Тръгваме на ясла-моля за съвети

  • 2 939
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 150
Хм, това за таткото звучи логично, а не се бях замисляла изобщо - ние нашия си го изпращаме всяка сутрин на работа и мъника може би е свикнал с това наистина- да вземем да пробваме тази тактика в началото и ние.
 Мерси че споделихте   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 11 707
Записвам се и аз да следя темата ,че и на нас ни предстои ясла,а на мен ми се къса сърцето. Случайно някакви отзиви от някого за яслата на 37 ОДЗ?

# 17
  • Мнения: 150
Записвам се и аз да следя темата ,че и на нас ни предстои ясла,а на мен ми се къса сърцето. Случайно някакви отзиви от някого за яслата на 37 ОДЗ?

Многознойница, и ние тръгваме в яслата на 37 ОДЗ - знаеш ли колко нови дечица ще има сега?

# 18
  • Мнения: X
ами моето момче сега тръгна,от 1 седмица,реве сутрин,какво да правим,а го вземат в 3 и е много гладен...ще свикне,а и засега е здрав
хич не се шашкай,ако детето не реве,не е нормално!периода на адаптация обикновенно е 2-3 седмици,после всичко си идва на мястото
хехе - май си права.
ходим от 3 седмици, тази ни е трета и определно има видимо подобрение.
не реве на прибиране, а на изпращане - съвсем малко - и то намалява.....
вече се хили на лелките като му кажат чао

# 19
  • Русе
  • Мнения: 271
Тъкмо мислех и аз да пускам подобна тема, та тази и на мен ще ми е от полза, ще следя  Hug
Мойто го пуснахме от 1 март. Аз от преди това обяснявам, че ще ходи при децата да играе, ще пеят песнички и т.н., пък и двамата и братовчеди са в същата група и ходихме няколко пъти да ги прибираме, да види къде и тя ще ходи....

Първия ден добре, не знае къде отива и просто хвана лелката за ръчичка и даже чао не ми каза.
Втория малко мрънка, но бързо и мина.
Тая седмица сутрин е направо ужас, мн плаче, а на мен сърцето ми се къса. На обяд като отида да я взема само докато чуе звънеца и тича разревана към вратата.
Вчера не плака като я прибирах, даже в бързането обърка вратата, засили се в друга посока.
Днес като че ли беше по-добре, ще видим как ще е като я прибирам.
А на мен все още ми треперят краката сутрин като я оставя.

За сега е само до обяд и се чудя от кога да я пусна целодневно. Много трудно приема.
След като се наспи на обед става просто ужасна, сякаш не е моето дете. Залепена е за мен като марка и не дава друг да я пипне, а е свикнала и с майка ми и с баща ми. Преди като съм я оставяла не е било проблем, а сега до WC не мога да отида.
И се инати страхотно, като не стане нейната започва да пищи, да се тръшка по земята, направо в чудо се виждам. Не знам вече какво да правя.

За съжаление татито ни е извън града и няма как да я води, може да пробваме с баба или дядо.

А да питам - искат ли ви напр. течен сапун, тоал. хартия, салфетки и др подобни, даже ми искаха и метална лъжичка, че не им стигали? При нас събират 12 лв еднократно за блокчета??? А понякога искали и веро, прах и т.н.

# 20
  • София
  • Мнения: 11 707
Записвам се и аз да следя темата ,че и на нас ни предстои ясла,а на мен ми се къса сърцето. Случайно някакви отзиви от някого за яслата на 37 ОДЗ?

Многознойница, и ние тръгваме в яслата на 37 ОДЗ - знаеш ли колко нови дечица ще има сега?
Какво имаш предвид  под "нови дечица сега"?

# 21
  • Мнения: 150
Имам предвид, че на нас сега ни се обадиха по телефона и ни казаха ако искаме ,че могат да го вземат тъй като има място ,а ние сме първи по подаване на документи.Но идея си нямам дали само моето дете ще е "ново" в "старата" група, или ще има и други които сега тръгват- не ми  дадоха тази информация. То не ме и вълнува толкова де, но по скоро от любопитство ми е интересно.
 

# 22
  • София
  • Мнения: 11 707
Ти да не си била първата мама пред ОДЗ-то?И ще го пускаш ли твоя юнак?
Мисля,че това е група от набор 2005,а през есента ще се сформира група от набор 2006.Иначе не знам колко нови дечица ще има,вероятно колкото освободени места има.Явно са поне две, понеже ние сме втори номер.Но в един списък от сайта на общината прочетох,че в яслените групи на 37 ОДЗ ще приемат общо 30 деца от набор 2005 и 2006.

