Индукционни котлони, тема 3

  • 12 113
  • 217
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 10
Някой купувал ли е индукционен котлон от била ,марка Goutmetmaxx
A Tesla препоръчвате ли

# 211
  • Мнения: 9 501
Котлоните на неизвестни марки по веригите не са много за препоръчване, по-добре се ориентирай към утвърден производител.
Инак нищо чудно да се ожалиш я от технологията, я от съдовете си, а причината за някои неудачи няма да е в нито едно от двете, няма да е и в готвача Simple Smile
Моя братовчедка втори котлон от вериги купува и все се оплаква,  и все пита как при мен ставали същите манджи/мекици и друго, пък при нея не ставали - или степента била много слаба, та нещото спирало да къкри или загаряло - смята, че тя не умее, пък причината никак не е в нея. 

# 212
  • Мнения: 10
А между  Тесла ,Росберг и Горение коя марка е за предпочитане  Някой има ли Тесла

Последна редакция: ср, 03 юни 2026, 21:45 от reni111115

# 213
  • Мнения: 1 590
А между  Тесла ,Росберг и Горение коя марка е за предпочитане  Някой има ли Тесла
Преди няколко месеца купувахме пълен набор едра техника. Та, индукционните ни котлони са на AEG. От Технополис са. Може да проверите в сайта им цените.
От споменатите от Вас марки съм ползвала само Горение (не котлони) - става!

# 214
  • София
  • Мнения: 2 598
А между  Тесла ,Росберг и Горение коя марка е за предпочитане  Някой има ли Тесла

Ако става дума за преносими котлони, и трите са китайска масова продукция (от един дол дренки). Така или иначе, такива котлони правят само китайците, така че взимайте което ви хване окото или което ви е по на сметка.

Обаче ако говорим за плот за вграждане, тогава Горенье е по-добрият избор, а другите две марки е по-добре да се избягват. Има и по-добри варианти, но все пак зависи какво търсите и какъв ви е бюджетът.

# 215
  • Мнения: 10
Вече си взех единичен от Билла ,засега е много добре За единичен ,не за плот ставаше въпрос

# 216
  • Мнения: 746
Аз също си купих единичен от Икеа за балкона. Сега правих сладко на него и ми направи впечетление ,че е доста по силен от другия котлон. Дори обмислям да го ползвам и през другите сезони вътре. Сигурно ще е по икономичен. На по ниска степен ври със същата сила, като на максимална на другия керамичен котлон.

# 217
  • Варна
  • Мнения: 274
Аз също си купих единичен от Икеа за балкона. Сега правих сладко на него и ми направи впечетление ,че е доста по силен от другия котлон. Дори обмислям да го ползвам и през другите сезони вътре. Сигурно ще е по икономичен. На по ниска степен ври със същата сила, като на максимална на другия керамичен котлон.

Определено е по-икономичен (с между 30 и 40 %) и има допълнителни предимства с по-бързо загряване на съда, по-бърза реакция при промяна на желаната степен, по-малки колебания в температурата на съда, по-лесен за почистване след готвене, по-бързо изстива (в някои случаи това е недостатък в сравнение с керамиката, защото на нея при ранно изключване може да досготвите). Всяко едно готвене ви излиза по-евтино, а 2 пъти годишно с увеличаване на цените, разликата става все по-голяма. Ще го ползвате с години.
 Вземате си чугунен съд с капак и подходящ обем (съобразете диаметъра на дъното и да не е с тънко дъно) и гответе на него на дори още по-ниска степен при първоначалното оптимално загряване, а храната получава и приятна коричка. Ако пържите в него също ще го харесате. По-рядко ще ви се налага да ползвате фурна за някои манджи. През по-хладните месеци, ако сте с капак и не се отделя видима пара да ви трябва аспиратор и не изкипява (може да видите вариантите с рецепти за бавно готвене на по-ниска температура), може да постопляте помещението с мъничко при по-продължително готвене.

Общи условия

Активация на акаунт