рахит

  • 1 531
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
и на нас при частния педиатър устоновиха рахит,после като ходихма на редовната консултация и там но се разминават по начина на лечение-единият каза 10 капки,другия 4 Thinking

# 16
  • Мнения: 304
Ох ние ли сме най-дебелички на 2 мес беше 6.400-родихме се 4кг-изрично питах док дали може да развие рахит-тя каза, че засега е добре и трябва детето да е вяло,неактивно за да се установи рахит. Но сега като ви чета взех да се тревожа Embarassed

# 17
  • София
  • Мнения: 2 708
...lilfi до 1г.-1 ги 2месеца трябва да се затвори фонтанелата.

Това не е така, до около 3 г. е желателно да е напълно затворена, но не и преди 1 г.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Рахит стопроцентово се установява с кръвни изследвания (на калций и фосфор) и рентгенова снимка на китката... Всичко останало са предположения и понякога (за съжаление не рядко) са в сферата на научната фантастика... Такива определения като "има малко рахит" или "начален стадий на рахит" няма... Или има рахит или няма... Дори и при наличието на някои симптоми, не е задължително да има рахит... Що се отнася до потенете при сукане... Ами че съвсем нормално е... За дребното човече това си е истинско "физическо усилие"...
Моля, не се шашкайте излишно... А просто направете необходимите изследвания, за да сте сигурни... Както повечето по-горе са казали... Захранването с твърда храна няма нищо, ама абсолютно нищо общо с рахита, профилактиката му и още по-малко с лечението му... Колкото и да ви убеждават педиатрите, че сокчето ще излекува рахита... Това е пълна глупост... Някой беше възкликнал... "О, свещена простота...!" Същата е ситуацията...
Кърмете си децата спокойно...!



П.С. И внимавайте с Вигантола... Дози от по 10 капки на ден са нещо абсолютно нереално и опасно...

# 19
  • Мнения: 133
Ние бяхме почти 8 кг на 4 месеца, така че не смятам че вие сте дебели. Рахита се получава когато калция не се усвоява заради липса на вит. Д, който се произвежда от кожата когато е изложена на слънчева светлина. Така че гледай да я изкарваш да я грее слънцето по 5 мин на ден, открий ръчичките и крачетата, за 5 мин нямя да настине...

# 20
  • Мнения: 279
Ne se pritesnjavaj!Moni  na 3 meseca i polovina be6e 6.700 i 65 cm.Pedito kaza sa6to 4e razviva rahit za6toto mnogo se pote6e po vreme na hranene/izcjalo sme na karma/  pisva6e izvednaz i mnogo si varte6e glavi4kata daze ima ople6evjalo petance otzad na glavata,ta pedito ni uveli4i kapkite po 6 vagintol i predi njakolko dena hodihme ve4e glavi4kata i ne e tolkova meka ,zapo4va da se zatvarja fontanelata,taka 4e imai tarpenie,moze bi vitamina se usvojava malko trudno ot tjah.uspeh! Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 179
При коя педиатърка ходи на частно? Ако е Соколова, не и се връзвай! И мен ме беше ошашкала така, защото сина ми си е пухчо. Ходих при други лекари, бяха категорични, че няма. Моя приятелка също заведе детенцето си при нея и диагнозата пак беше рахит/неоснователно, както се оказа и при тях/... А съм чувала много хубави неща за нея...

# 22
  • Мнения: 1 896
Ако е за Варна, препоръчвам д-р Кирязов, супер ще те успокои за рахита специално, плюс това е върл поддръжник на кърменето. Ние бяхме при него, без вигантол не сме имали проблеми с рахит, макар че синът ми е зимно бебе.
Телефонът на Кирязов е 0888 913962.

# 23
  • Мнения: 301
Ами да, при Соколова ходихме. Но главичката й наистина е много мекичка, а от три дни увеличичхме дозата на Вигантола и определено детето не се поти и е много поспокойна .. но може и да е от дългите раходки, които правим .. и аз вече незнам  Sad

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не исках да намесвам Соколова, но който казва да не й се връзваш, трябва поне да е видял какъв е нейния преглед и подход. Тя редко лекува, обикновено образова и учи родителите за да се избегнат болести.  Защото GП-та рядко или никога не опипват корема, не гледат крачетата, цялата кожа и т.н на консултация...
Истина е, че не поощрява надебеляването на бебчетата. Като се замислиш има една тенденция майките да се хвалят колко са им пухкави децата - виждала съм 8кг на 4 мес.

Аз също като теб пипнах меката главичка на иначе весело, жизнено и не потящо се дете. Не стигахме до 10 капки!
Не е необходимо детето да има изкривявания и да е като торба.

Вярвате ли че детето от здраво, става болно за секунди? И че рахита се появява за ден?
Ако не  - значи има лека и начална форма.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 162
...lilfi до 1г.-1 ги 2месеца трябва да се затвори фонтанелата.

Това не е така, до около 3 г. е желателно да е напълно затворена, но не и преди 1 г.

Мерси, аз тъкмо се бях притеснила, защото в 4-ти месец и на нея й казаха, че има мека главичка и препоръчаха 4 капки Вигантол, но аз нали съм си дъбак, реших, че след като идва лято няма смисъл от Вигантол и не 4, ами нищо не давах. Е, после казаха, че всичко е наред, но сега ме обзе паниката да не би да съм повредила детето, защото след седмица ще навърши 1 година, а още няма изгледи да се затвори фонтанелата.

# 26
  • Мнения: 301
Не исках да намесвам Соколова, но който казва да не й се връзваш, трябва поне да е видял какъв е нейния преглед и подход. Тя редко лекува, обикновено образова и учи родителите за да се избегнат болести.  Защото GП-та рядко или никога не опипват корема, не гледат крачетата, цялата кожа и т.н на консултация...
Истина е, че не поощрява надебеляването на бебчетата. Като се замислиш има една тенденция майките да се хвалят колко са им пухкави децата - виждала съм 8кг на 4 мес.

Вярвате ли че детето от здраво, става болно за секунди? И че рахита се появява за ден?
Ако не  - значи има лека и начална форма.


В никакъв случай не съм недоволна от Солкова! Напротив, дори я похвалих в началото колко обстоен е прегледа й всеки път като отиваме при нея.
Просто ми се иска на детенце нищо да му няма ...

# 27
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ми то му няма - имало е риск от рахит, дори много преди да се развие сте взели мерки - до месец максимум /според моя опит/  ще е преодоляно и това.
Детето не е болно, просто му е липсвал витамин Д, а иде и пролет. Нацелувай детко и се успокой!

ПС нямах предвид теб - ти си видяла, това за което говоря. Просто не ми харесва да се коментира задочно, един от малкото добри лекари.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Вярвате ли че детето от здраво, става болно за секунди? И че рахита се появява за ден?
Ако не  - значи има лека и начална форма.

Който рахит обаче не се установява с един поглед срещу слънцето, опипване на детето на голо или гадаене по звездите, нали...? Wink



П.С. Както обикновено правят повечето педиатри...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Не коментирам задочно, водила съм сина ми при нея няколко пъти. Когато съм била бебе ме е спасила на косъм заради бронхит с усложнения. Аз затова и към нея се насочих, но след като ни сложи диагноза рахит и други лекари, включително педиатърката на сина ми го отрекоха....какво да кажа повече. А това, че има мекичко по главичката е един от признаците, но не означава сам по себе си рахит. До сега съм говорила с няколко майки, на които е казвала диагноза рахит заради бързо наддаващи бебета.
Съгласна съм да ми обясни, че трябва да наддава по-малко, до какво може да доведе това....но да ми увеличи дозата на Вигантола до 8капки дневно ми се стори прекалено, като са известни страничните последствия от предозирането на Вигантол.

Общи условия

Активация на акаунт