Щом АПРИЛ цветята разцъфти, щъркел чакан ще ни навести!

  • 10 528
  • 255
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 228
За срещата утре: и аз съм в 9,15 ч. пред Палацо. Само че аз така и така съм с колата, кой иска да го извозвам? Denisimo, ти със сигурност ще ми правиш компания, нали?
За коластрата: ни капка, ни помен... ама и предния път бях така, а си кърмех обилно след това, няма страшно! А крема за зърна: мисля да си купя направо на Авент, ама все отлагам (като мазането на корема: досега не съм изхабила и една, да не кажа и половин тубичка...). Иначе за пазаруване на бебешки дрешки време имам: в обедната почивка успях да купя поредното костюмче ( на фирма "Сали" и на "Венера" от българското засега са ми фаворити) ей така, между другото...
Желая Ви лек и спокоен ден (особено на P-r-o-l-e-t и Aya, че не му е още времето!).

# 16
  • Мнения: 1 925
Леле  ooooh! от 1 час чета и не мога да се начета, но сега свърших Wink
За кърменето - имам до себе си 2 мами, от заклетите кръмачки, та те ми са ми набили в главата толкова неща за кърменето, още преди да забременея, та в момента въобще не се замислям и не ми минава през главата друг вариант освен - САМО кърма до 6-7 ми месец, тогава може да пробвам с вода, ако иска. Peace
Ая, стискам палци всичко да мине гладко, тази нощ те сънувах Hug
Виви_Ан, спокойно за коластрата, имаше тема при Майките и много от мамите не са имали коластра по време на бремеността, пък после са имали достатъчно кърма  Peace Аз имах в 6 и 7- ми доста ми течеше, ама сега почти не  Peace
За морето - аз лично съм решила да не се ходи на БГ морето, та тази година е твърде верочтно да пропуснем. Пък и си мисля, че бебка ще е много малка за ужасно вредното вече слънце, като знам с какви изгаряния се върнах миналата година след 4-дневно пребиваване на морето и стоене под чадъра и къпане с тениска  #Crazy То е ясно, че няма да я печа на слънцето, нито да я извеждам в най-яркото злънце, но все пак си мисля, че е рано. Най-верояно ( дано не ми пресече котка път  Praynig ) ще отидем до Калофер при баба ми на чист въздух...  Peace
Добре дошли, мами Фло и Алекси  bouquet
За спането и болките - ей, вчера цял ден така ме боляха ребрата, особено от ляво, че направо място не можех да си намеря. Пък и през нощта почти не мигнах.  Tired Но това не ме спря да обиколя със зета и майка му цяла Дружба 1  #Crazy и вечерта като се прибрах хапнах и заспах като къпана...  Peace
Пролет, за разходките - вашия район е направо слънце в сравнение с нашия, дори пазарчето е супер... Иначе аз не се оправдавам за разходките - напротив, ядосвам се, че имам желание и ми се налага да ходя по тия гадории тук... Добре, че е татко ми да ме кара на сам на там и да си правя разходки с него и лекциите разбира се... та по цял ден съм на вън. Абе напоследък съм като отвързана направо, ени маршрути - едно чудо, не се спирам да миткам  Crazy   Peace

# 17
  • Мнения: 221

Всички ли имате коластра? Аз вече взех да се притеснява, че нямам.
За какво ги отглеждам тези млекоцентрали цял живот? #Crazy

Виви,и аз нямам коластра,случи ми се веднъж да ми потече през нощта и то беше съвсем малко петънце на нощницата.Не ми е текла и при първата бременност,а чак когато родих. Peace

Малееее,започнаха се сериозните контракции,момичета,обръщайте си повече внимание.Такива контракции имах при първото и си заспивах след известно време,но третата вечер не бяха фалшиви и родих.Не се плашете от това,а бъдете по-внимателни.Истинските контракции не могат да се объркат с досегашните болки,така че няма как да не усетите когато започнат.Почивайте повечко и се пазете от излишни натоварвания,раничко ни  е още.

Аз вчера успях да се подготвя за събитието,от гледна точка на обезкосмяването.Трудна работа беше,отне ми половин час,но успях  newsm44.Сега вече само ще се поддържам до големия ден.Радостта от успеха обаче бързо беше помрачена,защото ми потече бледо-розова кръв,само зацапване,но имаше все пак.И сега незнам от бръсненето ли нещо съм се скопосала или е тапата  newsm78.

# 18
  • Мнения: 137
Emi_ka еднократните гащи ги има в Штъркела, Вис Виталис и е детския магазин в Сани - Тракия, но навсякъде поне преди 2 седмици, имаха само най-големия размер L/XL.

