Междукамерни дефекти на сърцето

  • 27 631
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
Здравеите аз се казвам Деси и сам маика на едно момченце почти на 5години .На 2месеца беше когато му сложиха ваксината и влязохме в болницата с очистено дишане,лежахме 10дни и ни изпратиха ж в София там веднага ни приха с диагноза " Делатативна кардио миопатия".Всички доктори го отписваха но тои се оправи смисал се закрепи.На прегледите му се чудеха последно бахме март месец на преглед беше добре .Но тези два месеца  почна с неспокоиство вечер и от там очести дишането приехани в болницата  в София бахме там 15 дни ходихме в  Банке в големите горештини и сега си взима лекарствата но малко се притеснавам заштото диагнозата не е много добра а нали ги знаете и докторите как ви го казват дерекно"АМИ ТОВА Е МАИЧЕ"и за туи.Но важното е  децата да са добре заштото никои неможе да каже  какво може да стане.Аз ходих на конролни прегледи пьрво при др.Димитров  после при др.Христов но сега замина и сме при др.Димитров.

# 46
  • Мнения: 153
Помагайте!!!
Малката плака известно време докато й приготвя храната, и като я взех ми се видя че е посиняла под и над устичката и на нослето-горе!!! Унесе се много гързо и не успях да я събудя да яде. Какво се прави когато детето посинее??? Измерих и дишането - 65, погледнах ръчичките -не са посинели. Може просто да ми се струва че около устата е синя, но няма и кого да повикам за второ мнение(живея в къща , вилна зона  и нямам съседи, а мъжъ ми е в командировка)
Какво да направя!!!

# 47
  • Мнения: 1 091
Сандидани, дано само така ти се струва! Доколкото знам ако има у4естено дишане и посиняване трябва да я водиш да й подадат кислород в най-близката болница или поликлиника, но едва ли е това при вас, нали нямате сърде4ни проблеми? Колко сте големи?
Нека кажат другите майки с опит.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 262
Сандидани, я ми кажи първо, кога мери дишането, докато спи ли? Понякога има и повърхностна цианоза, която не е страшна, Лъчо получаваше и много след операцията, бебенцата които са много белички и нежни, така им посинява около устата и без да има сърдечна недостатъчност, не се плаши и не се паникьосвай! Пиши ми сега как сте? След като спа как е детето?

# 49
  • Мнения: 153
     Дишането го мерих докато спеше. Тя наистина е много беличка и бледа, но до сега никога не е посинявала (повярвайте, знам защото лекарите казват да се следи за тези неща при деца с междукамерен дефект и аз ги следя) По време на спането си остана синичко, поспа само половин час и се събуди неспокойна. Нахраних я и пак заспа много бързо, и след около час посиняването изчезна. Тази сутрин пак се появи за малко, а сега е добре.
Този месец вече ходихме на преглед и нямаме право на ново направление ако се наложи да я водиме в 3-та градска. Някой знае ли колко се плаща в такъв случай?
Извеждането на чист въздух, дали ще помогне? Ние сме на Витоша и поне от тази гледна точка сме облагодетелсвани. Обикновено прекарва по 2 часа дневно на вън, но ако е нужно ще я извеждам повче!

# 50
Здравеите, Пепчо  сашто е доста блед и има едни венички но те са над устат и до нослто стигат и аз все гледам да не е син но за нашата диагноза не посиняват, по не така казват но е имал цияноза, а нали казват докато се храни ако се поти и препашква и това е знак за проблем с сарцето .Ние днес бахме на преглед в 3 градцка .А сашнос накои бил ли е до' Света Екатерина' на  др.Чирков болницата и какви ви са мненията заштото аз ходих до един др.Кратунков пишете  ако накои е бил там. newsm78

# 51
  • Мнения: 263
Синът ми имаше цианоза доста често последните месеци преди операцията - почти всеки ден, понякога и по 2 пъти малки кризи с посиняване и неспокойство, силен плач и накрая заспиване. Д-р Велковски ни беше предупредил, че може да се случват кризи, макар че нашите не ги определи като кризи, а само неспокойство. Съвета му беше да се изведе на въздух детето, или на отворен прозорец, държането на детето с колене към гърдите облекчавало също.

Според мен най-добре да се обадиш поне по телефона на Велковски и да попиташ какво да правиш в такъв случай - ако трябва преглед - ще те повика, но няма да ти откаже и съвет по телефона. В момента без направление за ЕКГ струва 20лв. а ехокардиография  в 65каб. - 50лв.
Успех! И без паника! Бог да ви пази!  Hug

# 52
  • Мнения: 1 091
Lu, кой беше 65 кабинет - този с хубавия ехограф ли /в дъното на коридора/? Или веднага до входа на болницата вляво?  Сигурна ли си, 4е ехографията е 50 лв.? Защото аз от март месец знам, 4е ве4е е 70 лв.
Ние скоро трябва да ходим на преглед и се 4удя колко време по-рано трябва да се обадя за 4ас. newsm78 Извинявай, много въпроси станаха...  Confused

# 53
  • Мнения: 252
Здрасти Сандидани  Hug

Аз също съм мама на бебенце  родено с междукамерен дефект и стеснение  на аортата ...
Оперирани сме  на  1 и 4 ия ден  след  раждането ...

Прочетох поста ти за  посиняването  и дишането и да ти кажа  се  притесних. Затова  искам да те  посъветвам да заведеш малката на доктор или поне  се  обади до 3та градска  и им  кажи за тези неща , те  ще те  консултират  по телефона  много  по-добре  от  колкото  ние  тук !

Посиняването при деца със сърдечни проблеми е  признак на  сърдечна  недостатъчност  , което ако не се  лекува дълго време  можа да  доведе  до  увреждане  на някой важен  орган!
Аз също следя  моето дете  постоянно, може  и да съм станала и параноична, но има една  приказка  " страх лозе  пази" Та затова  , моляте, не  чакай и не  мъдрувай, а  най-добре действай  Wink

Много целувки  и прегръдки от  нас!
 Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравей Зиах!
А вашата операция не беше ли окончателна? Защо следиш това посиняване, не е ли добре Софийката? При нас ми казват, че вече нищо лошо не може да се случи, ама ти сега ме навеждаш на някои мисли...

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И при синът ми откриха шум в сърцето при раждане.Определиха му същата диагноза.
В продължение на 1 година ходим на прегледи при д-р Чочкова в Пловдив.
Невероятен специалист.
Отвора се затваряше ,но не напълно.Сега на 16,08,07 сме пак на преглед, дано новините да са отново добри.
И малката промяна е надежда.

# 56
  • Мнения: 263
Ви, 65 кабинет е зад асансьорите, в дъното на коридора - там преглежда Велковски, и други де. Доколкото знам 20лв е ЕКГ-то и 50лв. ехокардиографията, което прави 70лв. Ако нямаш направление за двете, може поне за ЕКГ-то да вземеш.

# 57
  • Мнения: 252
Иги  , следя я , защото , когато  й  правиха рехабилитация (Войта) по 2 пъти на седмица , се  наблюдаваше  леко посиняване  около устенцата. Сърчицето й е  още слабо и при такива  физически  усилия  имаше временна  сърдечна недостатъчност. Затова  й спряха  и рехабилитациите. Освен това  имаме  две  клапи, които  не  се затварят  и не се  отварят  на  100 процента. Това  можело да се  дължи на  крехката  възраст  и после да  премине , можело и да  остане ...  Rolling Eyes
Пак  ще  правим упражнения ама не  Войта и не  повече  от  1 път  в  седмицата. Започваме  от септември, защото все  още  си е  хипотонична  и отпусната за  възрастта. Все  още  не се  вдига да сяда  самостоятелно , а трябва аз да я слагам  и седи не  повече  от минутка  и пак иска да си  легне  по гръб. А на  крачета се  изправя  ама само  в  порходилката.

Лъчко добре  ли?  Heart Eyes

Много целувки ви  пращаме  Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 2 262
Добре е Лъчката, днес, т.е. вчера стана на 1 годинка, но беше много кисел цял ден, непрестанно ревеше подире ми и искаше да се гушкаме и да се носим на ръце. Той вече стои седнал сам, изправя се и се опитва да ходи, но с моя помощ, няма обаче да описвам как си подгъва долу крачетата - стъпалата, като кашкавалени са му, сгъва пръстите отдолу някак си като ходи, странно е, но смятам да го изчакам още. Иначе хванат за нещо прави кандил-мандил крачици! Обаче пък нито пляска с ръчици, нито боц прави, нито чао, явно всяко дете е различно, надявам се нямаме други проблеми.
И ние ви целуваме *(тайничко от вашия татко, да не ни се кара, че сме любвеобилни кавалери)!

# 59
  • Мнения: 1 091
Mama Igi, 4естит РД на твоето прекрасно съкровище! Пожелавам ти само да е здрав!!! Да расте здрав и вси4ко лошо да е зад гърба ви!

Общи условия

Активация на акаунт