Не слагайте от ваксините в поликлиниките !

  • 4 436
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 634
Ваксините крият много рискове. Ти сама трябва да прецениш искаш ли да ги поемеш. От другата страна е въпроса ами ако се разболее точно защото не е ваксинирано? Но това , което трябва да знаеш е че можеш да откажеш поставянето на ваксина на детето ти. твоят педиатър трябва да знае това както и да те информира  от къде можеш да купиш т.нар. "жива" ваксина , която се понася много по лесно от децата, крие по малко рискове, но не се поема от ЗК. Цената на една ваксина (за един прием) е около 300лева и ако започнеш с нея трябва с нея да продължиш и трите приема. Тази ваксина е комбинирана и включва и минингит.

Как ще е 300 лева Shocked,предполагам че за Пентаксим говориш-не е 300 лева за прием,а около 60 лв.за прием.Недей така да плашиш хората.

# 16
  • Мнения: 3 914
НЕ СЛАГАЙ ТЕ ВЪОБЩЕ НИКАКВИ ВАКСИНИ!
НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ОТ ПОЛИКЛИНИКАТАА ЛИ СА ИЛИ СА КУПЕНИ ОТ АПТЕКАТА!
Що се сърдите бе?
И аз ваксини НЕ слагам,ама никакви, и проблеми няма.Въпрос на избор ,нали  Peace
Ако имаш смелост ,разбира се Peace

# 17
  • Мнения: 2 673
Лекарката на мойто дете НЕ МИ БЕШЕ КАЗАЛА ЗА ДРУГ вариант- срещу закупуване от аптека! Като и казах, че ИСКАМ и ще си купя Пентаксим ,тя ми вика ..оооооо АМА ЗАЩО??? бебето ти нито е с алергия нито със заболявания...Пентаксима е САМО за такива деца #CrazyЕ това ако е компетентност #2gunfireИ полукьоравата и сестра...ако вместо 2 капки Полио шибне 4 - нали трябва да я  #2gunfire, а да не говорим, че като гледам къв прах е в кабинета, ..представям си що за мърлявщина е в съхранението на биопродукти като ваксините в хладилника им !!! И НЕЩО ДРУГО..веднъж ДРУГ доктор от тази практика, каза че ползвал от нейното шишенце...ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ  - те си ги менкат. ДА, ама ако нещо стане с ваксината, кой носи отговорност от нея и колегите и , за неправилното съхранение #Cussing outмърлячи!

# 18
  • Мнения: 5 468
Педиатърката на Гери е "отгледала" половина Банишора. Уважавана и ценена докторка е. Винаги ваксината, която са слагали на детето ми, е била вадена от хладилник пред очите ми. Какви са тези щуротрески сега, да истерясваме пак ли? Онзи, дето ти се е пулил на пътя, да си гледа работата Close.

НЕ СЛАГАЙ ТЕ ВЪОБЩЕ НИКАКВИ ВАКСИНИ!
НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ОТ ПОЛИКЛИНИКАТАА ЛИ СА ИЛИ СА КУПЕНИ ОТ АПТЕКАТА!
А, браво бе. На самотек ще карат децата ни. Супер. Ако стане нещо, обаче... риск печели - риск губи. Има много страшни болести, за да си правим експерименти и "упражняваме правото си на избор". Аман???

# 19
  • Мнения: 4 595
напълно съм съгласна с ню
ето какво четох сега http://homeopathia.hit.bg/page5.htm

# 20
  • Мнения: 3 914
Педиатърката на Гери е "отгледала" половина Банишора. Уважавана и ценена докторка е. Винаги ваксината, която са слагали на детето ми, е била вадена от хладилник пред очите ми. Какви са тези щуротрески сега, да истерясваме пак ли? Онзи, дето ти се е пулил на пътя, да си гледа работата Close.

НЕ СЛАГАЙ ТЕ ВЪОБЩЕ НИКАКВИ ВАКСИНИ!
НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ОТ ПОЛИКЛИНИКАТАА ЛИ СА ИЛИ СА КУПЕНИ ОТ АПТЕКАТА!
А, браво бе. На самотек ще карат децата ни. Супер. Ако стане нещо, обаче... риск печели - риск губи. Има много страшни болести, за да си правим експерименти и "упражняваме правото си на избор". Аман???
О ,а как са карали децата преди години и колко деца с увреждания е имало тогава ,а?
Пак казвам,въпрос на лично виждане,но пък и защо вие не приемате чуждото ?

# 21
  • Мнения: 4 068
Напълно подкрепям Ню.
Досега винаги съм слагала ваксина от ЗК и проблем не е имало. Тази масова истерия и психоза според мен се насажда, за да си продават вносните ваксини хората. Съвсем нормално.
И верно, че е въпрос на личен избор дали да си ваксинираш детето, но като знам какви страшни болести са Дифтерията, Коклюша, Заушките и т. н. предпочитам да не поемам риска. Не знам как бих се понасяла после ако детето ми заболее от такава болест заради моето решение да не го ваксинирам. Съвсем наскоро се говореше за епидемия от заушки даже.

# 22
  • София
  • Мнения: 323
напълно съм съгласна с ню
ето какво четох сега http://homeopathia.hit.bg/page5.htm

И след като си съгласна с Ню, защо си дала линк със статия, подкрепяща теориите против ваксините?

Всъщност аз съм напълно съгласна с тази статия. Редно е да се замислим чии интереси защитаваме и чий джоб пълним, ваксинирайки децата си и дали ще имаме внуци, след като явно ваксините явно увреждат репродуктивните способности на хората в дългосрочен план. Има много теории в подкрепа на такава теза.

# 23
  • София
  • Мнения: 323
По въпроса със страшните болести. Дъщеря ми се разболя от коклюш преди година, кашля два месеца, почти като при алергия и... мина и. На всичко отгоре сега като я хване някоя кашлица, и минава за два дни без лекарства. Ето на това му се вика имунитет. А не на онзи, създаван изкуствено, чиито последствия са постоянни вирусни инфекции, неспирна кашлица и какво ли още не. Що се отнася за заушките, то това заболяване дори не протича с висока температура, при това всички тези болести създават траен имунитет, а ваксините-не. Е, ако е така, аз ИЗБИРАМ да не ваксинирам децата си и поемам риска напълно съзнателно.

# 24
  • Мнения: 2 673
не разбирам защо спора се прехвърли от темата - ПОЛИКЛИНИКА или КУПЕНИ. В "да ваксинираме или не" newsm78

# 25
  • Мнения: 5 468
О ,а как са карали децата преди години и колко деца с увреждания е имало тогава ,а?
Пак казвам,въпрос на лично виждане,но пък и защо вие не приемате чуждото ?
Ами ти взимаш решението за твоето дете..., как бих могла да се бъркам там? Според мен, ваксините са "необходимо зло" и не бих посмяла да оставя детето си без имунитет срещу опасните болести. Просто не ми стиска. За това и защитавам ваксините. Не знам, какъв луд оптимизъм трябва да има един родител, за да отсече - "Няма да слагат ваксина на детето ми против .... еди каква си болест!"... например.

Чукам на дърво, на глава и на зъб, да не стават увреждания не само при моето, ами при всички деца. Дано не спохожда никого Praynig.
Не искаха ли документ за задължителните ваксини при постъпване в училище? Така ще бъда малко по-спокойна.

# 26
  • Мнения: 4 068
Ваксинирането за момента е задължително и родителите подлежат на глоба ако откажат поставяне на ваксина/вносна или не/. Така казаха в предаването на Милен Цветков посветено на ваксините. И разбира се, че идкат документ и яслата и градината и после в училище. Все пак аз като родител искам да съм спокойна сред какви деца ще учи детето ми. Това е право на информиран избор.

# 27
  • Мнения: 1 756
НЕ СЛАГАЙ ТЕ ВЪОБЩЕ НИКАКВИ ВАКСИНИ!
НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ОТ ПОЛИКЛИНИКАТАА ЛИ СА ИЛИ СА КУПЕНИ ОТ АПТЕКАТА!
Що се сърдите бе?
И аз ваксини НЕ слагам,ама никакви, и проблеми няма.Въпрос на избор ,нали  Peace
Ако имаш смелост ,разбира се Peace
Ами малки сте още
дано не се слу4и след години,понебже светът е пълен с болни хора Peace

# 28
  • Мнения: 1 080
Да увредени от коклюш   Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 323
Коклюша определено не води до кой знае какви увреждания. В повечето случаи минава без усложнения. Е, възможни са усложнения, но и ваксината води до същите. Не агитирам никого. Просто споделям. А що се отнася до училище, моите деца ходят на училище, без да са ваксинирани. Просто заявявам отказа си да ги ваксинирам и това е. А за глобата- още не са ме глобили. Пък ако опитат, има си законен рез за обжалване на административни актове. А има достатъчно основания жалбата ми да бъде уважена. Но и те го знаят. Затова и до момента глобен родител за отказ от ваксини няма, а в интерес на истината повече от половината медици не ваксинират децата си, но са задължени да ваксинират чуждите. Е, успех. А, и още нещо, лично мен отношението ви към неваксинираните деца ме обижда. Това че не са ваксинирани, определено не ги прави заразни. Всъщност точно те боледуват в училище най-рядко и почти не отсъстват от занятия.

Общи условия

Активация на акаунт