Явно снощни ни е било ден за шашкане  Shocked. И на мен към 8-9 ч.  ме заболя ниско долу корема като менструални болки. Доста силни бяха и от време на време комбинирани с контракции. Успокоявах се с това, че кръста не ме боли, защото при първото раждане, доколкото си спомням, първоначалните по-леки болки в корема бяха комбинирани с болки и тежест ниско долу в кръста. Не устоях на изкушението да взема едно Но-шпа и след около час  нещата се поуспокоиха.

Коластра и аз нямам. И предния път нямах преди раждането, а след това си имах нормално мляко и кърмих 1 година.

# 19
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте сладурани  Hug аз от днес съм 45 дневен болничен... започвам да чистя от единия край из дома, че май времето напредва newsm78
Ларсен защо не отидеш на един лек преглед ?!?! поне да си спокойна , че не е тапата...
За контракциите- аз с първото раждане нямах  Embarassed чак като ми влючиха системата с окситоцина тогава ми се появиха контракциите и 3 напъна и всичко беше готово... за сега само корема ми става на топка и то от едната страна, струва ми се че бебока се гъзурчи  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 11 004
Ето ме в новата тема Hug

larsen, ти си бърза! Миналата седмица се обезкосмявах поне 45 минути и в най-различни странни пози hahaha hahaha В резултат така се нарязах, че цяла вечер едва си седях на д...то. За розовото зацапване не се шашкай, от бръсненето ще да е, и при мен имаше Wink

Коластра нямам, но това не значи, че няма да има кърма.

# 21
  • Мнения: 51
Привет, мили мамчета! Прекрасен пролетен ден, а за жалост, на някои ни се налага да полежим. Е, да понатрупаме сили сега, щото после и да искаме - нямаааааа.....
Ауа, миличка, ти си героиня, остана толкова малко и ти пожелавам красиво и леко раждане. Тези 2 слънчица , ще са най-прекрасния и подходящ подарък за 8 март! Най-накрая и аз ще се почувсвам достойна да празнувам, въпреки че още не съм мама, но вървя в тази посока с 60 минути в час  Laughing
Гигилче, честита прическа и жалко за Барса, че не продължиха...
Пловдивси майчета, облъчете и мен на някоя срещичка, щото съм гола и боса по важните въпроси, а времето летииии... Надявам се, да се запознаем на някоя от срещите, моля пишете кога и къде ще се състои, за да ви се преставим: коремчето и 5 минутки след него ще дойда и аз.
Как мога да се впиша в началната страничка, за 4 април, някъде там до top4o80,, с която почти нямаме различия в данните- 26 год., Пловдив, първа рожба-МОМА
Smooth, и моите зърна първо потъмняха, уголемиха се и се обелиха на 2 пъти, като след слънчево изгаряне. Но започнах да ги мажа със свинска мас, заедно с цялото тяло и сега са супер, копринено гладка съм, е, не чак като бебешко дупе, което нямам търпение да цункам... Мъж ми го е страх да не захапя детето от радост и обич и е готов да пожертва себе си, в името на първородната. Та сега понамирисвам на тиган, но мъжа ми си пада и не е напуснал семейното ложе...засега... Heart Eyes Много е "романтично", но към момента и да поискаме, второ не можем да си направим... Embarassed
За Гармастана, мислех , че се прилага само при разранени зърна , в началото на кърменето, но явно и подготвя да не се случи това, така ли е?
Отново моля всички Пловдивси мами - maraya75-голям майтап, а , на 1-ви април; benitta, filka, top4o80, san_ya, emi_ka и цалото сестринско войнство, да ни имат предвид за новата среща, защото пропуснах момента с курсове и лекции, и вярвам, че един учител затвърждава знанията си, предавайки ги на своя ученик... моля ви, научете ме.
Благодаря и приятен ден! Помислете за утрешния празник, тази година наистна е по-специален, защото сме ЖЕНИ, повече от всякога!
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/pregnancy/18407.gif[/img][/link]

