"далаверата" с термометъра-как???

  • 2 047
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Това с овесените ядки е абсурд. Смени си педиатъра.
Освен това нито термометър,нито дръжка от мушкато,нито сапун са препоръчителна интервенция.

И аз така мисля. Изчакай още малко. Яж разхлабващи храни- овесени ядки, броколи, круши.

# 16
  • Мнения: 7 723
...Помоли педиатъра да ти препоръча друго АМ.

Каквото и друго мляко да ти препоръча педиатъра, знай, че всяка нова храна запича Whistling

Поли, ако вярваш на педиатъра си - слушай само него! Тука колкото мами - толкова мнения.  ooooh!

Точно така  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 2 553
...Помоли педиатъра да ти препоръча друго АМ.

Каквото и друго мляко да ти препоръча педиатъра, знай, че всяка нова храна запича Whistling


Тук много не съм съгласна - поне при моята дъщеря това "правило" не важи  Peace

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
И така, кой ще се върне на темата за термометъра  ooooh!

# 19
  • Мнения: 748
за термометъра: мажеш с нещо мазно върха (например крем или бебешко олио), пъхаш не повече от 1 см. и леко завърташ по оста. обикновено веднага има резултат.
със сапуни, мушкато и т.н. не си прави експерименти.
и аз те съветвам да изчакаш малко с термометъра ако запека не причинява дискомфорт. преди това може да масажираш коремчето леко по посока на часовниковата стрелка и да правиш гимнастика като свиваш леко крачетата към корема все едно кара колело.
може да пробваш и с дуфалак.

за глутеновата вода от овесени ядки имаш в общи линии 2 варианта: да се учиш от собствен опит или да се учиш от чуждия опит. ако избереш първото може нищо да му няма на твоето дете, а може и да му навредиш. ако избереш второто можеш да прочетеш тук мнението на една препатила мама.(надявам се да не се сърди, че я цитирам)

# 20
  • Мнения: 390
Много точно казано за овесените ядки PeaceМного поучителна статия.А колкото до термометъра-да,намазва се на връхчето с мас,захтин или нещо блажно и пъхаш връхчето в дупето и завърташ.И на мен ми беше трудно да го направя първият път ама го направих LaughingНе е препоръчително да го правиш постоянно или често.Препоръчвам Дуфалак-на нас ни помага всеки път.Ама за толкова малко бебче-не знам дали е добре да се взема-ние го ползваме откак бебка направи 2 месеца.
Успех Wink

# 21
  • Мнения: 6 461
Мисля,че най добре ще е педиатъра да ти препоръча друго АМ.
Също така го попитай и за Дуфалак Peace
Можеш да даваш топла водичка на бебчето и да правиш масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка.

Не мисля ,че решението е в термометъра. Naughty

# 22
  • Мнения: 712
Термометърът или дръжката от мушкато е крайно решение. Не бързай да го прилагаш.
Първо изчакай поне още един ден и после се консултирай с педиатъра.

# 23
  • Мнения: 1 455
Тука колкото отговори,толкова и различни съвети ooooh!
Ако детето е спокойно,не бързай.Иначе са ти обяснили вече как се ползва.
Моите деца също много се запичаха.Сина ми,съм го носила по цял ден на ръце,не можех да го оставя от рев,докато не се изака.Така започнах с Дуфалак и се оправи.Давала съм три-четири месеца.Можеш да пробваш и с чай,в началото ни помагаше много.

# 24
  • Мнения: 1 217
Здравейте пак.И на мен ми е кофти че го захранвам,ама презпочитам да видя колко е изял,отколкото да гадая колко е изцокал от мен.Дадох му АМ с овесена вода към 12.30 и сега като сменихме пампа се беше омазал............
И сега съм спокойна,наистина това действа.
За педито,мисля че съм попаднала на лекарка която си обича работата и смятам че мога да и вярвам, а и тя има 2 деца на 4 и 5 години.И мисля ,че каквото ми препоръчва на мен го е прилагала и на децата си.

# 25
  • Мнения: 1 174
Да напиша и аз  Wink
Както са те посъветвали  другите мами, термометърът се вкарва в ануса на не повече от сантиметър- за мен и това е много.
Понеже след изписването от родилния дом, където  хранеха с АМ, имахме проблем с изхождането по голяма нужда при бебичка, почти през целия първи месец я изаквах изкуствено, защото много плачеше. Аз го правех на всеки трети ден, ако тя не свършеше "голямата работа".
Пръсвам с бебешко олио върха на термометъра и започвам леки въртеливи движения на входа на ануса.Вкарвам точно толкова, че да раздразня сфинктера, за да се отпусне.В същото време хващах   със свободната ръка ходилцата и ги притисках към коремчето, та да разбере сама как да напъва (случвало се е да не мога да й събера краката от рев!),  дори като плаче в захлас.
Към термометър не мисля, че привикна, само се научи...как да си ползва дупето Wink

