В коремчето на мама бебе спинка- АВГУСТИН ли ще е или АВГУСТИНКА

  • 15 119
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 216
Майчовци, знаете ли защо в таблицата за размера на бебето (от линка на 1ва страница) в 20та седмица има толкога голяма разлика/скок в размерите на беб?

# 211
  • Мнения: 4 546
Здравейте мами!  Hug Аз преди малко се надигнах ,....имах тежка нощ!:( Не знам дали на някой се е случвало но имам болки само в лявата част на коремчето и това е от 04.00 сутринта...Sad пих Нош-па и ме отпуска но не напълно! Сега пих преди 1 час пак и пак за малко ме поотпусна и пак си ме почна:(болката е много странна и почти постоянна SadБолката не е много силна в смисъл неприятна е но се търпи и не знам от какво ли е Sad
и мен така ме почна. след няколко дни започна да се мести и в средата, и в дясно. обади се на лекарят си, на мен ми каза, че не е нормално вече да има болки. в началото на бременността да, но вече не.  и уж вземаме мерки, ама и днес бая си ме боли. дано още да е рано да се види резултатът от лекарствата и затова да е  Praynig ако имаш възможност си почивай и гледай краката ти да не са изпънати /примерно като лежиш/

# 212
  • София
  • Мнения: 5 743
А каза ли ти какво може да е? ConfusedИ пиеш ли нещо? То болката е някаква не остра но много странна и даже като ме позаболи малко повече започва да ми се схваща и левия крак!

# 213
Здравейте Simple Smile
dimianki  и при мен е така, много странна болка отляво. Преди 2 дни ходих на консултация, 1 час стоях в кабинета, ама като ми казаха , че ще е момченце толкова се развълнувах  ooooh! , че забравих да питам за болките и за всичко останало, което предварително си бях наумила  smile3511 . Иначе ми казаха че всичко е наред, затова макар и да не са доста неприятни си ги търпя и не ме притесняват особено.
Честито  stork-boy на Slavi и  shoshi84 !!
Приятен ден на всички  Wink

# 214
  • София
  • Мнения: 5 743
Честито ти момченце и на теб!  bouquetНе може да не ме притеснява болката защото като ме боли си мисля и че на бебо му има нещо Sad

# 215
  • Мнения: 4 546
А каза ли ти какво може да е? ConfusedИ пиеш ли нещо? То болката е някаква не остра но много странна и даже като ме позаболи малко повече започва да ми се схваща и левия крак!
каза, че сигурно е от неизлекувани гъбички. доста изчетох за това и останах с впечатлението, че тия болки трябва да се разкарат и причината не винаги може да се определи с ехограф и че колкото по-рано се открие причината и се вземат мерки, толкова по-добре /то май и за всичко е така де  Crazy/  не искам да ви плаша, но сега наистина най-добре да казваме всичко на лекарите. по принцип мразя да ходя на лекар и не ходя за щяло и нещяло. но сега нося отговорност вече и за малкото човече. и заради него, ако трябва и всяка седмица ще хода, колкото и да ми е неприятно и колкото и средства да ми струва. аз само се надявам това , което лекуваме да е причината, а не нещо друго, което е останало незабелязано  Praynig

# 216
  • София
  • Мнения: 5 743
Ми на мен изследване ми е правено на урината но беше преди 2 месеца! Нямам сърбеж,нямамтечение дори и не знам едва ли е това,мисля да му се обадя малко по късно и да видя какво ще каже и ще отида да ме види.Сега от 5 мин не ме боли и се поуспокоявам по малко! Flutter

# 217
  • Мнения: 3 388
Здравейте мамчета Hug

Благодаря ви за съветчетата за запушения нос, това за зехтина и аз си го мислех, но сега като чух, че е изпитано с ефект,  ще пробвам  Peace Констанс, миличка, направи изследвания и всичко необходимо. Така ще си по-спокойна и ако има, недай боже нещо, поне ще видите и ще лекувате дечко. Но аз съм сигурна, че всичко ще  е наред, ще видиш  Hug

Ние снощи ходихме при доки! Всичко е наред, бебока е около 15 см, не можахме да му видим пишок или нещо друго, тъй като не застана и  а миг в нормално положение. Беше с главата надолу, пупаше си с ръчички крачетата, голяма щуротия, казвам ви, отсега се приготвям  Laughing Гледахме главичката, гръбначния стълб, всичко е наред. Плацентата ми била задна / каковто и да значи това/, трябвало да се качи, на феталната щяло да се види и това, каза доки. Похвали ме, че на половината от бременността съм качила само около 2 кг  Wink / а пък аз си викам този шурия Джампиеро пак ще ме мъмри  Wink /. Сега съм на 18 април на фетална и чак на 20-ти април при доки!!!! Аз пощурях като ми каза чак тогава да ходя и той, за ме успокои, ми казва- виж какво, като почнат пак твоите съмнение ми се обаждаш и минаваш само за 2 минути, показвам ти бебето на ехографа и да си спокойна  Wink Ами така де, ако не той, кой друг да познава мамите и техните тревоги така добре  Crazy Сега ми каза, да вземам витамици, но не всеки ден, а през ден, а другата седмица ще ходя на изследвания кръв и урина. Каза ми да не съм ходила на ниски обувки, че така още повече ме болял кръста, а да слагат точкета около 3-4 см, така се регулирала тежестта / а аз накупих няколко чифта нови спортни обувки  Wink/.
Та такива ми ти бебешки работи  Crazy

# 218
  • Мнения: 3 388
Момичета, аз чета, че много от вас имат течения. Аз въобще нямам, а нали уж по време на бременност се увеличавало. Аз преди имах повече дори, в сравнение със сега. Или може би секрецията се увеличава с напредване на месеците ...

За болките в корема доки казва, че умерено е нормално, а често пъти можело да бъде и от червата, да не съм се притеснявала / то той за всичко така ми казва  Whistling/ Околоплодната течност била в нормално количество. Гледа ми краката дали са се подули или събирам вода, на мен нищо ми няма, ама си мисля, че тези работи се случват в напреднала бременност.

Баба ми в Добрич вече е купила прежда и се подготвя да плете блучки и терлички!  Mr. Green В жълто-оранжеви тонове. Цветове, които адски ми харесват и смятам така да обличам бебо, живот и здраве, но върви и за момченце и за момиченце. Пък както е тръгнало, нашето човече, ако все така се крие, може и да ми направи някоя изненада и чак при раждането да го разберем какво толкова крие от мамчето си  Mr. Green А, добрата новина е, че мъжо също успя да дойде вчера и си видяхме бебо заедно  Crazy Говорихме и за болницата и раждането, доки каза, че  ерано за такив аразгооври, но ме насочи към болницата, в която работи той в Милано, ако може да се намеси, пък и познава всички там.

# 219
  • Мнения: 222
Sonita-Искам да те питам за биохимичния скриниг. Какво е мнението на лекарите в Италия?
Моято лекарка тук ми казва, че се прави само когато има някакви съмнения, просто нямало нужда. Било задължително, ако жената е над 36 год.

# 220
  • София
  • Мнения: 1 380
Здравейте и от мен.
Честито на новите мами на момченца. Брей, настина много сини щъркелчета станаха. Simple Smile
При нас всичко е наред и се чувствам добре и в слънчево настроение.
Аз да питам, понеже вече има ходили на ФМ при Томова - тези които са били в Св Лазар получавате ли дискче със запис на бебо и има ли изобщо такава опция.

# 221
  • Мнения: 2 242
Sonita-Искам да те питам за биохимичния скриниг. Какво е мнението на лекарите в Италия?
Моято лекарка тук ми казва, че се прави само когато има някакви съмнения, просто нямало нужда. Било задължително, ако жената е над 36 год.
ето в тази тема има изключително полезна информация по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163672.0
За втори път срещам и случай в който БХС е дал добър резултат, а за съжаление е бил грешен

# 222
  • Мнения: 361
Здравейте мами, и аз вече мога да се присъединя към отбора на сините щтъркелчета newsm44.Сега се прибрахме от лекарката, каза, че бебо върви по-голям с 1 седмица и вероятно ще раждам около 15.08.Всичко си му е на място и на ред newsm44Плацентата ми е на предната стена, каквото и да значи това newsm78.

Питах за болките които имах от 2-3 дни, едни такива боцкащи и срязващи и тя каза, че ми е много чувствителна матката, аз съм много слаба, пък бебо бил по-голям и това е причината.Каза да пия 3Х2 Нош-па 1 седмица и пак да и звънна.
За течението също питах, каза, че е нормално да се усили след 4 месец, но микробиология ще ми прави чак в 20 седмица.

За биохимичния четох там на едни брошурки и пише, че резултата се изчислява с твоята кръв спрямо още 10 000 жени.Демек зависи коя по-ред си от тези 10 000 и излиза резулт1:1 110 например, ако си 1 110 по ред отези 10 000 дето са зи направили изследването.

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
adriana d  Честито ти пишле и на теб!  bouquet
С толкова много сини новини и на мен ми се прииска син щъркел Mr. Green-но предчувствието ми е толкова силно че знам че няма начин Sad Пък то и вие ги обрахте вече Wink
Довечера съм на преглед и ми едно такова свито и притеснено.Дано с бебо всичко е наред PraynigИмам чувствот че го усещам дда ме ритка-но все още не съм сигурна далие е бебето.

# 224
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Меги, всичко ще е наред Hug! Стискам палци, а ти пиши като се върнеш!

Общи условия

Активация на акаунт