АВГУСТовските малчугани са игриви и засмяни

  • 10 907
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 10 016
По въпроса за ИЧС (тя Гери трябва да е по-разпозната), но оригиналното ИЧС е това към НБУ, защото има и друго. За съжаление за английски не мога да кажа нищо, не съм ходила по школите, които се появиха в последните 15 години. Прителката ми ходеше в British Counsel, някъде около Библиотеката мисля, но тя се явяваше на SAT и TOEFL.

Обаче ако не си попадала (към irka) погледни тук и тук, мисля че можеш да посъбереш инфо. Айде пък после ще ви идваме на гости  Wink

# 256
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте!

Благодаря за идеите!

Обадих се на НБУ, ама центъра им е баш в Центъра - на Позитано. А ние не щем там, че няма да може мъж ми да стига от работа до курса след работата в задръстванията, че той сега работи до Перник и докато се прибереее! Но намерих сега един където му е по път и го устройва. И аз сигурно там ще се запиша, че поне отстъпка да ползваме а и там ще ни се разминават дните на курса, така че единия да стои вкъщи да гледа децата докато другия е на курс! Crazy

Аааа Lana, знам го тоз форум! Още първия ден щом получих писмото,  се регистрирах там, и вече си пиша и чета редовно! Simple Smile

Нещо се развали времето и сега тези дъждовее, докато се наканим да се видим то всички ще избягате от София!

Хайде дано другата седмица е по-добре времето и да се видим на една разходка! Heart Eyes

# 257
  • Мнения: 1 814
Брей че затишие  newsm78
Ние няма с какво да се похвалим!
За съжаление нещата от херпангината която изкарахме се усложниха и вече сме на АБ!
Адски ми е криво и много гадно, но нямаме друг избор!
След като в неделя вдигна 38,2Т и не можахме да я свалим до понеделник сутринта - отидохме да дадем кръв и урина. После дойде и педито, силно възпалено ухо, червено гърло. Резултатите - повишени левкоцити, бактерии и белтък в урината. Не ни изписа антибиотик, а ни даде направление за нова стерилна урина в друга лаборатория и направление за ехограф да му видят бъбреците.Но вчера привечер детето гореше с 40,2Т. Състоянието му беше ужасно, повърна, тресесе, плаче, някакъв кошмар. Мъжът ми веднага пак се обади на педито и той вече каза да включим АБ. Днес от сутринта нямаме Т, освен за кратко 37,1. Резултатите и от втората урина не са добри, след обед сме на ехограф, ще видим и там какво ще ни кажат.
Педито не искаше да почваме АБ преди да види всички изследвания, но....
Това е от нас за съжаление.

# 258
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Gigi, много лошо! Sad Дано Стефанаки се оправи бързо и да няма нищо тревожно при очакващите ви прегледи!

Наистина голямо затишие цари в нашата тема! Никой нищо не пише! То не че има особено с какво да се похвалим ама все пак!

Ще ме побърка това време, по цял ден в къщи!  Close В неделя успях да намеря клуб в който нямаше РД през деня и ги заведох да играят децата, че бяхме всички изперкали след стоенето вкъщи. Лъчи само като видя стаята влезна вътре и после няма излизане! Simple Smile Ако продължават валежите може пак да я водя някъде, събота или неделя, че утре вечер ги пращам 2 дни командировка при майка ми, че и ние с татито да се наспим и починем!

М/у другото клубчето е много хубаво-сравнително ново и лесно се стига до него с кола а и пеша също. Намира се от другата страна на бул. България с/у Барбарини 1, само че е навътре в квартала! Широко и просторно е както мястото за родители, така и за децата!

Ето го - клуб Бъни

Поздрави на всички!

# 259
  • Мнения: 6 461
Брей че затишие  newsm78
Ние няма с какво да се похвалим!
За съжаление нещата от херпангината която изкарахме се усложниха и вече сме на АБ!
Адски ми е криво и много гадно, но нямаме друг избор!
Оправяйте се бързо Hug

Моите и двамата се оправих от варицелата.
Започнах да ги изкарвам на вън по повече време.
Направо не им се прибира Mr. Green

Нали консултацията им беше на 1,9  Thinking

# 260
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636

Нали консултацията им беше на 1,9  Thinking[/b]

Да, на 1г9м. е. На Лъчи ще й бият Петвалентната ваксина тогава. Аз изчаквам все още, че малко й тече нослето, но другата седмица сигурно ще я водя, ако е добре!

# 261
  • Мнения: 6 461
Значи в такъв случай и Пламен ще е за ваксина. Thinking

# 262
  • Мнения: 335
Gigi дано Стефанаки се оправи бързо  Praynig че много лошо така.
Нали консултацията им беше на 1,9 
Момичета добре, че сте вие. Моята педиатърка когато и да и звънна да  я питам кога трябва да ходим пак за консултация  все ми казва  няма нужда повече. Но ми е казала и че имаме още две ваксини 24 месец. Направо понякога ме хваща  яд на нея. Ей така да каже ориентировъчно месеца. А тя все ми вика : Когато ти е удобно, но вече няма нужда. Crazy

# 263
  • Мнения: 6 461
На мен по принцип педката ме предупреждава по време на консултацията ,кога ще бъде следващата.
Ама аз нещо не си спомням добре...та се зачудих и за това попитах.

# 264
  • Мнения: 327
Здравейте момичета  Hug
И ние отдавна не сме се разписвали.
Gigi много гадно това което се е случило на Стефанаки. И ние сме в подобна ситуация като вас. От м.март имаме бактерии в урината, ту едни, ту други и не се махат гадините  #Cussing out Сега пак сме с лекарства и ще видим скоро дали има резултат. Нас ни пратиха на нефролог, гледаха ни на ехограф, най-вероятно ще се наложи и микционна снимка да правим, за да видят дали всичко е наред по пикочните пътища. Напълно разбирам притесненият ти.
Друго при нас е ,че от 1 месец сме без биба, но честно казано на Вики много му липсва все още, честно казано и на мен  Embarassed Без бибата трудно заспива, често се буди и иска вода, през деня само мрънка за нея, в количката не ще да седи вече въобще и като няма биба само се налива с вода - имам чувството че нон стоп пие.
Иначе доста приказва и доста щурее. Само ме притеснява, че навън все ходи да дърпа играчите на децата от ръцете, а 1 път удари и 1 път ощипа по лицето 2 дечица съвсем безпричинно. И сега вече ме е страх като приближи някое детенце. Дано само това да беше тази безпричинна агресия.
Мъчим се да се учим на гърне - ужаааааасно трудна работа. Почти доникъде сме. Иначе лекарите при които ходихме всички казват да махаме тия памперси, че те били една от причините за появата на тези бактерии. Само дето е лесно да се каже, ама как се маха.... Thinking И от чаша не ще да пие, само бебешките си биберони иска, как да го откажа, незнам. Давайте съвети.

# 265
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Честит рожден ден, Ками_бами! Много щастие и радости!  bouquet

Sunsunny, Gigi, съчувствам ви, дано бързо се оправят децата!! Ради си влачи една кашлица със сополи, но другата седмица ще ходим при доктора.

Sunsunny, дай си му бибероната на човека  Laughing, на Радост й я дърпах няколко пъти, но си я искаше обратно, скоро след това й я бутах в устата да млъкне, но тя пък не я искаше - сама си се отказа. Вече дори не помня кога стана  Wink

Аз съвсем изпуснах края на консултациите - ходим при нужда само. С ваксините сме го позакъсали, след тази, която се слага на годинка, повече не са слагани.

# 266
  • Мнения: 1 878
Мен такъв мързел ме е подхванал с това дъждовно време, че е мързи вече и да гледам камо ли да пиша  Tired само гледам как дребчо заспи и аз търкул с него  ooooh!

Джиджи, Направо ме втриса като ви чета високите температури, дано сега вече сте на 6, целувки от нас за болничкия младеж и стискам палци да се оправите с тоз антибиотик и да забравяте  Hug

 Heart Eyes

# 267
  • Мнения: 254
Малко между редовете четох от последната страница, но искам само да споделя нещо относно тези бактерии в урината, за които говорите.
НЕПРЕМЕННО НАПРАВЕТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ В НЯКОЛКО ЛАБОРАТОРИИ. (СЪВЕТВАМ ВИ В ИНСТИТУТА ПО ПАРАЗИТОЛОГИЯ). Имахме същите проблеми, какви ли не бактерии излизаха и накрая нищо нямаше.
НЕ БЪРЗАЙТЕ С ЛЕКАРСТВАТА.

# 268
  • София
  • Мнения: 10 016
Gigi, стискам палци Стефко да се оправя бързо и ви пращаме хиляди целувки за бързо оздравяване!
Не ми се мисли какво ти е било, но ми се струва,че няма причина да се ядосваш и да ти е криво, затова че Стефко пие антибиотик. Каквото и да е отношението напоследък към лекарствата (и антибиотиците, в частност) все пак спасяват човешки животи, колкото и "голямо зло да са". При 40 градуса температура не бих се и замислила дали да дам антибиотик, защото нали се сещаш какво се случва при тази температура, особено при малко дете.


# 269
  • Мнения: 1 814
Благодаря ви за пожеланията и подкрепата Hug
Sunsunny, дано се опревите и вие бързо  Hug Heart Eyes

Така, вчера от ехографа излезе че бъбреците са му наред и няма нищо тревожно, слава Богу  Simple Smile Най-вероятно някакво възпаление по пикочния канал, така се изрази доктора.
Днес сме при педито да ни постави най-накрая някаква диагноза. За съжаление нещо и разстройство имахме сутринта. Подозирам че е от антибиотика, ще видим. Също така пак вдигна 37,2, но това е поносимо с 40Т.
Надявам се скоро всичко да отмине.
Много искам да махаме тази пампа, но за 2 седмици нямаме никакъв напредък, свършва си работата и тогава казва че има пиш. Сега пък с разтройството е абсурд да го държа по гащи.
Между впрочем педито имаше и съмнения за стесняване на пикочния канал, добре че и тези му съмнения се оказаха грешни, че просто щях да припадна.
Ей така при нас  Wink

Общи условия

Активация на акаунт