За обичането-всички си обичаме децата, но е въпрос на лично решение кой как ще си храни своето. Аз кърмя- само на кърма сме и така ми е по-удобно, освен здравословното.
Когато бяхме и ние на 20 дена си мислех, че плача може да е от недохранване, та прибегнах до кантарчето- преди и след. Е, ми 60мл. беше изсукала! GrinningПедиатърът ми каза веднага да започна с АМ, тъй като количеството било малко за възрастта й- не го послушах, защото не вярвах в нещо като "недостатъчна кърма", особено, щом всичко е тръгнало нормално в първите дни и упорито стимулирах лактацията си с постоянното слагане на бебето на гърда.Получи се!
За 40 дена дъщеря ми беше наддала 1250г.(изписана е -200г. от р одилното си тегло).

Извинявай, стана дълго,но искам да ти кажа, че само ако си решиш (само ти избираш), можеш да се върнеш към лесното, удобно и здравословно кърмене.Има как.
Слушам първо себе си, после педиатъра.
Много здраве!  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 156
Проблема с дохранването е, че много бебета се отказват от сученето много бързо.
Мен ме боли, когато си мисля, че някои майки дават АМ с идеята, че дават нещо по-добро от кърмата на бебенцата си.
От кога изкуствените храни са по-добри от създадените от природата?
Освен това в  твоята кърма има всичко необходимо на ТВОЕТО бебе.
Колкото и да е добро адаптираното мляко в него няма всичко.

Малкия ми син беше наддал само 300 грама за 20 дена. Това се разбра на първата ни консултация след изписването.
И мен ме посъветваха да започна да додавам АМ. Само че аз не исках. По ред причини. Твърде е сложно - миене, изваряване, особено през нощта... Скъпо е - щях да искам да дам най-доброто мляко на детето си, а все пак аз не работя. А и се притеснявах, че бебето може да се откаже от кърменето. А чрез кърмата му предаваш от твоя имунитет и го предпазваш от болести.
Както и да е - след съветите в кърмаческия подфорум мъника наддаде 300 грама за 10 дена и влезна в нормата на педиатрите.
Той и досега яде често по малко. Явно е такъв. А тогава го хранех през 3 часа и явно не се е нахранвал. Бяхме само на кърма 6 месеца и наддаваше доста добре.

За термометъра. На мен ми казаха, че не трябва да се чака повече от 48 часа. По време на бременността имах проблеми с хемароиди. По-добре не ползвайте термометъра ей така. Все пак там е нежно. Сигурно нищо няма да му стане, но всеки път когато чуя за термометър в дупето се сещам как ревах от болки от хемароидите.

Овесената вода не се препоръчва заради глутена. По-добре смени Ам-а. А най-добре го махни и започни да кърмиш детето ти винаги, когато покаже, че иска да суче - започва да си хапе ръцете, мрънка и тн. Дори и да е през 10-20 мин. Така няма да имате проблеми и с колики и зъби.

Довери се на инстинкта си. Ти най-добре може да прецениш кое е добро за твоето дете.

# 27
  • Мнения: 1 264
Ей, все ще се намери кой да разводни темата.
Peace

# 28
  • Мнения: 259
Аз правя така: първо дезинфекцирам върха на термометъра със спирт.
След това го намазвам с малко зехтин /може и кремче/.
И пъхваш изпъкналата /по-тънката част/ част на термометъра - бавно и внимателно, правиш леки движения нагоре-надолу /много внимателно!/.

Ако искаш пробвай и така /това е нашият начин за акане/:
Свиваш крачетата на беби - коленцата му да опират коремчето. Трябва да си постоянна и настъпателна - бебето ще бута. Е, не трябва да прекаляваш де... Натискаш коремчето му.
Ще започне да пъшка, да се напъва и ще се изака.

Май всички имаме проблеми с акането... : Confused
Успех!

# 29
  • Мнения: 2 891
Хайде и аз да поспамя, защото за термометъра се изясни процедурата! Wink

Мила polina-malina, по съвет на педиатърката по същото време започнах да дохранвам, защото се оказа, че от двете гърди изпомпвах общо 30 мл. Не можех да давам кърма на поискане, защото имах рагади и на двете зърна. Малкото ревеше от глад в ръцете ми и аз му дадох хипоалергено АМ. Следствието беше поява на алергия към белтъка на кравето мляко, с която се борим и до днес. Знам, че сигурно на много от четящите моят пост ще се стори параноичен, но моля те да разбереш, че веднъж започнала редовно да дохранваш, връщане назад няма. Постарай се да запазиш кърмата. Пожелавам ти успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт