Уригвате ли всеки път кърмачетата?

  • 1 544
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 789
В началото изобщо не можех да я уригвам. Чак като стана на месец и половина и можеше да седи изправена, почна да се получава. Сега я държа да се уригне, но не и нощем. Слагай бебчо да спи на една страна и не се плаши  Peace

# 16
  • Мнения: 1 691
Много рядко го оригвам - когато съм пробвала,  се мъчим сума време и не става, след това точно го накланям и той оригва. Сега го правя само когато ми се налага да дохранвам с шише, тогава обикновено има нужса. Но когато само съм кърмила - не.

# 17
  • Мнения: 2 616
А тупате ли ги по гръбчето?

По-скоро по дупето!

# 18
  • Мнения: 819
По принцип винаги съм се опитвала,но не винаги се е уригала...

# 19
  • Мнения: 139
ние все още не можем да се уригваме Simple Smile.
просто дъщеря ми много рядко успява и аз не я тормозя насила.

# 20
  • Мнения: 204
Винаги я оригвам. Понякога се оригва веднага след ядене, друг път я чакам по 10 минути. Слагала съм я 1-2 пъти без да се оригне, но после повръща в креватчето или пък се разхълцва....

# 21
  • Мнения: 1 174
Не винаги- жал ми е да я разбуждам с изправяне, за да се оригне.Особено нощем.
От колики можех да се оплача през първия месец, когато не спираше да плаче и тогава времето между храненията минаваше в държане по корем и леко потупване по гръбчето.

# 22
  • Мнения: 1 353
Уригвах до четвъртия (най-малко, не помня) и при нас беше трудно. Ако не се получеше до 20 минути спирах.

# 23
  • Мнения: 8 917
Гери се оригваше много рядко.

# 24
  • Мнения: 336
Не всеки път, защото това разбужда бебка. В началото и хич не се получаваше и най-често при успех оригването беше начало на дълго хълцане. Сега се оригва много лесно и по доста пъти, понякога при оригването връща повече или по-малко мляко. Вечер и нощем, когато й се спи, изобщо не опитвам и не е повръщала.

# 25
  • Мнения: 1 427
Не го правех редовно, и не се е случвало да ми повърне.

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Никога не съм я оригвала нито съм я "тупала" по гръбчето Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 877
само през нощта, когато спеше до мен не съм. през деня да. но това само докато беше назахранена. забелязах, че след като я изправех, сама се оригваше и то доста звучно Simple Smile

# 28
  • Мнения: 435
При нас оригването беше изключително трудно първия месец - винаги заспиваше на гърдата а след това дълго време не оригваше. Ако го сложехме да спи без да се оригне или се събуждаше превивайки се или връщаше храна. Разнасяли сме го по 30 мин. след ядене  Confused . Но постепенно към втория месец се научи да оригва и сега са ни необходими най-много 10 мин.

# 29
  • Мнения: 348
Аз чакам по 20-30 секунди, обикновено веднага щом го изправя се оригва, даже, понеже давам от двете гърди, го дигам по два пъти на ядене и все се уригва и доста звучно  Mr. Green Може и да гълта доста въздух  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт