Брекети

  • 244 137
  • 1 243
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 162
Будинова- доволна съм и цените са нормални.

# 1 171
  • Мнения: 3 215
Concord,за пръстените не мога да кажа нищо,защото нямам,но пък за восъка изобщо не съм съгласна с теб.Това,че на теб не ти върши работа не значи,че на друг няма да свърши.Нека всеки си пробва и тогава да си реши.На мен това ми беше спасението за зъба долу,който беше пред всички други и адски ми разрани устата на мига,в който ми сложиха брекетите.Да не говорим,че 2 месеца по-късно пак ми дотрябва,защото челюстта горе се разширяваше явно и ми разрани устата и имаше опасност да ми скапе почивката.Така,че не отричай восъка.Той си има своето място в нашите усти! tooth yes cry

# 1 172
  • Мнения: 123
Това със закупуването на цял комплект естетични брекети при счупването на един-единствен си е цяло изнудване!!!

В понеделник бях на първичен преглед Simple Smile . Чух информацията, която и очаквах да чуя, изненади нямаше благодарение на тази темичка  Hug

Сега остава да приключа максимално бързо с цялостната санация на зъбите и скорострелно да тичам към ортодонта да налепи брекетите  newsm47  Бързааааааааааааааааммм   animal037

Брекетите, колкото и да са стрество за коригиране, толкова са и пазарен продук, от който се вадят много пари. Никой не го интересува, дали е изнудване, или необходимост Simple Smile Металните брекети са сигурно 80-90% от цялото производство, което до известна степен определя по-ниската им цена и като цяло много по-добра поддръжка.

@Old Sport: И аз така съм чувал - че вършил работа tooth

Но я да питам нещо аудиторията: Четох, че брекетите залъгвали лигавицата, че има остатична храна в устата и се стимулира по-обилно слюноотделяне. Аз не съм забелязал подобно нещо, дори след слагането на брекетите започнаха да ми съхнат устните, или поне имам такова чувство...  Rolling Eyes Някой с подобно усещане?

# 1 173
  • Мнения: 3 215
Да, в началото се лигавех доста.Сега вече не мога да кажа,че има такова нещо.Явно залъгването,че имам храна в устата бе временно.Иначе и на мен ми изсъхват устните повече,особено горната.Но това са две различни работи - лигите са вътре в устата,а устните са подложени на външни влияния  Mr. Green

# 1 174
  • Мнения: 211
Concord Joy Разсмя ме много успешно Laughing
 Hug за отговора!

Моите пръстени въобще не изглеждат така Confused (В момента изобщо не са за снимка, тъй че няма да пускам!) Явно са доста по-високи и стигат до края на зъба, а на места и го надвишават даже! Външните кукички не ме дерат изобщо, но имам някакви пластинки (за пръстените говоря) от вътрешната страна, откъм езика и вчера едвам стоях от болка. Горкият ми език беше станал на поничка. Спаси ме единствено восъкът. Така че и аз не споделям мнението ти за него Peace Днес ще ходя, ако може да ми ги изпили малко тия работи, че ще взема да се разболея от анорексия вече Confused
За слюнкоотделянето - не съм забелязала промени, но нали все пак при всеки е различно..
Отново благодаря за бързата помощ Grinning

А! И много хубав кътник имаш Laughing

# 1 175
привет - мривет,

аз си имам няколко навика, които сдобих от момента на железоокачването - първо, когато приказвам от време на време ми се закача горната устна на най-малко един брекет и така в процеса на разговор с моя събеседник застивам озъбена срещу него;
второ - затваряне на горната устна с парабола, после присвивам и долната, отпускам ... и съм доволна - за ... около 2 мин. - после пак, сякаш нещо ме ръчка от вътре да си кривя устата;
трето - за лигавенето - и аз го владея, докторицата ме предупреди още в началото, че така ще стане, после свикваш и си ок.
четвърто - опитах се да подсвирквам с уста, по принцип става, обаче сгърчването и муцуната, която придобивам при това упражнение е униклна.  #Shocked

как сте с дъвките smile3502 и с ядките?

# 1 176
  • Мнения: 211
как сте с дъвките smile3502 и с ядките?

Привет Simple Smile
С дъвките нямах проблем до оня ден, когато ми сложиха долните брекети. А и ядки си похапвах най-добре, разбира се, гледах да нямам болка в някой от зъбите ми (защото нали от време на време се появява оная гадна тъпа болка..)
Сега с тия гадости отдолу Sick ни ядки, ни дъвки, ни нънци! Crossing Arms

# 1 177
  • София
  • Мнения: 3 897
С ядките - зле. Отдавна не смея да рискувам с тях, защото имах разлепвания по тая причина. Но с дъвките няма проблем, даже ортодонтката ме кара да дъвча.

# 1 178
  • Мнения: 123
Ядките и аз мислех, че ги отказах, но се сестра ми ми домъкна едно огромно Кадбъри и да го оставя на наще ли да го изядат Laughing Правих следното - изтиквах блокчетата към 6-ите и 7-ите зъби, че там е по-безопасно и се справих с лекота! Насладата не е чак такава, но предвид усложнениете условия съм повече от доволен, хаа  Laughing

@September: Само долната ти челюст ли е с брекети в момента?

# 1 179
  • Мнения: 211
@September: Само долната ти челюст ли е с брекети в момента?
Не. От 4 месеца съм с горни и от 3 дена и с част от долните - 3-ти, 4-ти, 6-ти от двете страни Sick

# 1 180
  • Мнения: 123
Не. От 4 месеца съм с горни и от 3 дена и с част от долните - 3-ти, 4-ти, 6-ти от двете страни Sick

Леле! И съм тръгнал да ти обяснявам за брекетите какво е, що е Embarassed

 Laughing

В кой град и при кой ортодонт си провеждаш лечението? На горните нямаш ли пръстени?

# 1 181
  • Мнения: 211
Е, спокойно Laughing
Аз честно казано и не съм се интересувала толкова много, докато не попаднах на това темище и затънах тука... Гледам хората колко много знаят.. а аз - само от личен опит.
Имах горе един пръстен. В началото ми беше висок. Обаче с течение на времето аз го притисках все по-навътре и в един момент не го усещах изобщо. Напасна ми се и захапката и всичко. Обаче постоянно се отлепяше и преди... седмица и нещо май зъболекарката ми го махна, защото зъбите ми горе се поизправиха доста ( Sunglasses) и няма нужда от него вече. Обаче долу... понеже са ми извадени 2-та пети зъба и сега има доста големи разстояния за запълване, не може без пръстени. Аз я питах де, дали мога да мина без тях - не!
Иначе съм от София и ходя при страхотна ортодонтка - страшно е внимателна, паметлива и грижовна - др. Делева Heart Eyes, намира се в кв. Хладилника.

# 1 182
  • Мнения: 123
Ааа темата е страхотна Simple Smile Най-доброто място по въпроса в цялото българско интернет пространство, а и в Гугъл излиза на първо място при търсене на ключова дума 'брекети' Simple Smile На правилното място си и успех със зъбките, както и на всички потребители!

# 1 183
  • Мнения: 211
Благодаря! Успех и на теб и на всички останали Hug

# 1 184
на кой месец вече дъвчехте дъвки?

Общи условия

Активация на акаунт