Нашите мании и странности

  • 20 485
  • 401
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 618
последната ми мания е "ягодката"  Joy Joy Joy



И при мен е така сега. Peace
Прекалявам с маските за лице и ексфолиранетоИ много често се сънувам ,че крада козметика Joy

# 16
  • Мнения: 2 759
              Обожавам да хапвам всичко с пръсти, а плодове/зеленчуци - ненарязани. И аз като простирам подреждам щипките по цветове  Peace. Мразя някой да ми пипа нещата, освен ако не ми е половинка.

# 17
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
моите са безбройни...

никога не пипам с голи ръце вратата на асансьор, обществен транспорт, копче на звънец...
в обществена тоалетна влизам с крак и затварям вратата с ръкава си или кърпичка.
ако ще ползвам обществен телефон почиствам първо щателно с мокра кърпа всичко и тогава пак със същата кърпа държа слушалката.

не мога без крем за ръце, ако си измия ръцете задължително мажа по няколко пъти докато започнат да лъщят и тежат от мазно  и така ги държа докато попие напълно в кожата крема.

откачам ако видя косъм по земята, да не говорим за такъв в ядене Crazy
задължително пускам цяла прахосмукачка ако са повече от 2, ако е 1 го взимам със салфетка и го изхвърлям. като влизам в банята постоянно 'изследвам' пода дали има от тези гадории. всеки е длъжен да се сресва в банята, най-добре над тоалетната чиния.


като ям солети ги ям надължина, опитвам се да оставя една тънка пръчица и ако ми се счупи  в началото ме е яд и се опитвам да поправя опита си с друга солета и така до свършване на пакета.

като ям крем или сладолед не облизвам лъжицата веднага , а се наслаждавам дълго на сладостта в нея като ям по мъничко, на части.

ако ям месо гледам да не си представям  животинчето, ако го 'видя'
веднага спирам да ям от месото.

има и още Embarassed

# 18
  • Мнения: 9 865

Къртиш простооо  Peace

# 19
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152



като ям солети ги ям надължина, опитвам се да оставя една тънка пръчица и ако ми се счупи  в началото ме е яд и се опитвам да поправя опита си с друга солета и така до свършване на пакета.


има и още Embarassed


На мен ми е много любопитно да ги споделиш с нас... Hug

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
никога не държа чашите с отвора нагоре, трябва да се захлюпени, да не събират прах.
преди да ползвам черпак задължително го изплаквам с вода преди това.

ако не пия кафето си у дома преди да ползвам лъжичката за захар я избърсвам незабележимо Blush

четката за зъби също преди всяко ползване я измивам с вода да не би да е попаднал прах.
гребена си мия на всяко къпане заедно с косата. не си представям да си среша косата, ако не съм си измила гребена.
не обичам да ме целуват преди да съм се измила или ако косата ми е мръсна направо настръхвам от неприятно чувство...

мразя да ми се обели лак на нокти, ако се е забелил малко поне веднага търся лакочистител да го махна от всички нокти, защото имам чувството, че ме болят пръстите. същата работа е и със счупен нокът....


ако съм измила току-що пода откачам ако някой ми направи стъпки!

сменям хавлиите за лице много често, а ако някой недомашен ми е ползвал банята -веднага Blush


# 21
  • Мнения: 601
Боже, хора аз сигурно съм по-луда(изключвам Хара Laughing) и от Монк!
Така :
- в банята козметиката е с етикетите напред
- консерви и буркани също
- не стъпвам на кръгли шахти
- стъпвам на квадратни, защото ми носят късмет
- ставам от леглото с десния крак
- като пътувам гледам номерата от регистрацията на колите
- нещата ми трябва да са подредени по определен начин
- запалката да ми е успоредна в/у цигарите
- телефона да не се оставя с екрана в/у масата
- не понасям някой да пуши в тоалетната
- не се возя в асансьор
- ако съм по цял ден навън, поне 5 пъти ще си избърша ръцете с мокри кърпи
- като простирам, щипките са по цвят
- в заведение гледам да седна с лице към хората и вратата
- настръхва ми косата от мляскане и тътрене на крака
- не си гася цигарата, а отделям огънчето от цигарата и така изгасва
- косата си я мия без изключения на третия ден
В общи линии това е.  Embarassed
И като обобщение бих добавила, че съвсем скоро много от горе изброените най-вероятно ще отпаднат в момента, в който децата проходят. Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 1 956
Имам бясна слабост към козметиката. Не мога да издържа без да съм си почистила лицето сутрин и вечер, без да съм се намазала с крем, без да съм гримирана (дори и когато по няколко дни остана сам сама вкъщи). Освен това ползвам козметиката страшно пестеливо и пощурявам, ако започне да ми свършва. Също така мразя да ми пипат козметиката. Къпя се задължително и сутрин и вечер, обезкосмявам се също така...
Полудявам от петна върху почистено - по стени, по плотове, по стъкла, по плочки...
Ям десертите бавно, насладавайки се на всеки грам и накрая остъргвам до блясък чинията.
Не мога да заспя, ако в стаята не е абсолютно тъмно.
Не мога да се освестя сутрин без фреш и кафе.
Подреждам тематично прането.
ПОлудявам, ака закъснявам за някъде, също така и ако някой ми закъснява.
Слагам си лещите по около половин час, защото все имам чувството, че нещо под тях ми дразни очите. А ако съм с очилата, мия стъклата със сапун по много пъти на ден.
Мразя да ми се захабяват и чупят вещите.
Абе като цяло съм инспектор Монк...


# 23
  • София
  • Мнения: 1 956
ХА- Петя, не те познавам, но имам чувството, че сме от една порода. Докато си пусна постинга и ти вече се дублираш с някои неща с мен... Joy

# 24
  • Мнения: 601
ХА- Петя, не те познавам, но имам чувството, че сме от една порода. Докато си пусна постинга и ти вече се дублираш с някои неща с мен... Joy
Не е лесно! Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 956
Четейки, се подсетих и за още щуротии.
Ако някой външен ми е ползвал тоалетната, после стерилизирам с препарати и четка, и вряла вода с ръчния душ.
Настръхвам, ако седна на мокра тоалетна чиния.
И аз не издържам с мръсна коса - на втория ден вече ме боли главата, сърби ме...
Всяка вечер сменям калъфките на възглавниците.
НЕ мога да заспя в непроветрена стая.
Мразя да ме разпитват.
Мразя неизмити прибори натрупани в мивката.

# 26
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Имам бясна слабост към козметиката. Не мога да издържа без да съм си почистила лицето сутрин и вечер, без да съм се намазала с крем, без да съм гримирана (дори и когато по няколко дни остана сам сама вкъщи)... Също така мразя да ми пипат козметиката. Къпя се задължително и сутрин и вечер...
Не мога да се освестя сутрин без фреш и кафе.
ПОлудявам, ака закъснявам за някъде, също така и ако някой ми закъснява.


Също така, имам ужасно много "съвпадения" с Pettya@ и Хара  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 1 956
Петя, защо да не е лесно Simple Smile Аз си се чувствам отлично с всичките си странности и даже много си ги обичам. Щеше да ми е много скучен животът иначе. Даже ако се размисля, мога още мнооого да изброя. И не вярвам да ми минат поне някои като ми се разтича детето...

# 28
  • София
  • Мнения: 1 956
 Hug Ума, само така!
Хайде стига съм писала, че може да ме вземете за психопатица...

# 29
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
- ставам от леглото с десния крак...
и аз ставам задължително с десния, не знам защо.
запалката не трябва да излиза извън габаритите на кутията цигари.
като ходя по тротоар краката ми не трябва да излизат от очертанията на плочката, ако са по-малки гледам дали ще ми се събере обувката, ако това стане съм много доволна Crazy
аз съм пушач, но мразя да се пуши в кола, да не говорим за тоалетна!
ако е влизал външен човек после оставям да се проветрява докато ми замирише отново на у нас.
след хранене също, мразя да ми мирише на манджа.

ако някой говори бързо без да преглъща често започвам и аз да преглъщам докато не издържа и си 'запушвам' ушите, защото ще припадна от неприятно чувство Sick

ако ми е студено отказвам да върша каквото и да е, съгласна съм да ме изгонят и от работа заради търсене на такава конфортност Laughing

Общи условия

Активация на акаунт