козметиката на ТАЛОДЕРМА - 5

  • 53 932
  • 513
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 630
Здравей, Плами
Може ли да ми кажеш обектите, които зареждат в кварталите Надежда (София) и дали някой от тях е заредил слънцезащитните продукти.
Искам също да питам как е правилно да се прилага слънцезащитния крем 50+ детския, когато детето е на море. Например на колко часа трябва да се нанася повторно когато детето е на плажа и дали трябва да се изчаква определено време след нанасянето му преди да се влезе във водата, а също трябва ли да се повтори след излизане от водата.

Спомням си че имате продукт за след слънце. Той подходящ ли е за деца (на 3годинки и 8 месеца е детето). А също продуктите за след слънце имат ли фактор и трябва ли да се нанася друг продукт с фактор след тях (за градска разходка).

Извинявам се за този си въпрос, но не знам как точно и кога се използва слънцезащитното мляко по принцип и по специално кога мога да прилагам млякото 30+ детското (например при разходка на детето когато не е на плажа достатъчен ли е фактора).

Надявам се че ще разбереш правилно въпросите ми и предварително ти благодаря.

Здравей   bouquet
По отношение на зареждането - положението е доста сложно. В Надежда не обслужваме нито една аптека. До колкото разбрах от шофьора ни - близо тие кв. Фондови жилища. Там е а-ка Жаник - в бл 218 А
Тел. 32 45 63
Тя зарежда козметика, но не е поръчвала слънцезащитни. Може да ги заявиш там и при следваща заявка да и ги доставим.
Иначе в маг. Ади асоретимента ни е доста добър. тел. 0895 63 99 58, но той е на Руски пазар / София въобще не ми е позната - освен Витошка  Wink/
А-ка Феникс в Красно село също зарежда козметика - тел 955 55 73 и а-ка Нанси в ц.к. Борово - тел.958 25 48
Детският слънцезащитен крем се нанася на лицето и тялото 30 мин. преди излагане на слънце. При по-дълъг престой на открито, се нанася повторно през 1 час. По принцип и двата ни продукта за деца:   
PROTECTA ® - сленцезащитен крем с   SPF 50+ KIDS - UVB, UVA I, UVA II и IR, Алое вера, Орех, Д-пантенол, Бизаболол, вит. Е, без парфюм, без РАВА, 50 мл.
и
PROTECTA ® - слънцезащитно мляко   SPF 30+ KIDS – UVB, UVA I, UVA II и IR, Алое вера, Орех, Д-пантенол, Бизаболол, вит. Е, без парфюм, без РАВА, 200 мл
са хипоалергенни, фотостабилни и водоустойчиви. Фитрите обаче се премахват след изтриване с хавлия след излизане от водата - което предполага повторно нанасяне. Бих те посъветвала първите дни да използваш крема / имай предвид че се нанася трудно/ а след това да преминеш към млякото.
   PROTECTA ® - крем за след злънце
Алантоин, Д-пантенол, вит. А и Е, билкови екстракти от Лайка, Слез и Невен, 75 мл.
Крема има противовъзпалителен ефект, успокоява, охлажда, хидратира и тонизира кожата, подпомага поддържането на структурата и функциите и. Подходящ е за деца и може да се маже и при изгаряния от горещи предмети като най-първа помощ,стига да не е открита рана. Ако се намаже веднага не стават мехури  Peace
Успешен ден и късмет при покупките   bouquet


# 496
  • Мнения: 630
Здравейте.
Съвсем случайно попаднах на този форум когато споделих със сестра ми, че напоследък имам проблем с кожата на лицето.Тя ми препоръча Еудермол 8.Реших да се поразровя за повече инфо и попаднах на вас.Поизчетох малко и тръгнах да търся из аптеките.Но уви.В моя град Разград има само Еудермол и някой друг крем за смесен тип кожа.В една аптека ми дадоха каталог, за да си поръчам продукти ,но май е стар и непълен. Магазин на "Лечител"имаше, но е закрит.По някаква случайност открих околоочен крем с Ройбос. Когато видях инициалите,се сетих,че /колкото и смешно да звучи/ преди месец купих на дъщерите си тоник с Ройбос/за акнето им/ и сега когато ги погледнах се смаях.Беше се изчистило лицето на голямата ми дъщеря/защото се маже по-редовно/.
Пламена, молбата ми е:Ако има начин да ми изпратиш актуален каталог на козметиката ви. В аптеките Марешки и Санита нямат почти никакви продукти.Ще съм благодарна!
Привет   bouquet
Радвам се, че има видим ефект от използването на козметиката ни, но маркетинга ни наистина не е на ниво  Embarassed.
За продуктите ни с Ройбос не мога много да ти помогна. Ние ги произвеждаме за Лечител и щом са закрили магазина им - наистина не знам къде да те насоча. За каталог с нашите продукти - има два варианта. Да изпратя в Санита и Марешки /би трябвало да имат, но... newsm78/ или да ти изпратя на адрес. Ако искаш ми пусни адреса си на лични. Каталозите в аптеките трябва да ги доставят до четвъртък вечерта.
Слънчев ден   bouquet
 

