Дребните удоволствия в живота...

  • 1 899
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Есенно-зимна събота или неделя - навън вали кротко и напоително, аз се излежавам с нещо за четене, а мъжът ми и детето се занимават с нещо на бавни обороти.
Пролетно-лятна събота или неделя - след ден прекаран в планината, седя с вирнати на масата крака и пия студена бира.
Делнична сутрин - докато другите още спят, вече съм си теглила душ и си пия кафето с цигара пред прегледа на печата (остават още 15 минути размазване).

# 16
  • Мнения: 2 723
12. Да си купя някой нов парцал или глезотийка
13. Като отидем на гости на нашите лятото - мъжът ми и баща ми играят табла, кучо тича из двора, мама се занимава с малчо, а аз си лежа на люлката с момичешко списание и слушам птичките
14. Малкото вечери, в които с мъжа ми отиваме на кино, а после като влюбени гугутки пием по едно
15. Срещите ми с приятелки и ужасно милите типично женски разговори на чаша вино.... толкова рядко се виждаме, че не ни остава време да ядем онова, което сме си поръчали
16. Баба и дядо, които се правят на маймуни като им заведа малкия. Дядо се прави на мечка - ходи на 4 крака и ръмжи, по същия начин, по който го помня отпреди 25 години.
17. Чаша 3 в 1 всяка сутрин пред пс-то
18. Редките случаи, в които синът ми е заспал в парка, трупясвам се на някоя пейка и зяпам хората
19. Хубава криминална книжка в леглото, откакто се е родил малкия не ми се е случвало
20. Всички онези мили картички и смс-и, които ми праща мъжът ми - с повод и без повод
21. Събота сутрин - тримата се търкаляме на спалнята - малчо няма нищо против да почака със закуската - тати си е у дома...
22. Форумът - как само обичам да кисна тук
23. Когато пътуваме някъде тримата, само ние, в колата - това е нашият свят
24. КОгато след като сме се скарали с мъжа ми и той идва да ме гушне - винаги той прави първата крачка, а аз винаги знам, че ще го направи и ми става едно такова топло на душата

Айде, после пак

# 17
  • Мнения: 258
Да  изляза с приятелки"по  женски"  или  да съм  сама в къщи     и компютъра  да е само  мой!

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Късно вечер, като заспят всички, да си направя корнфлейкс с топло мляко и в леглото с книга  Blush

о, о..това звучи райско  Heart Eyes

# 19
Хайде и аз да се впиша....обожавам вечер, когато домочадието изпозаспи, да си взема дълъг и горещ душ, да седна пред телевизора с пакет слънчоглед...друга дребна глезотийка е да седна пред компа със слушалки на ушите и да си послушам любима музика....но съм съгласна с по-горе писаното, че най-голямото ми удоволствие е, когато малката ми принцеса ме погледне и подаде ръчички с думите: "мама гуши!".... Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 656
Винаги, когато съм си мечтала за романтична вечеря със съпружеското тяло (и душа) моята като че ли е оставала в къщи... Crazy
Обожавам кафето, чакането по спирките на градски транпорт е по-приятно ако времето е слънчево (но температурата не надвишава 28 градуса), не бързам за никъде, и на спирката няма много хора. Ако има и къде да седна, обръщам лице към слънцето и се наслаждавам на лъчите му, мисли за море ме връхлитат... докато не ме сръчка някой, че автобуса идва.
Сега такава романтика няма (придвижвам се с кола...)

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Горещ душ - просто да стоя под струята и да се изтече целия бойлер...
Самотните разходки в хубаво време.
Яденето на шоколад.
Четенето на хубава книга.
Гледането на хубав филм.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямам специални дребни радости. Научих се да се наслаждавам на всеки миг, защото животът е като шепа пясък, изтичащ между пръстите. Наслаждавам се и на самотата, и когато съм сред хора... на лудницата с децата, както и на спокойствието, когато не сме заедно... дори когато си върша отегчителна работа на компютъра. Животът е празник Hug

# 23
  • Мнения: 2 891
Никси, както си тръгнала, по-добре се ориентирай към тази прекрасна тема   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 2 846
Много пъти си мислех да пускам подобна тема, но по-скоро за дребните радости. Веднъж мъж ми ми направил сандвич и го опаковал добре, сложил ми го в чантата и вътре имаше бележчица - приятен апетит! Ей такива. Веднъж беше човъркал субтитрите на някакъв филм и докато гледахме и изведнъж вместо надписите почна нещо от рода на - Деси, още ли си напрегната и бля бля бля, беше забавно и се похилих. Обаче той ги прави тия неща лека като извинение за разни работи,които са създали напрежение....

Иначе за през деня...  newsm78  Най-приятен ми е моментът, в който най-накрая спира автобусът на спирката до яслата и като звънна на звънчето и детето изскочи от групата и се затича да ме гушне. Времето от спирката до яслата и после от яслрата до вкъщи ми е най-любим - тогава сме си двете и си приказваме, наблюдаваме света и му се радваме. Яна гледа една градинка, казва здравейте на цветята и им се радва. И други подобни ритуалчета.

И когато е разхождам и усамотявам по различни начини.

Всчко, което си писала е много хубаво! Бъди щастлива!  bouquet

# 25
  • Мнения: 3 537
Разходка сред природата с децата и мъжът ми,пикник... Laughing

# 26
  • Мнения: 2 723
Никси, както си тръгнала, по-добре се ориентирай към тази прекрасна тема   bouquet

Аз и там съм се разписала, ама тя ми е много ревлива, сега не ми се реве Wink

# 27
  • Мнения: 3 268
Нямам специални дребни радости. Научих се да се наслаждавам на всеки миг, защото животът е като шепа пясък, изтичащ между пръстите. Наслаждавам се и на самотата, и когато съм сред хора... на лудницата с децата, както и на спокойствието, когато не сме заедно... дори когато си върша отегчителна работа на компютъра. Животът е празник Hug
newsm74

# 28
  • Мнения: 2 891
Никси, както си тръгнала, по-добре се ориентирай към тази прекрасна тема   bouquet

Аз и там съм се разписала, ама тя ми е много ревлива, сега не ми се реве Wink
Аз ползвам тази тема, когато ме ядосат колежките  Mr. Green Голям рев реват след нея!!!

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никси, както си тръгнала, по-добре се ориентирай към тази прекрасна тема   bouquet

Аз и там съм се разписала, ама тя ми е много ревлива, сега не ми се реве Wink
Аз ползвам тази тема, когато ме ядосат колежките  Mr. Green Голям рев реват след нея!!!

А аз започвам няколко пъти да пиша... спомням си някои неща и направо ги преживявам на ново и спирам .... затварям темата .....

Общи условия

Активация на акаунт