Как и кога да кажа на шефа, че съм бременна?

  • 10 297
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Информирай ги писмено - Зина Ст е обяснила с какви документи. Послушай я и за времето, съобразно вида на трудовия договор. Успех и дано те разбере!

# 16
  • Мнения: 701
Смятам че ти най-добре ще си прецениш кога точно да кажеш.И да се радва и да не се радва - това е положението!

# 17
  • БГ
  • Мнения: 735
здравей , аз казах на 3тия месец,поисках бележка от докторката ми , и запо4нах разговора подавайки бележката му ,както и бях написаха официално уведомление и го накарах да го подпише даже, след това си сложих входящ номер. за по-сигурно. успех Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 276
Кажи му в края на 3-ия месец. Така ще мине още малко време, в което да свикне с теб. Когато му кажеш, все пак, живот и здраве, ако се чувстваш добре, ще можеш да работиш още 3-4-5 месеца, което си е добре - ще се намери и заместник междувременно... не би трябвало да е толкова страшно, ако се харесвате.

Моят шеф беше супер щастлив за мен  Flutter
Той си е сладур.

# 19
  • Мнения: 2 677
Казах веднага, след като разбрах. Срещнах само разбиране и много радост от страна на цялата фирма. Но, ако се притесняваш, че при теб няма да е така, най-добре го уведоми писмено, за да се ползваш с пълната протекция на закона.

# 20
  • Мнения: 6 461
Колкото по-рано ,толкова по-добре. Peace
Не виждам защо трябва да се притесняваш да кажеш на шефа си.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Мен ме беше срам да му кажа,затова изчаках до 14г.с.А той толкова се зарадва.

# 22
  • Мнения: 793
Веднага след като разбрах и казах, но съм нямала притесненията, които ги имаш ти защото работя във въпросната фирма от 5 години и всички се зарадваха на новината  Wink Според мен колкото по- рано, толкова по- добре и не се притеснявай  Peace

# 23
  • Мнения: 2 746
Аз лично смятам да кажа на всички в офиса като вляза в 4 месец.Макар че съм на постоянен договор вече 3 години,очаквам неприятности.Например, наскоро счетоводителката заяви,че сега с болничните било много сложно и на нея, видите ли, не и се  занимавало с такива де.Никой да не и носел болнични Shocked Shocked щяла да ни пуска в отпуски, но не и болнични...А шефа по-скоро няма да се зарадва особено.
А една позната разказваше,че нейна колежка толкова се страхувала да каже на шефа,че накрая като дошъл този момент казала "ами шефе, то стана грешка..."

# 24
  • Мнения: 5 362
Не отлагай-колкото по-рано,толкова по-добре!

# 25
  • Мнения: 1 422
.... сега с болничните било много сложно...

Това са пълни глупости. Много по-лесно е за компанията, по-сложно е за служителя. Но и за него не е чак такъв театър, какъвто го изкарват. Като го мързи човек да мисли всяка промяна му се струва трудна.  Rolling Eyes

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По-добре по-рано. И ако наистина не приеме новината добре, то не съжалявай, ако няма да ти е за в бъдеще шеф.

# 27
 И аз мисля, че няма смисъл да отлагаш. Само ще се притесняваш излишно през това време. Ти му кажи, а каквото ще да става. Всяка известна ситуация е по-добра от неизвестността.
 Възможностите са три - или ще те разбере и няма да имаш проблеми; или ще започне да се заяжда с теб, за да ти стъжни живота с надеждата сама да напуснеш; или открито ще ти каже, че вече няма да работите заедно.
 Ако се изясните и останеш на работа нещата се нареждат. Ако започне да се заяжда с теб - говориш с доктора да ти дава болнични и го оставяш да се спасява. Ако няма да работите заедно започваш да си търсиш фирма (най-лесно на някой познат ако имаш), където последните дни преди да излезаш в 45-дневен болничен преди раждането да те назначат фиктивно на работа, за да имаш право на 2 години майчинство.
 Според мен въпроса е да си наясно със ситуацията, за да си по-спокойна. Успех! Стискаме ти палци!!!  Peace

# 28
  • Мнения: 712
Аз казах малко по-рано, отколкото ми се искаше, но пряката ми шефка искаше да ме мести на място, което не е подходящо за бременна жена и затова се наложи да кажа по-рано. Все пак бях в 3-я месец. Малко съм суеверна и не исках да е по-рано.
Естествено, че зависи от типа договор, който имаш и от шефа ти. Със сигурност не знам да има шеф, който да е особено щастлив от факта, че негова служителка ще отсъства от работа и трябва да търси заместник, а и после се предполага, че често ще ползваш болнични. Всички го преболедуват, но накрая им минава, особено ако покажеш, че това не променя отношението ти към работата.

# 29
  • Мнения: 205
За първи път от вас чух, е можело да уведомя писменно... Аз знаех, че всички ще се зарадват в офиса, пък и преди година се бях омъжила. Въпреки това смятах да кажа в 4-тия, но се наложи още в 7г.с. да вляза в болница и от лекарския кабинет, изтичах да кажа на шефката че 40 дни да не ме чакат (беше в най-натовареното време от месеца). Никой не се е намръщил...
Съветвам те да не чакаш, както почти всички тук казаха, за да имаш време да реагираш, ако се отнесат неразбиращо. И никакви такива "стана грешка, шефе" Joy
Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт