Малко помощ за една съдомиална...

  • 6 228
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Значи вчера си взехме съдомиална Midea WP5D и не са ми ясни някой неща като например каде да слагам препарата за миене... колко вида и какъв ще ми препоръчате тук чета някакви 3 в 1,сол и тем подобни не съм наясно та ако може да пообясните ще съм много доволен...

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 13:39 от jurym

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Моята е Бош,но предполагам,че са на еднакъв принцип.Значи солта е специална за съдомиялна-продава се при препаратите за съдомиялна.Тежи 1.5 кг. и се слага цялата в специално място на дъното на съдомиялната, отвинтва се един отвор./на моята отвора е в ляво,филтъра е по средата/.Препарата,аз ползвам само таблетки.Те се слагат на вратата-има капаче,което се затваря след като сложиш таблетката.Аз слагам и гланц,пак е при препарата,но в друго отделение.Солта кара много време,гланца също-на моята има индикатори,светят,когато нещо свърши.Таблетката се слага при всяко пускане.Когато редиш съдовете винаги си проверявай дали перките се въртят свободно/имах случай да я препълня,бях затиснала перките и нищо не се изми/.
Ако се сетиш още нещо Hug

# 2
  • Мнения: 1 269
Да не отварям нова тема ще използвам тази да попитам и аз нещо. Имам Електролукс - голяма миялна и много съм доволна! Вече 4 месеца си я ползвам с голямо удоволствие. Обаче съм затрила някъде инструктажа на български и сега отскоро свети една лампичка във  формата на слънце  и не знам какво значи. Не е за сол. Ползвам таблети Кларо 3 в 1 и си мие перфектно, ама тази лампичка най-отдолу ме притеснява.
Да питам още нещо . Къде и как се слагат препаратите ако не са на таблетки? Аз имам две вратички - в първата най-отляво слагам таблетките. Къде се слага прахообразния препарат, а гланца?
 На авторката на темата ЧЕСТИТА ПРИДОБИВКА и със здраве да си я ползва!  bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
pazzza, при мен такава лампичка свети когато свърши "блясъка", нищо че ползвам таблетите 3в1, 4в1, 5в1, явно нещо не са у ред тези комбинативни препаратчета. Като ми свършат смятам да се ориентирам към отделни прахове. Слагат се там където и таблетите, има си очертания за грамажа(поне при моята).

P.S Нищо чудно и лампичката за солта да ти светне скоро.

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
И аз да не отварям нова тема, та ще попитам тук. Преди 2 дни купих миялна ВЕКО и довечера мисля да я включа за сефте  Simple Smile Трябва ли да направя нещо преди първото включване, като да я пусна на специална програма без съдове например или нещо подобно?  И още - като приключи миенето, съдовете изсушава ли ги, че на моята никъде не видях такава опция. Знам, че въпроса е тъп, ама хич не съм на ясно.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Unknown_lady, честита придобивка, както и на jurym  Simple Smile
Хубаво е да се пусне празна. Миялните, както и пералните се изпробват в завода а едва ли се изчкават да изсъхнат преди да ги затворят и опаковат, за това и често миришат малко като са нови. Пусни я на висока температура с малко препарат.
За изсушаването - суши ги, но не съвсем, аз отварям вратата след като приключи и изчаквам малко да доизсъхнат преди да ги извадя.
jurym, разгледай темите, има две на първа и втора страница Peace

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Благодаря! Значи да я пусна празна и с препарат на висока температура, така ли ? Това е някакво самопочистване сигурно.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Благодаря! Значи да я пусна празна и с препарат на висока температура, така ли ? Това е някакво самопочистване сигурно.

Поне от смазките ще се прочисти. За сушенето на съдовете не знам как стои въпроса с твоята машинка, моята си ги суши напълно.

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Ами и аз не знам, още не съм я пробвала, ама си питам  Simple Smile Скоро ще разбера  Simple Smile
А при твоята има ли някаква отделна програма или индикатор за сушене?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Не. Имам програма без сушене, не знам за какво са я сложили, при всички останали си суши автоматично.

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Мерси, сега ще пробвам.

# 11
Значи сичко ясно зех си таблетки сомат пуснах я вътре сега работи има три етапа мие,плакне,суши... само че отгоре може да се избират 3 програми който незнам за какво са:Normal,Str,Rap... та интересуват ме ралзиките?!И като не е Голяма цяла таблетка Сомат ли да слагам или половин?!

# 12
  • Мнения: 780
доколкото знам ако е от най - малките се слага половин таблетка , за големите - цяла , но за средните - и аз не знам  newsm78 , а за сушенето - тя сама си ги суши , но при мен само пластмасовите не са изцяло сухи

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Добре де, а топчето как се разделя за по-малките? Питам от любопитство, а на автора мога да кажа, че ако машината е малка по-изгодно е да ползва отделни препарати, без значение прах или гел.

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Аз вече купих гел, ама за таблетките ми е логично така - една таблетка да се дели на 3 и щом една цяла е за голяма машина, то 2/3 ще са за средна, а 1/3 за малка. Моята машинка е от средните. Ама знам ли, нали съм още новак ...

# 15
  • Мнения: 1 640

А при твоята има ли някаква отделна програма или индикатор за сушене?
  На моята,все още неизпробвана машина АЕГ,пише като опция"турбо сушене".Надявам се скоро да споделя впечатления!А ти се учи,че после на мен ще обясняваш. Wink Grinning

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Не се отчайвайте. Проба-грешка. все пак една машина да не е по-инат от една жена. Grinning

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Влизам със спешен въпрос. Току-що пробвах машинката. Работи си, изми всичко идеално и изсуши. Обаче непрекъснато ми светят индикаторите за сол и гланц, а такива сложих и то в максималното количество. През цялото време докато работеше светеха в червено. Другите индикатори са зелени. Какъв по дяволите й е проблема?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Няма проблем, просто бавно зацепват, ще спрат да светят след н-тото измиване. Не се притеснявай.

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Ох, благодаря ти   bouquet Помислих си, че е дефектна  Simple Smile

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
При мен в книжката пише, че загасват след първото измиване от зареждането, но те загасват почти веднага.
Още нещо, понеже аз не го бях прочела в началото и започнах да го правя по-късно. След всяко зареждане на сол пише, че трябва да се пуска бързата програма, за да се отмие евентуално разсипана сол. Тъй като ако остане- било вредно за машината.

# 21
  • Мнения: 53
Моята машина е МИДЕА от средните слагам само малко гланц понякога и таблетки по-половин една е много,използвам тези на калгонит от сомата ми остават бели чашите.Някой виждал ли е някаде на сомат препарата за почистване на миялната?

# 22
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ами да, има ги навсякъде, където продават препарати за съдомиялни. Щом в Балчик ги има, какво остава за София- няма ли ги, или не знаеш какво представлява. Ако е второто- то те са едни тубички, малки шишенца, които се поставят обърнати с капачката на долу в миялната. Не вършат кой знае каква работа, да не кажа никаква. Същият е ефекта ако пуснеш празна машината само с препарат на 70 гр. А иначе е скъп към 5 лв.

# 23
  • Мнения: 780
Ами да, има ги навсякъде, където продават препарати за съдомиялни. Щом в Балчик ги има, какво остава за София- няма ли ги, или не знаеш какво представлява. Ако е второто- то те са едни тубички, малки шишенца, които се поставят обърнати с капачката на долу в миялната. Не вършат кой знае каква работа, да не кажа никаква. Същият е ефекта ако пуснеш празна машината само с препарат на 70 гр. А иначе е скъп към 5 лв.
a калгонита е 7 лева - купих си го но не съм го пробвала / трябва да е празна машината , а при нас такъв момент май не остава Simple Smile /

# 24
  • Мнения: 420
Моята машина е МИДЕА от средните слагам само малко гланц понякога и таблетки по-половин една е много,използвам тези на калгонит от сомата ми остават бели чашите.Някой виждал ли е някаде на сомат препарата за почистване на миялната?

В "Била" има всички препарати на "Сомат", включително  и препарата за почистване на миалната.

# 25
  • София
  • Мнения: 418
А доволни ли сте от миалните Мидеа? Аз искам да си взема малка такава, но мъжът ми мърмори,  че са китайски. А това е най-голямата китайска фирма за бяла техника и мисля, че не са лоши.

# 26
  • Мнения: 1 640
А доволни ли сте от миалните Мидеа? Аз искам да си взема малка такава, но мъжът ми мърмори,  че са китайски. А това е най-голямата китайска фирма за бяла техника и мисля, че не са лоши.
В подфорум" На пазар " има тема със същия въпрос и анкета в нея.Предполагам,че темата вече е на 2 или 3 стр.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
А доволни ли сте от миалните Мидеа? Аз искам да си взема малка такава, но мъжът ми мърмори,  че са китайски. А това е най-голямата китайска фирма за бяла техника и мисля, че не са лоши.

Я кажи до какви парички си търсиш миялна? По-удобно ще да е. На мен голяма не ми е достатъчна(12комплекта, 2+дете).

# 28
  • София
  • Мнения: 418
Не знам до какви пари. Просто искам да е малка, нямам място за голяма. А и като гледам гаранция само от марката няма. Майка ми има Електролукс - за 3 г. два пъти е поправяна , в службата има Горение вградена - същата работа. Тя изгора защото нямала някакъв филтър.
Ще проверя в подфорума. Благодаря!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 521
Вече точно 2г и 3 месеца ползвам малката Мидеа WP5D за 4 комплекта  - с прозорчето, inox интериор и електронен програматор - никакъв проблем не е дала, мие перфектно, много съм доволна!
Парите и са нищо за труда който спестява, дори разхода на вода  на кухненския водомер стана символичен - направо си мислех че водомера се е развалил!  Peace

# 30
  • Мнения: 220
Здравейте момичета.Моля ви за малко помощ.Вчера си  купих съдомиална Мидеа и искам някоя от вас която работи с такава да ме ориентира на каква програма да мия ,защото в упътването чето и уж разбрах,но за нормалнозамърсени съдове ми дава програма ,която продължава 2,30часа.А пък ми се мижда много време това за да измие тези чинии.Много ще ви бъда благодарна ако ми помогнете .

# 31
  • София
  • Мнения: 2 521
На моята Мидея използвам само най-кратката програма Rapid - за 38 минути на 55 градуса и съм доволна, не се налага по-тежки програми.

Общи условия

Активация на акаунт