Как и след колко време ви дойде кърмата след раждане?

  • 3 459
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 133
Да, непременно си купи Лансинокс (не знаех че го има и в БГ), при първото дете ползвах нещо друго (не помня) а сега ползвах Л-кс и разранените зърна минаха мнооого по бързо. Също, в началото не го оставяй да суче много дълго, сменяй страните всеки 5-10 мин. за да може да ти свикне кожата (става въпрос когато си още с коластра). Съвсем без болка нямя да мине, но след 2рата седмица почва да минава...Успех!!!

# 16
  • Мнения: 1 691
И аз не съм имала досега проблеми с препълнени гърди, рагади, запушени канали и т.н. Сложих малкия да засуче на седмия час след раждането, т.е. веднага след като ми позволиха (не ти дават по-рано и това си е). Малкият се залепи за мене като гербова марка и не искаше да ме пусне по около час. Неонатоложката ме съветваше да кърмя под час и то не повече от 3-5 минути в началото, че кожата ми била много бяла и нежна. Е, не я послушах и си кърмех почти денонощно и нищо не ми стана на зърната. Малкият сучеше толкова дълго, защото тори и коластра не течеше - нищо! Гърдите си ми бяха меки, бебокът започна бързо да губи тегло, ама аз инат - без вода, без дохранване. Чак на третия ден една акушерка ми изстиска 1 миниатюрна капчица коластра. Така и не разбрах кога слезе кърмата - беше няколко дни по-късно.
Сега сме на 4 месеца и основно се кърмим, но манджата не достига и това си е. От няколко дни ми се налага да дохранвам. Може би малкият не суче както трябва, вече и аз не знам какво да мисля.

Общи условия

Активация на акаунт