ангина-лечение на двегодишно дете

  • 7 326
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 311
Искам да ти кажа аз как излекувах дъщеря ми от силна хрема и кашлица и за пръв път не се стигна до ангина.Взех рецепта за хремата от форума-настъргваш лук и изстискваш сока,смесваш със същото количество преварена вода.Гадничко е за детето,но не повече от купени капки,а е много по-ефикасно.Къпех я,като слагах във водата морска сол и я наливах по цял ден с чай от лайка и много,много мед.Това ни помогна.А за ангината четох пак тук за лекарство от ветеринарната аптека,но трябва да го потърсиш.Използва се и за възпалени венци.И аз си спомням,че като малка ми мажеха гърлото с едно зелено нещо,а после в училище и венците.

# 16
благодаря за съветите sweetrozi!

# 17
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
   Да ти помогна за използването на помпи4ката.Стискаш я,вкарвасх в едната ноздра и запушваш другата,после я отпускаш.Помага щом неможе да се духа детето.Но не я ползвай 4есто-ве4ер преди лягане е добре
   За сополи помага и Пулмекс-бебе,но детето не трябжа да има Т.Мажат се пети4ките и разтривка по гръбнака.
   Докато спи слагай вода да ври близо до глави4ката-нещо като инхалация.
   Малката ми дъщеря имаше ангина с не много висока Т и се оправихме за 4 дни с хомеопатия.
   Не насилвай детето да яде.Приема на много те4ности е достатъ4ен.
   Успех!

# 18
Започна да повръща , явно от антибиотика.има и разтройство.не сме случили на правилния антибиотик.В момента сме с над39градуса.
очертава се безсънна нощ.Кашля също от днес

# 19
  • Мнения: 2 082
пиши как сте?да не карате някой вирус-пак с тази висока температура...

# 20
 Zdravei Maria-2,
ako malkiat ti pie mliako -go spirai.Moiat drebniat be6e v sa6toto polojenie i mnogo obi4a6e kiselo mliako s banan ( sheik) okaza se,4e kato sa bolni detzata i piat antibiotik NE triabva da piat mliako,za6toto po niakakv na4in mliakoto slepvalo hra4kite i taka se polu4avalo povra6taneto.
Ne znam dali tvoia pie,no da ti kaja.
Momi4etata sa ti dali ve4e dobri saveti i tova s luka e super,no moia za jalost ne go pi.Maika mi kaza za zatoplena izvara,koiato se slaga v marlia i se slaga okolo vratleto i pomagalo mnogo za slivizite,no NE sam go prbvala o6te.Za nosleto mi kazaha daje v staiata okolo krava4eto mu da se obeli luk i da se naslaga (dali na prozoretz ili na niakoi blizak 6kaf) i taka mu pomagalo da di6a.
POJELAVAM TI OT VSE SARZE BAZO OZDRAVIAVANE NA MALKOTO.  bouquet

# 21
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
   Mалката кара миналата седмица гнойна ангина,която слезе за 48ч. надолу и стана и пневмония.
Много лоша задушаваща кашлица и учестено дишане.На слушалки нищо не се чуваше но на снимка са видя ясно.
   Искай направление за УНГ или нещо по-специализирано.
   Давай му много течности да не се обезводни.

# 22
Снощи след като вдигна 102.5 градуса Фаренхайт=39.2 целзий, приготвих да му дам Нурофен, но мъжа ми е вече толкова изнервен от тези лекарства, тъй като това ни е първото заболяване, откакто се е родило детето, и понеже мъжа ми  никога не ползва лекарства колкото и да е болен, ми забрани да му давам  повече  лекарства, освен ако не вдигне температура над 39.5. Той например твърди, че когато е болен ако не стои един ден с висока температура не може да се излекува. Според него докато не оставим детето да изкара поне един ден с температура, вместо да му даваме температуропонижаващи, нямало скоро да се излекува. Така почнахме да го замерваме през 10 минути(с дигиталния термометър много бързо става). За наш късмет не вдигна повече и полека взе да спада и след час , закова температурата на 100.8=38.22  , като постепенно през нощта сваляше по-малко. Спа много добре.
Сега сутринта беше 99.5=37.5. Щом е под 100 сме спокойни.
Текат му сополчетата и сега ще пробваме лука, с вода който ни посъветвахте. Антибиотик няма да му даваме повече, мъжа ми не ми разрешава като се надяваме сега като го спрем да не повръща повече.
Това е засега.

# 23
Преди малко му дадохме да изпие една чае лъжица лук с вода. Повече не можахме да го излъжем.
Първата лъжица я изпи защото го подлъгахме, че е сироп. Втората лъжица я изплю.
Ефекта от лука с вода е светкавичен. Веднага му спря теча и сега нослето е сухо. Само не знам колко време ще се задържи ефекта и как ще го подлъжем да му дадем пак ако се наложи.

# 24
  • Мнения: 2 082
лука не се ли капе в носа?ако питаш мен,каквото и да слагаш докато не мине болестта няма да се оправи.по-добре действай на имунитета-повече мед ,лимони,пресни сокове и др.

# 25
  • Мнения: 2 751
Снощи след като вдигна 102.5 градуса Фаренхайт=39.2 целзий, приготвих да му дам Нурофен, но мъжа ми е вече толкова изнервен от тези лекарства, тъй като това ни е първото заболяване, откакто се е родило детето, и понеже мъжа ми  никога не ползва лекарства колкото и да е болен, ми забрани да му давам  повече  лекарства, освен ако не вдигне температура над 39.5. Той например твърди, че когато е болен ако не стои един ден с висока температура не може да се излекува. Според него докато не оставим детето да изкара поне един ден с температура, вместо да му даваме температуропонижаващи, нямало скоро да се излекува. Така почнахме да го замерваме през 10 минути(с дигиталния термометър много бързо става). За наш късмет не вдигна повече и полека взе да спада и след час , закова температурата на 100.8=38.22  , като постепенно през нощта сваляше по-малко. Спа много добре.
Сега сутринта беше 99.5=37.5. Щом е под 100 сме спокойни.
Текат му сополчетата и сега ще пробваме лука, с вода който ни посъветвахте. Антибиотик няма да му даваме повече, мъжа ми не ми разрешава като се надяваме сега като го спрем да не повръща повече.
Това е засега.
Детето си е ваше, разбира се, но аз съм виждала как моето дете вдига Т над 40 за 10 мин. Така че да не давате температуропонижаващи при Т 39.5 ми се струва меко казано рисковано, а и такава Т е много вредна за малко дете. Имали сте късмет, че е свалил Т. Освен това ангината няма да мине от самосебе си. Спирайки антибиотика, рискувате да настъпят усложнения.
Но вие, като родители си знаете най-добре  Peace
Аз просто не мога да прочета това и да си замълча.

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чела съм някъде , че ангините давали отражения върху ставите и костите при децата ...не тряб3ва ли при ангина да се пие повече портокалов сок смесен със сок от моркови ...заради калция ...... питам за информация, ако някой знае  newsm78

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
иначе аз бих правила гаргари с лайка + коприва + мед и сода .....

# 28
по-горе "bet" писа, че:
 "Momi4etata sa ti dali ve4e dobri saveti i tova s luka e super,no moia za jalost ne go pi"

За това реших, че лука с вода се пие. Иначе и аз се чудих в началото дали трябва да бъде капки за
 нос или да се пие.

# 29
  • Мнения: 2 751
Чела съм някъде , че ангините давали отражения върху ставите и костите при децата ...не тряб3ва ли при ангина да се пие повече портокалов сок смесен със сок от моркови ...заради калция ...... питам за информация, ако някой знае  newsm78
Ангините увреждат не само ставите, но и други органи, заради гнойта, която се задържа по сливиците.
Не знам дали има общо с калция   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт