднъж сме писали да не четем какво пише по етикетите на готовите пюрета.
Че ако четем етикетите, на ХИПП и чистите меса са от 4-тия месец, но ако някой тук напише как дава месо от 4-тия месец, мога почти поименно да изброя кои ще му скочат най-първи.    Grinning

# 8
  • Мнения: 27 524
В случая говорим за зеленчук, който е съвсем нормално да се предложи след около 6-ти месец.  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 15 219
След около 6-ти месец, след 7-ми.... каква е разликата?
Говоря съвсем конкректо за надписите на етикетите на готовите пюрета. Не са добър пример за подходяща възраст за въвеждане на храни.  Peace

# 10
  • Мнения: 372
След около 6-ти месец, след 7-ми.... каква е разликата?
Говоря съвсем конкректо за надписите на етикетите на готовите пюрета. Не са добър пример за подходяща възраст за въвеждане на храни.  Peace


newsm10
Някои марки имат пюренца с мляко и глутен с надпис 4+  ooooh!

# 11
  • Мнения: 15 379
Броколито е силно газообразуващо, все пак е от семейство зелеви.
Ако бебето е имало колики до по-късно и стомахът му реагира бурно на всяка нова храна, аз лично бих изчакала с въвеждането.
Броколи и карфиол предложих след 10 навършени месеца, но при моето дете причиняваха сериозни колики и дискомфорт.
Иначе 7-8, че дори и 9 навършени месеца е ок за въвеждане.

# 12
  • Мнения: 8 891
На мойта глезла много й се беше разкъркорил корема от броколито. Не ми се рови из дневника, но не го дадох рано, май на навършени осем месеца. Но сега няма никакъв проблем и е от любимите й храни. Та мисълта ми е, че може малко да изчакаш. А също така може да помислиш за смяна на педиатъра. Лошо няма да се допитваш до форума, но все пак е хубаво и на педиатъра да имаш доверие.

# 13
  • Мнения: 1 424
Броколи въведох в края на 7м -  синът ми не е имал колики или друг дискомфорт от тях. Даже и сага много хапва броколи.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Въведох в 7-ми месец с пюре на Гербер (от малките). После почнах да й правя на пара и пак си ги хапваше.
Малката нямаше почти колики и нямаше реакция към броколи,нито газове.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт