Натриев Глутамат, Маргарин, Подсладители и други вредни съставки в храните

  • 34 289
  • 303
  •   1
Отговори
# 195
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 858
Хайде и аз да споделя нещо. Днес коментирахме с моя позната нашенските бисквити ЗАКУСКА на ПОБЕДА-Бургас. Ето как на един и същи продукт са сложили две ралични съдържания!!!
Я препиши двете съдържания, моля, че почти не се чете.

# 196
  • Мнения: 836
купих си растителен гръцки кашкавал със следните съсавки :
растителни мазнини,казеин,нишесте,немодифициран соев протеин, сол, емулгатор (е452, Е339), естествени оцветители Е160 сухо вещество48%
някой да каже има ли нещо вредно като съставки ?
 Hug  bouquet

наличието на казеин прави този кашкавал (както и растителната сметана) неподходящ за пости.
казеинът е от животински произход.
тук

# 197
  • Мнения: 3 647
купих си растителен гръцки кашкавал със следните съсавки :
растителни мазнини,казеин,нишесте,немодифициран соев протеин, сол, емулгатор (е452, Е339), естествени оцветители Е160 сухо вещество48%
някой да каже има ли нещо вредно като съставки ?
 Hug  bouquet

наличието на казеин прави този кашкавал (както и растителната сметана) неподходящ за пости.казеинът е от животински произход.
тук
казеѝн

Спец. Органично белтъчновещество, съставна част на млякото и сиренето.
 Sick аз вече ядах
заминаха ми постите

# 198
  • софия
  • Мнения: 756
ето една статия за транс мазнините
http://chonova.googlepages.com/11111

# 199
  • Мнения: 836
Sick аз вече ядах
заминаха ми постите

не е толкова фатално, не си знаела!
прекален светец...  Simple Smile
важен е духът в постите, а храната е само средство.
не се предавай!!!

подло е от страна на производителя и търговеца, подобна стока да се води "постна"  #Cussing out

# 200
  • Мнения: 3 647
Sick аз вече ядах
заминаха ми постите

не е толкова фатално, не си знаела!
прекален светец...  Simple Smile
важен е духът в постите, а храната е само средство.
не се предавай!!!

подло е от страна на производителя и търговеца, подобна стока да се води "постна"  #Cussing out
ами той се води растителен - написали са че има казейн - ама аз като не знаех
  bouquet

# 201
  • Мнения: 836
ами той се води растителен

на този "кашкавал" растителна му е само мазнината, т.е. името "растителен" е абсолютно некоректно!  Twisted Evil
растително е тофуто  Mr. Green

# 202
  • Мнения: 3 647
ами той се води растителен

на този "кашкавал" растителна му е само мазнината, т.е. името "растителен" е абсолютно некоректно!  Twisted Evil
растително е тофуто  Mr. Green
е вече го разбрах
само дето си купих 3 кг Wink
 hahaha Joy

# 203
  • Мнения: 531
Запис, че докато ви намеря...

# 204
  • Мнения: 667
Я препиши двете съдържания, моля, че почти не се чете.

На единия етикет (първия) има набухватели (Е503, Е500, Е450), а на дрегия го няма.
Работата стана малко на "открийте разликите" Wink

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 17:26 от SafeHeaven

# 205
  • Мнения: 1 503
Току що и аз видях колко "полезни "Е-та има в ръжените бисквитки на малчо newsm78 Е503,Е223,Е330-ами папа си ги всеки ден,но ми се струва че днес му беше последния.Моля предложете заместител newsm78?ДАвам едни зърнени на Рацио,на които пише че са само от ръж,царевица,ориз и т.н ,ама знам ли вече newsm78
Просто съм в потрес #Cussing out

# 206
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Току що и аз видях колко "полезни "Е-та има в ръжените бисквитки на малчо newsm78 Е503,Е223,Е330-ами папа си ги всеки ден,но ми се струва че днес му беше последния.Моля предложете заместител newsm78?ДАвам едни зърнени на Рацио,на които пише че са само от ръж,царевица,ориз и т.н ,ама знам ли вече newsm78
Просто съм в потрес #Cussing out


 E223    Sodium metabisulphite               Натриев метабисулфит.  Агент при обработката. Вж. E220.
  E220            Sulphur dioxides              Сулфонамидни двуокиси. Произвеждат се чрез горене на сяра или гипс. Типични продукти са сурови плодове и зеленчуци, бира, безалкохолни напитки, сушени плодове, сокове, вино, оцет, продукти от домати.   HACSG препоръчва да се отбягват. Могат да причинят алергични реакции у астматици; разрушават витамин В1; трудни за метаболизиране при хора с нарушена бъбречна функция.

E330     Citric acid                  Лимонена киселина. Хранителна киселина, получавана от цитрусови плодове. Използва се в бисквити, рибни консерви, сирена и обработени сиреневи продукти, бебешки формули, кексови смески, сухи супи, ръжен хляб, безалкохолни напитки, ферментационни месни продукти.

  E503            Ammonium carbonates            Амониев карбонат. Дразнител на лигавиците.


http://vegebg.org/materiali/razumniat_vegetarianec.html

# 207
  • Мнения: 1 503
Дам!
И на бисквитките пише"за вашето добро здраве"...Това шега ли е??? #2gunfire

То май трябва да си икарам едно листче на принтера с тези Е-та и с него в магазина #Cussing out

# 208
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Дам!
И на бисквитките пише"за вашето добро здраве"...Това шега ли е??? #2gunfire

То май трябва да си икарам едно листче на принтера с тези Е-та и с него в магазина #Cussing out


Всъщност очаквах да откия, че не са вредни, то какво излезе ...само Е330 се ядва  Rolling Eyes

# 209
  • Мнения: 1 503
Бисквитките са на Мотобойс.Сега проверих и най-обикновените-и там има същите л...на #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт