Брекети

  • 244 177
  • 1 243
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 55
Вече ми сложиха брекети на горната челюст сичко си беше ОК!Само дето устата ме заболя  Laughing 1 час с отворена уста...след два месеца ше ми слагат и на долната челюст.Искам да кажа на сички че няма нищо страшно пък камо ли срамно...по-добре сега около 1 година с брекети отколкото цял живот с криви зъби  Wink тей че ако имате средства и се нуждаете от брекети изобщо не се замисляйте слагайте ги и след година ще имате перфектна усмивка...и не са тревожете за целувката същата е (казвам ви от личен опит) в момента си имам гадже и това не е никаква пречка да се обичаме...даже ако не бях му казала че ше ми слагат нямаше даже и да забележи...тей че сПокС  Peace

# 151
  • Мнения: 239
Вече ми сложиха брекети на горната челюст сичко си беше ОК!Само дето устата ме заболя  Laughing 1 час с отворена уста...след два месеца ше ми слагат и на долната челюст.Искам да кажа на сички че няма нищо страшно пък камо ли срамно...по-добре сега около 1 година с брекети отколкото цял живот с криви зъби  Wink тей че ако имате средства и се нуждаете от брекети изобщо не се замисляйте слагайте ги и след година ще имате перфектна усмивка...и не са тревожете за целувката същата е (казвам ви от личен опит) в момента си имам гадже и това не е никаква пречка да се обичаме...даже ако не бях му казала че ше ми слагат нямаше даже и да забележи...тей че сПокС  Peace
Здравей,искам да те поитам нещо понеже виждам,че скоро си преминала слагането на брекети.На тебе сложиха ли ти някакви ластичета?Четах доста по темата и разбрах,че имало такива,но на мене не са ми сложили.Аз ли не съм разбрала нещо...или?

# 152
  • Мнения: 700
 В началото (първата седмица) може да нямаш ластици,за да не е толкова голямо притягането.Другия вариант е да имаш,но прозрачни и да не се забелязват.

# 153
  • Мнения: 239
В началото (първата седмица) може да нямаш ластици,за да не е толкова голямо притягането.Другия вариант е да имаш,но прозрачни и да не се забелязват.
Нося ги вече 3 седмици.Ходих един път на преглед,но само леко ги притегнаха,но не ми сложиха ластици.Имам чувството ,че така няма никакъв ефект.

# 154
Да, това ми стана ясно, но дали на нея-7год. шините ще и свършат работа?
Да, и като имаш предвид, че на времето само така са действали.
А защо не се консултираш с друг специалист?

Тука има един сайт където има много полезно инфо за ортодонтия и брекети. Практиката е във Варна, но може да задавате въпроси по интернет, има контактна форма и докторката отговаря на въпроси, много е любезна www.ortodont.biz

# 155
  • Мнения: 55
Na mene li4no mi slojeha lasti4eta vednaga 6to m mi postaveha breketite dosta po qko e otkolkoto bez tqh ;]]] ne mislq 4e efekta e po malyk kato si s tqh samo otidi pri ortodontkata si i  i kaji 4e iska6 da ti sloji lasti4eta i gotovo ;]]

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 18:21 от sladinko7o

# 156
  • Мнения: 55
Na mene li4no mi slojeha lasti4eta dosta po qko e otkolkoto bez tqh ;]]] ne mislq 4e efekta e po malyk kato si s tqh  Naughty

# 157
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 739
На мен ластиците ми ги сложиха по-късно. Няма начин да са ти ги сложили и да не разбереш.
Доколкото знам ластици се слагат когато има проблем със захапката.

# 158
  • Мнения: 239
На мен ластиците ми ги сложиха по-късно. Няма начин да са ти ги сложили и да не разбереш.
Доколкото знам ластици се слагат когато има проблем със захапката.
Благодаря на всички за отговорите.Аз нямам проблем със захапката,само някои от зъбите ми са леко криви.Не е голям проблем,но аз държах да го оправя.
Момичета,бихте ли споделили кога забелязахте първите промени в зъбите си?След колко време стават видими?

# 159
  • София
  • Мнения: 2 521
За ластиците които обсъждате:

Има два вида ластици:
1. за брекетите, които придържат дъгата към брекетчето
и
2. ластици за корекция на захапката - те са за по-късен етап, малко по-големи и се закачат на кукичките, които ще забележите на 4 от брекетите.

Може и да не Ви се налага 2-я вид ластици, но без първия не е възможно дъгата няма ли да пада?

# 160
  • Мнения: 239
За ластиците които обсъждате:

Има два вида ластици:
1. за брекетите, които придържат дъгата към брекетчето
и
2. ластици за корекция на захапката - те са за по-късен етап, малко по-големи и се закачат на кукичките, които ще забележите на 4 от брекетите.

Може и да не Ви се налага 2-я вид ластици, но без първия не е възможно дъгата няма ли да пада?
На мен брекетите ми са захванати за дъгата със същия материал,от който е направена и самата дъга,тоест метални са.

# 161
  • Мнения: 587
Ако има хора от Варна, нека споделят при кой ортодонт са били или са и какъв е ефекта? Защото имам чувството че във Варна няма добри ортодонти. Искам да попитам и какъв вид брекети са най - добрите?

# 162
  • Мнения: 239
Аз съм от Варна.Ходя при д-р Бъчваров.За резултати е рано да кажа,понеже ги нося отскоро.Доволна съм от отношението му и от начина на работа.Аз си сложих бели брекети,но не мога да кажа кои са най-добри.

# 163
  • Мнения: 587
Аз съм от Варна.Ходя при д-р Бъчваров.За резултати е рано да кажа,понеже ги нося отскоро.Доволна съм от отношението му и от начина на работа.Аз си сложих бели брекети,но не мога да кажа кои са най-добри.
А той дали е ртодонт? Защотомоята дъщеря оима сериозни проблеми , а не само естетически?

# 164
  • Мнения: 239
Аз съм от Варна.Ходя при д-р Бъчваров.За резултати е рано да кажа,понеже ги нося отскоро.Доволна съм от отношението му и от начина на работа.Аз си сложих бели брекети,но не мога да кажа кои са най-добри.
А той дали е ртодонт? Защотомоята дъщеря оима сериозни проблеми , а не само естетически?
Да,ортотодонт е и аз затова ходя при него.Слага шини,брекети...кой от каквото прецени,че има нужда.Ако дъщеря ти е малка е по-голяма вероятността да и сложат шини,а не брекети.

Общи условия

Активация на акаунт