Отговори
# 15
  • Мнения: 207
Един приятел обича да казва, че в планината има само добри хора. Наистина е така -  няма лицемерие и омраза, което да те задушава, потъпкан от сивото ежедневие.

# 16
  • Мнения: 1 906
Здравейте!
Поздравления за темичка  Hug ще я следя с интерес.
Аз от миналата година много се запалих. Накупих си всичко необходимо и започнах. Успях да изкача само три върха, но всеки път изживяването беше страхотно. На всички места (независимо дали са били върхове) в планините ни е невероятно красиво. Приказно!!!
Нямам търпение тази година да тръгна пак  Party

# 17
  • Мнения: 349
Поздравления за хубавата тема, smile3501
и аз ще я следя с интерес.

Имам предложение -
темата е "Най-красивите гледки ..." то нека ги запечатваме и прилагаме към мненията. Така би могло  да се съпреживее малка част от емоцията или поне да се наслади на  природната красота. newsm44

# 18
  • Мнения: 651
За това има приказка- Планината ражда хора, а полето тикви. Wink
Да ме прощава Дядо Вазов, но не съм съгласна с това!
Планината навремето е раждала "онези" хора - хайдутите, партизаните.., а в равнината просто са се трудели и са си гледали семействата, ..не е имало почивка за тях, но пък не са били гладни и не им се е налагало да вършат "геройства".
Аз също обичам планината, не ме разбирайте погрешно..
... и не знам дали сте забелязали, но хората в града са много по-различни от тези в планината....
Да, така е. И не мога да разбера онези, които като имат почивен ден и го прекарват по заведенията вместо да се разходят някъде на въздух сред природата, пък било то и в парка.

# 19
Предпочитам СПА центрове и лежерните следобеди на Елефант лятото. Това с планините е за друг тип хора явно. Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 2 530
Предпочитам СПА центрове и лежерните следобеди на Елефант лятото. Това с планините е за друг тип хора явно. Hug


Темата не е  кой какво предпочита. Или просто събираш брой публикаций? newsm78

# 21
  • Мнения: 801
ами нашето семейство е също планинарско  Wink. Сега си чакаме самара за бебе и ще  качим Радоска на някой връх - време е вече  -една година и половина ни стига да не сме се катерили нанякъде, направо подивяваме вече, хахахахаха. А иначе най-често се качваме с мъжо на в. Ботев, че ни е най-близо(живеем в Плевен) и изобщо в Троянския и Тетевенския балкан повече време прекарваме - последно качихме в. Вежен преди да забременея. Рилските езера са наистина невероятни. Та да ви разкажа една случка от там - началото на септември преди 2 години за последно бяхме там( аз за първи път). АЗ се качвах със слънчеви очила, че ми сълзят очите от светлината. Гледам ги - гледам ги езерата и казвам на мъжо "Абе ДРаго тия езера защо не са сини като по снимките?  newsm78" А той така ми се изсмя и в първия момент не можех да вдяна докато не ми махна очилата и пред мен се ширна синьото - невероятно беше.

# 22
  • Мнения: 1 679
Да, там се чувствам невероятно! А гледките са навсякъде прекрасни! - Вихрен, Безбог, Рилските езера ......

# 23
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Айде и ние тук в отбора! Постоянно скиторим по баирите, бебе и то с нас в самар. Най-шеметно ми е в Пирин, най-обичам Родопите. Колкото повече ходим, толкова повече места се оказва, че има за ходене още.

Предпочитам СПА центрове и лежерните следобеди на Елефант лятото. Това с планините е за друг тип хора явно. Hug

Ми пусни си тема за Елефант лятото, каквото и да означава това. Там изискана музика ли слушате?

# 24
Айде и ние тук в отбора! Постоянно скиторим по баирите, бебе и то с нас в самар. Най-шеметно ми е в Пирин, най-обичам Родопите. Колкото повече ходим, толкова повече места се оказва, че има за ходене още.

Предпочитам СПА центрове и лежерните следобеди на Елефант лятото. Това с планините е за друг тип хора явно. Hug

Ми пусни си тема за Елефант лятото, каквото и да означава това. Там изискана музика ли слушате?

Нима не си била в Елефант?! Музиката е лежерна, плажна, красива. Мнозина не харесват родното черноморие, но искам да ви кажа, че имаме голям късмет по отношение на природните дадености у нас.

# 25
  • Мнения: 651
Ненавиждам СПА центровете и надутите крайбрежни заведения.
1. Защото не мога да си го позволявам.
2. Защото липсва прекия контакт с природата.
3. Защото е модерно и ..ъзарско.

Въпрос към мамите планинарки:
Как успявате да убедите малчуганите да катерят пътеките.
Моите постоянно искат да почиват и започват да мрънкат още отдолу.
Горе им харесва и слизането е весело, но катеренето ни е голям проблем.
Пробвали сме варианта с лифта, но искам да ги амбицирам да вървят.

# 26
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Мила от Марс, супер е, че водите децата на планина. Моето още е малко за вашите проблеми, но мисля, че с времето ще свикнат, и сами ще разберат, че до най-хубавите неща най-трудно се стига. Е, предполагам, че не ги морите с по осем-часови нанагорнища, все пак Grinning. А и с ходенето ще станат по-силни и по някое време няма да чувстват дискомфорт от баира. Успех, и като се срещнем, да ни махате!

# 27
  • Мнения: 215
Леле каква хубава тема, веднага се записвам... wavey

И ние с моя мъж сме невероятни любители на природата. И двамата сме горски по професия и любовта към природата е в кръвта ни. Като студенти почти не пропускахме уикенд, да не сме някъде на планина, обиколили сме толкова много места и толкова много има още за гледане... Колкото повече ходим, толкова повече се удивлявам колко прекрасна е България и как не бих могла да живея някъде другъде. Сега си имаме една малка Йоанка и много се надяваме да успеем да предадем и на нея тази любов, защото наистина хората обичащи и търсещи близостта на природата имат съвсем различен поглед върху живота...
Ще следя темата с голямо удоволствие, а вие пишете кой къде е бил, какво е видял и изживял там и прилагайте снимков материал за "по-нагледно"! Laughing
 

# 28
  • София
  • Мнения: 2 530
Мила от Марс, ние се стремим да не го уморяваме много.  Ходим по- бавно, почиваме по- често, баща му го носи на конче от време на време. Казвам му, че след баирчето има езеро или река, като стигнем до него си топим краката и продължаваме до следващото водно басейнче. А като чуе палатка забравя умора, жажда и глезотий. Обожава да спи на палатка и да се върти около огъня  newsm41. Иначе слизането и при нас е по- лесно за него и по- трудно за този  sweating който го държи докато малкия подскача от камък на камък. И всеки път като се връщаме в София, чувствам вина, че го връщам в този мръсен град с толкова много смог из въздуха  smile3514.

# 29
  • Мнения: 1 013
И аз тук! Здрасти, Bifana! Simple Smile
Планината ме кара да полудявам!!!
Ходех много, сега съм с бебе и почивам принудително! Иначе завиждам на всички, случили на половинки планинари!!!
Моя все го плаша, че само да порасне бебе си я взимам и бегом по чукарите! Преди припках като щура ( в смисъл, че обичам бързо да ходя, а не накачулена с багажи ), ама май с детенце ще се кротвам !

Общи условия

Активация на акаунт