# 22
  • на североизток
  • Мнения: 285
Да се запиша и аз в новата темичка!
Напоследък повече чета, а нямам време за писане.
Беба и аз сме добре, пуснахме днес последните изследвания, а другата седмица ще си взема и болничния за 45 дни.
Тези дни съм си в нас с малкия, че имат много болни деца и в яслата и направо не усещам как минава времето!Радвам се на тези моменти между нас двамата, защото осъзнавам, че скоро вече няма да е така щом се появи малката Grinning.
Относно истинските контракции-спомням си,че моите бяха ниско долу и болката минаваше чак през кръста ми.Аз не бях имала преди това други, така че разбрах, че е дошъл момента.Аз и сега нямам подготвителни контракции, така че сигурно няма да сбъркам и този път.
Коластра нямах предишната бременност, появи ми се часове след раждането.Кърмих почти 10 месеца без проблеми.
Това е засега от мен!
Ая,силно ти стискам палци -остават ти броени часове вече!Това е твоята седмица Hug!
Почивайте си повече, момичета и се пазете! Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 956
Уф, мен и кръстът ме наболяваше сутрината, но като се поразкърших, изпука и сега не ме боли...  И некек не ме свърта - хем по-добре да почивам и въпреки това ми се излизааааа и ми се обикаляяяяя в центъра. Някакъв прилив на енергия имам и не ми се лежи и само се въртя из къщи...
За коластрата - аз преди седмица имах сериозни течове, но за 1-2 дни и после спряха и сега само ако съм си натиснала дълго време гърдите, примерно докато спя, тогава потича по някоя капка. Но тичовити съвпаднаха с период, в който здравата се наливах с вода и пиех над 2 кисели млека на ден... Ама сега нещо ми е секнал ентусиазма за здравословно хранене и ям от дъжд на вятър каквото ми попадне...
Кърменето, водата, захарта... - при нормални условия наистина добавките към кърменето на са добър избор. Бебет зълъгва глада си , после не бозае толкова много, това подава сигнали в организма на майката, че е нужна по-малко кърма и така... Обаче дохранването с вода  се прави, ако се забелязва, че бебето наистина се обезводняна - урината му е тъмна, жълта, мирише някак на риба, освен това пълни по-нарядко памперсите. В книгата пише, че при силно обезводняване дори се забелязва как фонтанелата хлътва малко... Та в такива случаи е наложително да се дава вода и най-вече да се потърси лекар...
Гармастан - не си купих такова чудо, предпочетох лансинох - английски е и е 100% пречистен ланолин. На опаковката пише, че не е нужно да се отмива и освен това не мирише. ТУк някои бяха писали, че лансинохът им мирише - аз не усещам никаква миризма... И се чудя дали не сте си купили някое менте, с изтекъл срок на годност или неправилно съхраняван...
За почивката на българското черноморие - и аз не съм му фен вече... Блъсканица, шумотевица и мръсотия... И от години насам все по някоя болест си прибирам оттам.  Дали ще е разстройство, повръщане, грип, въшки, лишеи... или... преди няколко години получих и вагинална инфекция от къпането в морето (просто няма от какво друго да ми беше), която се мотах да лекувам цяла година, щото не ми се вярваше да е болест (нали уж от морската вода нищо не може да се пипине)... А впоследствие учих в университета, че доста бактерии си живеят с часове както в морска, така и в хлорирана вода... И оттогава влизам в морето само сутрин, преди да са се накиснали шаврантиите Sick А следобед ходим с колата по разни безлюдни плажове покрай шосето.
Обаче пък и ТУрция не ми харесва - мръсничко ми се видя и там, а в Гърция пък съм била само на Корфу и там водата е ледена, няма наистина никакъв пясък, а дъното е от остри камънаци. В Италия и Испания - ето там ми се ходи, но не мого да си го позволя... И накрая пак опряхме до българския гьол...
Още нещо исках да кажа, ама забравих...

# 24
  • Мнения: 268
Здравейте  preggo,
Аз от снощи съм в шок, но чак сега намирам време да ви пиша! Снощи нашата принцеса се оказа принц! Има си ееейййййййй такава пишка и още по-големи ташачки  Shocked ! И докторът, и мъжът ми, и аз най-вече бяхме изумени къде ги е крил досега!  Rolling Eyes За по-малко от 24 часа тотално ми се преобърна нагласата за следващите години - от мама на принцеса, станах свекърва, както се шегуваха докторът и мъжът ми Laughing ! Не че съм разочарована, просто толкова съм мечтала за момиченце... но няма да се отказваме, докато не се появи и то живот и здраве! А всички около мен започнаха "Аз нали ти казах!" и ми обясняват, че съм го била носила като момче, не съм се била променила в лице и разни такива бабешки истории, на които по принцип не съм обръщала внимание... Та сега ще помоля Ая да ми смени розовата панделка на първата страничка със синя! stork-boy Ужас - добре че не бяхме налепили тапетите на принцеси Crazy  - а те наистина са страхотни! Сега ще ги подаряваме на едни приятели, които УЖ чакат момиче  Tired! И всички прекрасни роклички които накупих...но няма да се ядосвам сега  Naughty!
Коластра и аз нямам, но питах на ЖК и ми казаха, че това не значи, че няма да имам кърма. Просто при различните жени се появява по различно време.
P-r-o-l-e-t, и на мен ми препоръчаха лансинокс. Но май бил по-скъпичък  Money ?
Ая, стискам ти палци за раждането  Peace! Сигурна съм, че всичко ще мине по вода  Praynig! Ти всъщност утре ли ще постъпиш в болница?
Прегръдки от мен Hug !

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 17:12 от alina_nana

# 25
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
И аз да се включа
Сутринта гледах,че няма нова тема,а вече сте изписали 2 страници
И аз съм налице за утре за 9месеца;)
За коластрата,и аз имах на няколко пъти по пижамата и като си стисках ареолката пак се появяваше някаква течност.Предполагам коластра.Сега няма таква:)
Успешен ден
Утре минавам и аз на последното бебе  bouquet

# 26
  • Мнения: 221

...добре че не бяхме налепили тапетите на принцеси Crazy  - а те наистина са страхотни! Сега ще ги подаряваме на едни приятели, които УЖ чакат момиче  Tired! И всички прекрасни роклички които накупих...но няма да се ядосвам сега  Naughty!



alina_nana ,честит ви юнак  stork-boy!
Не бързайте да подарявате и рокличките,че не се знае дали няма пак да ви  изненада бебето.Нали знаеш-няма нищо по-сигурно от това да видиш с очите си .Нека се роди бебето ,пък тогава решете какво ще правите с покупките за момиче.

# 27
  • Мнения: 1 925
alina_nana, ама така ме разсмя  Joy Ама то за смях ли и аз не знам... като се замисля, че чакаме момиче, направо се стреснах, та от сега на татък никакви розови неща  Naughty Само неутрални цветове  Peace
Момичета, сложих снимките от вчерашната лекция и нарисуваните коремчета Mr. Green

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 15:22 от Stra4iatela

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
Да се разпиша и аз в новата тема!
Явно снощи на доста от нас не ни е било нощ! Аз също бях с болки ниско долу и в кръста. Едвам се движих в къщи. Мислих си че съм попрекалила със седенето на работа и после водих щерка си на танци и докато се приберем беше станало вече 19.30. Полежах малко но ефект нямаше. Замислих се как беше преди пет години но имам спомен от преди самото раждане, но не и от дните преди него. Тази сутрин по тоалетната хартия остана и бледорозова ивица и съвсем се шашнах. Но понеже утре съм на лекар за заветния 45 дневен болничен реших да не ходя сутринта а да се наблюдавам. Няма да ви казвам колко пъти ходих до тоалетната.......... Но засега всичко е о.к.
За коластра - нямам, но и първия път нямах.

# 29
  • Мнения: 56
а честито ви момченце alina_nanaако си мечтала за принцеска,ще поработите пак по въпроса,така че пази си роклите,може да потрябват скоро Wink,сега като се замисля, колко ли от нас чакат едно а пък накрая може да излезне друго,но важното е да са живи и здрави!
flo,голям майтап ще е ако реши а се роди точно на термин,представям си само как звъня на таткото да го викам по спешност да ме кара (ако е през деня)а той не ми повярва и реши че се шегувам Laughing а относно срещичката в пловдив,аз си мислих защо ли не си направим пак др.седмица,да не чакаме следващата лекция че тя е чак на 19 март и не се знае,колко от нас ще са в състояние да присъстват...така че майнички....казваите ако сте съгласни -кога???вече и еми-ка е свободна,ще може да доиде и тя Simple Smile

коластра и аз нямам но и мен напоследък ме стяга корема вечер,става на камък,но нямам някакви силни болки,само дето вече мн.ми тежи и едвам ставам и се обръщам в леглото,но пък за сметка на това вече от няколко дни спя по добре(ставам до WC-то по няколко пъти) обаче пак си заспивам,предполагам е от това че увеличих малко хапчетата за кръвно и организма ми е по отпуснат
за  лятната почивка,морето маи ще го пропуснем и  си мислих да отидем до Велинград(любимия е от там,имаме къща),малко е скучно но пък ще си имаме занимавка, климата е супер сравнение с пловдивската мараня..и има много басеини,в които естествно не бих си топнала детето ,но за нас стават.др.вариант е в родопите-с.момчиловци,обичам да ходя там,страшно зареждащо ми действа този краи
Aya,утре ли ще те приемат?вероятно няма да можеш да ни четеш и  да ни пишеш няколко дни,затова от сега ти пожелавам най-прекрасния подарък за 8-ми март,да го получиш с 1 ден закуснение.и още кураж,безпроблемо раждане,бързо въстановяване след секциото и дългоочакваната среща с юнаците да е най-вълшебното изживяване за вас четеримата,и много скоро след това да се гушкате у дома,живи,здрави и мн.мн. щастливи!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт