Гладното бебе спи повече?????????

  • 1 237
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Вие какво мислите по въпроса?
Мисля,че всяко дете е различно и има своите особености.
Моите деца никога не си изяждаха порцията мляко, определена по книга. Що АМ съм хвърлила, не е истина. Спяха добре, особено дъщеря ми. Синът ми се събуждаше, но при него имаше друг проблем-стряскаше се.
Освен това съм забелязала по себе си-когато си легн апреяла спя дискомфортно. НЕ помян как е било, когато съм била бебе. Wink
НЕ защитавам д-р Спок, просто давам факти.

# 16
  • Мнения: 748
не знам дали е грешка в превода или извадено от контекста се губи смисъла, но все пак е важно да се има предвид, че ако бебето е гладно може да НЕ плаче защото няма сила за това. същото за което говори kiki29.
ето една статия, в която е разгледан този въпрос: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3137

# 17
  • Русе
  • Мнения: 1 155
За бебета не знам, но при мен е вярно  Mr. Green Аз мога да заспя ако не съм вечеряла и на сутринта не съм гладна, а и по принцип не закусвам Но ако съм вечеряла стабилно, то на сутринта такъв зверски глад ме гони, че не е истина просто. От както се помня съм така. Не знам на какво се дължи.  newsm78

# 18
  • Мнения: 267
Вие какво мислите по въпроса?
Мисля,че всяко дете е различно и има своите особености.
Моите деца никога не си изяждаха порцията мляко, определена по книга. Що АМ съм хвърлила, не е истина. Спяха добре, особено дъщеря ми. Синът ми се събуждаше, но при него имаше друг проблем-стряскаше се.
Освен това съм забелязала по себе си-когато си легн апреяла спя дискомфортно. НЕ помян как е било, когато съм била бебе. Wink
НЕ защитавам д-р Спок, просто давам факти.

Просто апетита идва с яденето Joy

# 19
  • Мнения: 150
При Алекси беше точно, както е писал доктора /и аз не го защитавам, само давам пример/. Когато беше в третия месец, се оказа, че кърмата ми е намаляла драстично, но той с нищо не го показваше. Просто около една седмица симулираше, че суче, спеше като пън, спокоен, усмихнат и т.н. И в един момент спря да ака... Чак тогава го измерихме и видяхме, че изобщо не наддава и започнах да дохранвам с АМ. Така че явно има такива случаи, но както е казано по-горе, нещата не могат да се обобщават, защото са строго индивидуални. При Мартин също забелязвам, че когато пие по-малко мляко, спи по-дълбоко и не се буди точно на третия час. А когато пие повече, цепи минутата за следващото хранене. newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
Идеята тук е, че дори да е изяло по-малко от обичайното, то може би не е гладно и просто този път от толкова е имало нужда. Не е гладно и затова спи спокойно. Обратно, друг път може да има нужда от по-голямо от обичайното количество и да огладнее по-бързо, нищо, че е яло "достатъчно". И да не се притесняваш, ако някога изяде пшо-малко и непременно да го насилваш до средното количество. Не си го разбрала, не е казал такава глупост чак...

# 21
  • Мнения: 150
Идеята тук е, че дори да е изяло по-малко от обичайното, то може би не е гладно и просто този път от толкова е имало нужда. Не е гладно и затова спи спокойно. Обратно, друг път може да има нужда от по-голямо от обичайното количество и да огладнее по-бързо, нищо, че е яло "достатъчно". И да не се притесняваш, ако някога изяде пшо-малко и непременно да го насилваш до средното количество. Не си го разбрала, не е казал такава глупост чак...
Peace

# 22
  • Мнения: 4 621
Според мен превода не е направен като хората и се получава безмислица Thinking

Общи условия

Активация на акаунт