# 23
Аз се чудя..май не съм разбрала СИСТЕМАТА. Моята госпожица е на 2г. и 3 мес. Подали сме молби в няколко ОДЗ-та и ДГ, защото сме набор 2004 Ноември. Искам обаче да я дам в детско заведение и по-рано, ако може. Даже съм склонна да тръгне на ясла до септември и после да я прехвърля в детска градина. Но май нещо не съм доразбрала мама му стара...Защо всички прословути молби през януари се подават за учебната година 2007/2008 с начало от септември. Ами ако искам да тръгне веднага?!
Яслите по всяко време ли приемат молби????....   Thinking

# 24
  • Мнения: 1 022
Аз се чудя..май не съм разбрала СИСТЕМАТА. Моята госпожица е на 2г. и 3 мес. Подали сме молби в няколко ОДЗ-та и ДГ, защото сме набор 2004 Ноември. Искам обаче да я дам в детско заведение и по-рано, ако може. Даже съм склонна да тръгне на ясла до септември и после да я прехвърля в детска градина. Но май нещо не съм доразбрала мама му стара...Защо всички прословути молби през януари се подават за учебната година 2007/2008 с начало от септември. Ами ако искам да тръгне веднага?!
Яслите по всяко време ли приемат молби????....   Thinking


Яслите приемат по всяко време молби, но това че си подала молба не означава, че веднага те приемат. Чака се. Но ако детето ти е 2004 г и е навършило поне 2г и половина може да помолиш директорката в някоя от градините, в които си подала молба да ти я приемат по-рано. Ако може сама да ходи на тоалетна, да се облича и съблича това няма да е проблем, както и да се храни сама.

# 25
  • Мнения: 3 089
ох, и петра ще тръгва след 1-2 седмици. казаха да приготвяме документите, ама аз се офлянквам. а трябва да се задействам, че тия дни мога и да родя и тогава какво ще правя с 2 жбебета, изобщо не мога да си представя...
ще надничам тук. давайте още съвети - добре дошли са  Hug

# 26
  • Мнения: 150
Многознайница, да аз бях първата майка пред градината ,когато трябваше да се подават документи.След като съпругът ми отиде пред 8-мо ОДЗ в 2.30 часа през нощта и беше 77-ми номер в списъка, се шашнах и буквално хукнах към 37-мо одз и за щастие бях първа там и 10-тина минути след това дойдоха двама-трима татковци( сигурно единия е бил вашият татко)  Grinning
 Ще го пускам малкия, разбрахме се кога ще тръгне , сега се подготвяме вече  Simple Smile
И вие ли сега тръгвате- ще се засичаме сигурно  Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 11 707
Попитах понеже мъжът ми е бил втори номер и каза,че преди него имала една мама,която се е редила и пред 8 ОДЗ.Явно си била ти.Иначе и моята трябва да тръгне,но нещо вируси и сополи са ни нападнали напоследък и не знам какво да правя.

# 28
  • Мнения: 686
Здравейте мили майки.Моето момиче ходи на ясла от 7 месеца.Тя успя да се приспособи за около седмица(но всяко дете е различно)Рева само първия ден,сега даже ме блъска за да може да влезе при приятелите си.Плачът първия ден е задължителен, вие как бихте се чувствали при напълно непознати,с които сте затворени в една стая.Но децата не плачат много .Госпожите ги успокояват,повярвайте ми,те си знаят работата-изпитанието е повече за родителите,да чуеш детето си да плаче и да трябва да тръгнеш и да го оставиш в ръцете на госпожата.Един съвет от мен-първия ден заведете детето в градината,цункайте го и си тръгнете по най-бързия начин,защото колкото повече стойте толкова повече се разстройвате,а също така разстройвате и детето.Когато аз заведох Рали за пръв път-тя плака,но докато изляза от сградата тя беше спряла да плаче.Когато отидох по обяд да я взема тя отново се разплака(от вълнение,че ме вижда)След това ми разказа,че там имало много деца и играли и пяли.
Там я "научиха да яде",защото в къщи беше много злояда,но там при другите деца е сладко да се яде.
Все пак в яслата има и недостатъци-вирусите.Един ден на ясла-два в къщи,но какво да се прави.Приготви се за "задължителните градински сополи".
Въоражи се с много кураж и пускай детето си на ясла,все пак там то започва да общува със свойте връсници и малко по малко се изгражда като личност

# 29
nie sme na yasla ot 1 sedmica.pavel e na 2god i po princip si e mnogo poslu6en i dosega nyamam nikakvi problemi.sestrite sa6to sa mnogodobri i ve4e ima vzaimna obi4 mezdu tyah.dano vsi4koprodalzi taka i zanapred. Peace i    Heart Eyes pozelavam i na vas uspeh.slozila sam ime jerrytom za6toto pavel obi4a tom i jerry i taka gi nari4a "jerrytom"

Общи условия

Активация на акаунт