Консултация с Класически Хомеопат 2

  • 11 574
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
Ако топчетата се хрускат действат ли? не виждам как иначе да ги дам на сина си.
дъщеря ми ги хруска...нашата хомеопатичка каза, че няма проблем.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 85
Топчетата трябва да поседят поне 30-40 секунди в устата, а после може да се схрускат без проблем, минимум 10-15 минути преди и след приема на хомеопатичното лекарство нищо друго не трябва да се яде или пие, следователно не трябва да се слага мляко, доколкото знам не трябва и да се пуши и смуче биберон залъгалка също.

# 17
  • Мнения: 3 591
Топчетата трябва да поседят поне 30-40 секунди в устата
e  значи няма нужда да си давам парите за хомеотатия тогава. Аз просто не виждам начин това да може да бъде изпълнено от малко дете.

# 18
  • Мнения: 341
Може да се разтворят няколко (2-3 ) гранулки в малко вода и да се даде 1 ч. лъжичка. Няма проблем, че ще я глътне веднага детето, лекарството пак ще действа. При много мали бебета даже се накапват върху устните няколко капки. Чела съм, че върху чиста кожа даже и на ръчичката да намажеш, пак ще има ефект.

# 19
  • Мнения: 341
може ли хомеопатията да помогне или поне да доведе до някакво облекчение при тиреоидит на Хашимото?

Въпросът не е към мен, но ви съчувствам и.. искам да ви дам надежда. Да, ако има нещо, което ще възстанови функцията на щитовидната жлеза, то това е хомеопатията. Съветвам ви да потърсите добър хомеопат и да взмете мерки, докато е още рано, при децата реакциите на хом. лекарство е мигновено. Разбира се хормоните няма да бъдат спрени, докато лечението не покаже, че няма нужда от тах.
За облекчение може да се ползва и традициооната медицина, но дори в случаи на премахната жлеза, които налагат пиенето на хормони, хомеопатията е по-ефективна. Има хомеопатични хормони, които със сигурност не нанасят никаква вреда на организма.
Желая ви успех.

# 20
  • Мнения: 2 425
[desi] , аз моите деца също ги лекувам с хомеопатия. Давай си ги, нека си ги хруска. Можеш също така да питаш хомеопата, който ви лекува дали не може да даваш капки, които са направени от дестилирана вода, спирт и естествено перли.

# 21
  • Мнения: 4 150
Алекс,кьде се иzгуби?
Може ли да питам...надявам се да намериШ време. Peace
Може ли класически хомеопат да практикува като такьв в друга ЕС дьржава?ЗнаеШ ли zакона?
Благодаря предварително
Не е много по темата,ама явно не си чистиШ поЩата редовно и ми врьЩа лс... Cry

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Топчетата трябва да поседят поне 30-40 секунди в устата
e  значи няма нужда да си давам парите за хомеотатия тогава. Аз просто не виждам начин това да може да бъде изпълнено от малко дете.

 - Действа, действа!
 - Може да пуснете една гранулка в чаша с чиста вода
 - или ако л-вото е течно - 1-2 капки, пак в чаша с чиста вода - и от там на върха на чаена лъжичка да да капнете в устата на детето - ако си е стиснало зъбките - върху венците или от вътрешната страна на устните.
 - Тъй като действието на хомеопатичните л-ва не е биохимично и л-вото не е задължително да  преминава през стомашно-чревния тракт и оттам в кръвта.  Peace

 - сега отивам в "Моето Гардже" - после съм пак на линия.  Peace

# 23
Александър, радваме се, че сте отново тук, загубихте с енякъде, дано да сте добре! Да не ви се е случило нещо?
Да попитам, а какво се разбира под чиста вода? Трябва ли да е дестилирана? Или може да е чешмяна вода?

# 24
  • Мнения: 3 591
ами тогава да питам пак Simple Smile Има ли значение колко точно грануки е "схрускало" ?

# 25
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
ами тогава да питам пак Simple Smile Има ли значение колко точно грануки е "схрускало" ?

 - Една - до две!
 - Повече не е добра идея, тъй като може да ги глътне и да попаднат в стомаха, което не се препоръчва, тъй като може да го раздразнят. Затова именно 1-2 гранулки или 1-2 капки, най-добре е да се дават под езика - една от целите е да не се гълтат, а да се задържат няколко минути само в устата.
 - Затова и при бебета, най добре е да ги "втечните" - разтворите във вода и да му капнете няколко капки в устата (не цяла лъжица).
 - Достатъчно е да се навлажни част от лигавицата в устата, през която прониква.
 - Една капка или гранулка съдържа същата информация, която се съдържа и в 100 гранулки или капки.
 - Вие бихте ли си купили 100 тома "Под игото"? - Един том ви е достатъчен, нали? - другите томове съдържат същата информация... Simple Smile
 - Знам че тази философия на прием на Хомеопатични л-ва, е диаметрално противоположна на установения с години начин на прием на всички останали Алопатични л-ва при които се търси Химическо насищане , вкарване на алопатичните л-ва в стомашно-чревния тракт, откъдето през червата се абсорбират в кръвта, а хомеопатичния начин малко или повече ви смущава. Peace

# 26
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте Aleksander, веждам че много мнения сте давали досега, но не знам защо вече не го правите, помагайки на хората. Все пак, ще си позволя да Ви попитам: какво бихте ме посъветвал, може ли хомеопатията да помогне или поне да доведе до някакво облекчение при тиреоидит на Хашимото?
  Надявам се да ми отговорите.  Praynig

 Весето Здравейте!
 - Тиреоидит на Хашимото или Хашитоксикозата, както и Базедовата болест, това са едни от етиологиите, причините за заболяването наречено Тиреотоксикоза - Синдром, който обединява няколко заболявания и протича с повишена секреция и концентрация в плазмата на Щитовидните хормони.
 - И тъй като и Тиреоидита на Хашимото и Базедовата болест са Автоимунен процес, а знайно е че досега само Хомеопатията, макар и не винаги, макар и рядко, но може да облекчи и дори излекува Автоимунните заболявание, то надежда има.  Peace

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Алекс,кьде се иzгуби?
Може ли да питам...надявам се да намериШ време. Peace
Може ли класически хомеопат да практикува като такьв в друга ЕС дьржава?ЗнаеШ ли zакона?
Благодаря предварително
Не е много по темата,ама явно не си чистиШ поЩата редовно и ми врьЩа лс... Cry

 - Christian здравей, отново съм с вас!

 - Може, с изключение на няколко Европейски държави, в които с нарочен закон е забранено на нелекари да практикуват - това на първо място е Родината на "боаронската хомеопатия" - Франция, друга за която знам със сигурност е Австрия, в другите - в които не е Забранена - е разрешена при условие наред с документ за 2 или 4 годишно изучаване на Хомеопатия, практикуващия да е изучавал 2 години и успешно положил изпити и по Медицина.
 - Аз заедно с много други хомеопати, тази година завършваме 2 годишната следдипломна квалификация при
 един от най-добрите ученици на Шанкаран: Ане Верварке - Белгия

 - Хомеопатията, е част от КАМ - (Комплементарни Алтелнативни Методи), на които напоследък на Запад се отдава все по-голямо значение,  предвид застрашителната скорост на нарастване на Хроничните Болести, особено тези с латентен край...

# 28
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Александър, радваме се, че сте отново тук, загубихте с енякъде, дано да сте добре! Да не ви се е случило нещо?
Да попитам, а какво се разбира под чиста вода? Трябва ли да е дестилирана? Или може да е чешмяна вода?

 Зики благодаря ти! добре съм.  Grinning

 - Не е задължително да е дестилирана, може да е преварена, аз използвам минерална вода - Девин, тъй като е с най-ниска минерализация и май е единствената подходяща и за бебета.

# 29
  • Мнения: 341
- Една - до две!
 - Повече не е добра идея, тъй като може да ги глътне и да попаднат в стомаха, което не се препоръчва, тъй като може да го раздразнят. Затова именно 1-2 гранулки или 1-2 капки, най-добре е да се дават под езика - една от целите е да не се гълтат, а да се задържат няколко минути само в устата.
 - Затова и при бебета, най добре е да ги "втечните" - разтворите във вода и да му капнете няколко капки в устата (не цяла лъжица).
 - Достатъчно е да се навлажни част от лигавицата в устата, през която прониква.
 - Една капка или гранулка съдържа същата информация, която се съдържа и в 100 гранулки или капки.
 - Вие бихте ли си купили 100 тома "Под игото"? - Един том ви е достатъчен, нали? - другите томове съдържат същата информация... Simple Smile
 - Знам че тази философия на прием на Хомеопатични л-ва, е диаметрално противоположна на установения с години начин на прием на всички останали Алопатични л-ва при които се търси Химическо насищане , вкарване на алопатичните л-ва в стомашно-чревния тракт, откъдето през червата се абсорбират в кръвта, а хомеопатичния начин малко или повече ви смущава. Peace



Ако обичаш тогава да коментираш един параграф от Органона Simple Smile

§ 248. За тази цел ние потенцираме отново лекарствения разтвор (посредством 8, 10, 12 сукусии), след което даваме на пациента една или (увеличавайки) няколко чаени лъжички - при дълготрайни болести ежедневно или всеки втори ден, при остри болести всеки два до шест часа, и при много остри случаи всеки час или по-често. По този начин, при хроничните болести всяко правилно избрано хомеопатично лекарство, дори с дълго действие, може да бъде назначавано ежедневно в продължение на месеци, с нарастващ успех. Ако разтворът е на привършване (след седем до петнадесет дни), към следващия разтвор на същото лекарство, ако то все още е показано, трябва да прибавим една или (по-рядко) няколко гранули от същото лекарство в по-висока потенция, след което да продължим да го назначаваме дотогава, докато пациентът продължава да се подобрява и не получава оплаквания, които не е имал никога преди това в живота си. Защото ако това се случи, ако балансът на болестта се прояви в група изменени симптоми, тогава вместо това, трябва да бъде избрано друго, по-хомеопатично съответствуващо лекарство, и да бъде назначено в същите повтарящи се дози, като при това е необходимо да се помни, че разтворът трябва да бъде променян с няколко енергични разтръсквания при всяка доза, което леко променя и увеличава степента му на потенцираност. От друга страна, по време на почти ежедневното повтаряне на добре съответствуващото хомеопатично лекарство, към края на лечението на хроничната болест могат да възникнат така наречените (§ 161) хомеопатични обостряния, в резултат на които остатъкът на болестните симптоми привидно отново се усилва за малко (сега се проявява само лекарствената болест, подобна на първоначалната). В такъв случай дозите трябва да бъдат намалени и да се повтарят през по-продължителни интервали, дори е възможно да бъдат преустановени за няколко дни, за да се види, дали за оздравяването е нужна все още медикаментозна помощ. Явните симптоми (Schein-Symptome), предизвикани от излишъка на хомеопатичното лекарство скоро ще изчезнат и здравето ще остане ненарушено. Ако при лечението се използува само малък флакон, например една драхма спирт, в който е разтворена чрез сукусио една гранула лекарство, което трябва да се помирисва всеки два, три или четири дни, флаконът също трябва да бъде разтръскван енергично осем-десет пъти преди всяко вдъхване.

Общи условия

Активация на акаунт