Отговори
# 15
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Здравей Михаил,
аз няма сигурно да съм ти много от полза, но ще ти кажа .
Имам позната с голяма дъщеря която, е имала подобен проблем . На детето поставят диагноза ДЦП като едни лекари я отхвърлят ,а други съвсем убедително я потвърждават и така цели 9години докато се решава да има второ дете. Когато момченцето се появява на бял свят лекарите установяват някакъв проблем и започват да разпитват за диагнозата на каката и тогава се сещат да направят ДНК оказва се болест на Литъл.Разказвам ти всичко това защото при по-голямото им дете доколкото знам е започнало по този начин.
Много се надявам Диана да се включи. Тя влиза като гост отвреме на време и чете,а понякога и пише и това определено ще и е интересно.Представила се е в хаиде да се запознаем.
Пожелавам ви кураж и много сили.

# 16
  • Мнения: 4 585
Май съвсем ще ошашавим Михаил. Щях да съм за аутизъм, и то по точно за ADD,ако детенцето не беше спряло и движенията с ръце. Така повече ми прилича на епилепсия. Бих препоръчал проф Чавдаров, но си е преместил клиниката на друг адрес. Михаил, обърни внимание и на съпругата си. Най вероятно има нужда от психолог. Тая борба за здравето на детенце се води по-лесно от двама.

# 17
Благодаря на всички!!!!!
само да уточня, защото писаното от мен стана доста дълго и забравих да го пиша. Имаме запазени часове за доц.Узунова в Детско здраве и за св. Никола(в момента я няма жена ми да я питам при кой доцент беше).
Ще обсъдим с жена ми за да решим къде другаде да я заведем. Добре ще е да я видят повече специалисти.
Като се върнем ще пиша какво е станало.
Благодаря Ви много пак  bouquet

# 18
Чета като гост, но съм шокирана. Не знам защо се поставиха толкова много диагнози просто на база споделени притеснения. Ами да предложим на таткото да сложи една снимка с рожденните данни на детето и да му врачувате. Това не е лоялно, не е правилно и не отговаря на никакви медицински правила. Диагнози се поставят от лекари. Вие не сте такива. А що се отнася до детето, за тази една година колко прегледи е преживяло, колко изследвания, ваксинирано ли е. Дайте шанс на детето да се възстанови без прегледи и лекарства. Лятно слънце, пълноценна храна и игра с връсници ще му се отрази най добре. Ако е възможно, нека играе с по-големи деца. Не търсете диагноза. Най вероятно на детето наистина на детето му няма нищо.

# 19
  • Мнения: 3 537
Желая ви успех!
Като се върнем ще пиша какво е станало.



Пишете непременно!

# 20
  • Мнения: 4 585
Една мама, ние не поставяме диагнози. Ние даваме идеи към какъв специалист
и към кой специалист да се насочат. Диагнозите ги поставят лекарите.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 862
Една мама,ако Михаил търсеше в нета диагноза,най-вероятно нямаше да я търси от родители на деца с увреждания.а ние сме именно такива.Може и да сте шокирана,но ние се опитваме само да помогнем.Ако лятното слънце и пълноценната храна можеха да лекуват всичко,този форум нямаше да го има.И,както писа и Волф,ние диагнози не даваме,просто насочваме,в което аз лично не намирам нищо лошо. Grinning

# 22
  • Мнения: 4 414
най ме е страх от подобни доброжелателни изказвания Sad
Не търсете диагноза. Най вероятно на детето наистина на детето му няма нищо.

диагнози не поставяме...просто някои родители са преживели подобни неща, лутали са се и са загубили много време...този форум се опитва да спести лутането и често успява...а в подобни случаи времето е ценно, повярвайте ни!

# 23
  • Мнения: 2 563
Чета като гост, но съм шокирана. Не знам защо се поставиха толкова много диагнози просто на база споделени притеснения. Ами да предложим на таткото да сложи една снимка с рожденните данни на детето и да му врачувате. Това не е лоялно, не е правилно и не отговаря на никакви медицински правила. Диагнози се поставят от лекари. Вие не сте такива. А що се отнася до детето, за тази една година колко прегледи е преживяло, колко изследвания, ваксинирано ли е. Дайте шанс на детето да се възстанови без прегледи и лекарства. Лятно слънце, пълноценна храна и игра с връсници ще му се отрази най добре. Ако е възможно, нека играе с по-големи деца. Не търсете диагноза. Най вероятно на детето наистина на детето му няма нищо.

И като каква заявяваш, че нищо му няма?!? Звучиш смешно. Тук никой не слага диагнози, а предлага за какво да се изследва детето на база опит. Твоят съвет е най-опасен.

# 24
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Много деца са без диагнози и лекарите и не могат винаги - един родител, ако не търси, не виждам как ще се получат нещата. А  това нищо му няма на детето съм го чувала.

# 25
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
За доц. Узунова съм чувала много добри отзиви дано се окаже правилният лекар.

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Тъй като според вас всичко е започнало след прием на медикаменти, може би трябва да помислите за някакво очистване на организма. Хомеопатията е подходяща за случая. Може да пробвате да зададете въпросите си в темата за класическа хомеопатия. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170508.0  Четейки материали свързани с аутизма, в един руски сайт попаднах на синдром, който може да бъде объркан с аутизъм, но в този случай регреса настъпва след третата - четвъртата година. Ще опитам да го намеря пак. Идеята за метаболитно заболяване също би могла да се свърже с такава промяна - мозъка страда от нещо Thinking

# 27
  • Мнения: 3 914
Тъй като според вас всичко е започнало след прием на медикаменти, може би трябва да помислите за някакво очистване на организма. Хомеопатията е подходяща за случая. Може да пробвате да зададете въпросите си в темата за класическа хомеопатия.
Май това е най правилното предположение,и си мисля че тази майка *една мама* имаше точно това предвид.Дали пък детето е направило непоносимост към въпросното противоалергично и никой не е забелязъл ,но въпреки това детето го е пило цели 6 месеца,оттам организма е натровен.Просто давам идея,пробвайте и хомеопат,май жената е права,организма ако е натровен от медикаменти,изчистване е най доброто решение Peace

# 28
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539

За синдрома - става въпрос за синдром на Кефнер-Ландау , но ми се струва, че при вас нещата са различни:


: "При синдроме Клеффнера-Ландау обычно наблюдается нормальное раннее развитие (в течение 2-5 лет) с последующей потерей речи и началом припадков или нарушениями деятельности коры головного мозга. "

При синдрома на Кефнер-Ландау обикновено се наблюдава нормално ранно развитие (в течение на 2-5г) с последваща загуба на речта и начало на припадаци или нарушение на дейността на кората на главния мозък.

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Една мама,
  Донякъде си права, че не е редно да се размятат диагнози по този начин, но никой от тук писалите не претендира че е лекар и че е прав в случая. Само правим предположения и се опитваме да помогнем с насоки за специалисти и изследвания. Категорично не съм съгласна с думите ти:

... Дайте шанс на детето да се възстанови без прегледи и лекарства. Лятно слънце, пълноценна храна и игра с връсници ще му се отрази най добре. Ако е възможно, нека играе с по-големи деца. Не търсете диагноза. Най вероятно на детето наистина на детето му няма нищо.

  Как така без прегледи и лекарства  #Crazy
  Как така родителите няма да търсят диагноза, след като виждат, че детето им не е добре?

  Моля те, ако искаш да помогнеш с нещо - добре си дошла   bouquet.
  Но подобни съвети само могат да навредят. И то много...

Общи условия

Активация на акаунт