# 497
ПЛАМИ, БЛАГОДАРЯ ЗА ОТЗИВЧИВОСТТА.Ще се възползувам за консултация: Става въпрос за моята кожа на лицето. На 36 години съм .От известно време ми се появяват лишеи по лицето и много голямо изсушавана, макар че се почиствам и мажа с кремове всяка сутрин и вечер. Наблюдавам и разширени пори. По твоя препоръка към други си купих Еудермол 5, околоочен крем с Ройбот/с който от 3 дни си мажа цялото лице/. Моля те напиши ми най-правилната схема.

# 498
Здравей, Пламена!
 От известно време чета тези форуми, дори съм ползвала 1-2 продукта на Талодерма (Еудермол 10 и вазелинче) и съм много доволна Grinning. Но за лицето искам да се допитам до теб:) Та...на 22год. съм, смесена кожа, през лятото по-скоро мазна.  Преди имах ужасно акне, сега кожата ми се поизчисти, но останаха черните точки, разширените пори... Т-зоната ми е най-големия кошмар, вечно лъщи  Sad Ще ти бъда много благодарна ако дадеш съвет какви продукти на Талодерма да изпозвам. Благодаря предварително:)

# 499
 Забравих да спомена, че все още ми излизат пъпчици, особено около месечния цикъл. Не знам дали е важно,  но да добиеш максимална представа  Wink

# 500
  • Мнения: 630
ПЛАМИ, БЛАГОДАРЯ ЗА ОТЗИВЧИВОСТТА.Ще се възползувам за консултация: Става въпрос за моята кожа на лицето. На 36 години съм .От известно време ми се появяват лишеи по лицето и много голямо изсушавана, макар че се почиствам и мажа с кремове всяка сутрин и вечер. Наблюдавам и разширени пори. По твоя препоръка към други си купих Еудермол 5, околоочен крем с Ройбот/с който от 3 дни си мажа цялото лице/. Моля те напиши ми най-правилната схема.
Здравей   bouquet
Уцелила си десятката с Еудермол 5 - той е най-подходящ за твоя проблем и твоята възраст. Продължавай да го нанасяш сутрин и вечер. През деня обаче, след попиване слагай отгоре крем с висока защита - 30-50. Това го препоръчвам на всички  Peace
В твоя случай можеш да си вземеш:
PROTECTA ® - сленцезащитен крем
SPF 50+ - UVB, UVA I, UVA II и IR, Алое вера, Д-пантенол, вит. Е, 50 мл.
Този крем е за възрастни, но ако усещаш кожата си склонна към зачервяване - може да си купиш и детския.
Иска ми се вечер да включим нещо по-силно като:
Magic from the Antarctic Sea ®
Нощен крем за лице (и около очи)
ANTARCTICINE ®, соево масло, бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, масло от гроздови семки, вит. А и Е
Четирите масла ще повлияят благоприятно изсушената кожа, а съставката антарктицин ще се погрижи за първите признаци на стареене. Нанася се и в зоната около очите.
За разширените пори - може да включим маската против акне на проф. Пенев, но ми се иска първо да изчакаме и да тушираме проблема с лишеите. До тогава може да ги третираш с:
 хума + масло от гроздови семена + чисто етерично масло от Лавандула (на БГ Роза Карлово, или Лавена, или Етерика на Надена ... - ето как изглеждат и контактна инфо: http://www.nadena-bg.com/blendingsbg.html )
Целта е:
- с хумата да се почистват порите в дълбочина и да се подхранва минерално кожата
- Лавандуловото масло стимулира регенерацията   
За маската ти трябва дермален разтвор на етеричното масло. Това става като към все 10 мл. от маслото гр. семки капнеш по 2 капки етерично. Разклати и съхранявай на тъмно
Маската се прави като 1 с.л. хума се разтваря с вода до гъста каша и после към нея се капват 4-8 капки от дермалния разтвор и се разбърква до хомогенизация. Мажеш и изплакваш малко преди пълното изсъхване.
Кремчето с Ройбос също можеш да използваш. Ето и нещо за активната му съставка:
Екстракт от Ройбос /Aspalathus Linearis/ е основният биологично-активен компонент в състава. Екстрактът от фините игловидни листа на РОЙБОС е богат на алфа-хидроксикиселини /АНА/, биофлавоноиди и цинк, които спомагат за поддържането на водния баланс и отстраняването на мъртвите епидермални клетки, забавяйки процесите на стареене и оставяйки кожата гладка, жизнена и еластична. Съдържа 14 антиоксиданта, притежава антибактериални, противовъзпалителни и антиканцерогенни свойства. Той подпомага лечебните процеси при кожни заболявания.
Но първо по-интензивно използвай Еудермола , за да излющим лишеите, а след това - и кремчето с Ройбос.
Ако нямаш почистващи продукти - ще ти препоръчам:
Тоалетно мляко – нормална до суха кожа
Глицерин, Урея, екстракти от Салвия и Маточина, вит. А и Е
Тоник – Ревитализиращ
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Салвия, Слез, Хвощ, глог и Трицветна теменуга, вит. А и Е, без алкохол
Схемата е: почистване с млякото, отмиване на остатъците с хладка вода и тонизиране. След това продължаваш с Еудермола. След попиване - сутрин - крема с УВ защита, вечер Нощната Магия, като избягваш участъците с разшитените пори. /сега пък да не ги запушим с тези масла /и внимавай с количествата.
Маската може да я правиш през вечер, като нанасяш основно на участъците с разширените пори - след почистване на кожата с мляко.
Дано съм била ясна и изчерпателна, че обясненията не са ми най-силната страна  Embarassed




# 501
  • Мнения: 630
Здравей, Пламена!
 От известно време чета тези форуми, дори съм ползвала 1-2 продукта на Талодерма (Еудермол 10 и вазелинче) и съм много доволна Grinning. Но за лицето искам да се допитам до теб:) Та...на 22год. съм, смесена кожа, през лятото по-скоро мазна.  Преди имах ужасно акне, сега кожата ми се поизчисти, но останаха черните точки, разширените пори... Т-зоната ми е най-големия кошмар, вечно лъщи  Sad Ще ти бъда много благодарна ако дадеш съвет какви продукти на Талодерма да изпозвам. Благодаря предварително:)

Привет   bouquet
За лятото е просто задължителен крем с висока УВ защита. Бих ти препоръчала:
PROTECTA ® - сленцезащитен крем SPF 50+ KIDS - UVB, UVA I, UVA II и IR, Алое вера, Орех, Д-пантенол, Бизаболол, вит. Е, без парфюм, без РАВА
Проблема с лъщенето обаче - няма как да го избегнем. Филтрите, които използваме в нашата козметика предизвикват такова. Мисля, че вече има на пазара и кремове с висок фактор, специално създадени за по-мазни кожи, които са на друга основа - примерно Клиник.
Ако си решила, обаче да вземеш на Талодерма - мисля, че малко пудра ще матира блясъка и така ще си решиш проблема. Крема е с минерален екран, хипоалергичен, фотостабилен и водоустойчив  Peace
За третиране на омазнената Т-зона и единичните пъпки около цикъл - ти предлагам:
   Крем за лице – за мазен и смесен тип кожа
Конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, алантоин, пчелен восък, урея, вит. А и Е

   Маска за мазен и смесен тип кожа и против акне
Каолин (хума), ментол, камфора, борна киселина, салицилова киселина, цинков окис, сяра.
Действие:
·   Премахва мъртвите клетки от повърхността на кожата - лек “пилинг-ефект”
·   Подобрява кожното кръвообръщение
·   Регулира секрецията на мастните жлези
·   Антибактериално
·   Създава приятно усещане за свежест и хладина
·   Премахва и предотвратява образуването на “черни точки” (комедони) и акне.
Употреба:
Преди употреба нанесете върху малка площ на вътрешната част на пред-мишницата. Ако до 24 часа не се появи сърбеж и/или зачервяване преминете към системно приложение. При употреба върху лицето пазете очите и лигавицата на носа. При нарушена цялост на кожата е възможно да се появи парене, което бързо преминава. Да не се използва от лица със свръхчувствителност към компонентите на продукта!
Мазен и смесен тип кожа: 1-2 пъти седмично се нанася тънък слой върху цялото лице и се оставя за 30-60 минути.
Акне (различни форми): Прилага се всяка вечер и се оставя през цялата нощ. След достигане на задоволителен резултат се употребява 1-2 пъти седмично. Само новопоявяващите се единични обриви се третират всяка вечер. Измиването на маската става с хладка вода. Веднага след това се нанася крем за мазен и смесен тип кожа “Thalloderma”

Така съгласна ли си? И да пишеш за резултати   bouquet

# 502
Плами, току що получих каталога , благодаря ти и за изчерпателния птговор. Обаче май аз не се изразих правилно в разясненията за моята кожа. Аз нямам черни точки, а на участъци кожата ми стои като на ситни дребни дупчици и червени петънца. Това може ли да се поизглади с мазила. И още един въпрос - мога ли да ползувам фон дьо тен след слънцезащитния крем?

# 503
 Благодаря ти за изчерпателиния отговор. Още днес ще се снабдя с кремчето и маската. Ще пиша за резултати  Simple Smile

# 504
Здрасти ,Антония, аз имам сходния проблем - мазна кожа, широки пори и черни точки тук - там. Съветвам те да пробваш HUET, аз ги ползвам в момента и сам много доволна. има един гел за измиване именно за мазния тип кожа. На мен действа, надявам се и на теб да е така! Simple Smile

# 505
 Плами, ходих днес в магазин "Лечител" и ми казаха за крема в туба за мазна и смесен тип кожа, че го нямат от две години, в Интернет пишело че го има, но те не го получавали Rolling Eyes! Това нормално ли е?

# 506
 Става въпрос за магазина на Графа. Но проверих и в този в Халите, там също нямаха от този крем.

# 507
  • Мнения: 630
Плами, току що получих каталога , благодаря ти и за изчерпателния птговор. Обаче май аз не се изразих правилно в разясненията за моята кожа. Аз нямам черни точки, а на участъци кожата ми стои като на ситни дребни дупчици и червени петънца. Това може ли да се поизглади с мазила. И още един въпрос - мога ли да ползувам фон дьо тен след слънцезащитния крем?
Добро утро   bouquet
Да, помислих, че става въпрос за разшитени пори. В такъв случай ще изчакаме октомври, за да включим избелващия лосион. При него ще разчитама не АНА киселините, които ще изравнят тена. Т.е. ще направим химичен пилинг. За сега съвета ми е да не използваш измиващи гелове за лице, антибактериални сапуни, които преизсушават кожата.
Тези червени петънца - капиляри ли са, белези от пъпки?
Ако искаш, най- добре е да се консултираш с дерматолог, който най-добре да определи състоянието на кожата. Така малко действаме на сляпо. Ако имаш диагноза - е много по-лесно.
До скоро и пиши при промени  Peace


П.П. За фон дьо тена - можеш разбира се!

Последна редакция: пт, 08 юни 2007, 08:49 от amadis

# 508
  • Мнения: 630
Плами, ходих днес в магазин "Лечител" и ми казаха за крема в туба за мазна и смесен тип кожа, че го нямат от две години, в Интернет пишело че го има, но те не го получавали Rolling Eyes! Това нормално ли е?
Здравей   bouquet
Лечител не зареждат крема за мазен и смесен тип кожа в туба и слънцезащитната ни серия.
От справката отново излязоха наличности в
маг. Ади с тел. 0895 63 99 58
и Феникс ЧА  с тел. 955 55 73
Приятен уикенд   bouquet

# 509
Благодаря ти. Ще те послушам и ще се консултирам с дерматолог. А за сега ще се мага с Еудермол 5 и крем MAGIC.Междувременно ще си приготвя списък с тоал.млека,тоници и слънцезащитни кремове и ще ги поръчам в Марешки

Общи условия

Активация на акаунт