Дайте идея как да я отуча...

  • 1 345
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
  Проблемът ти  вероятно е, че все пак отговаряш когато вика от другата стая и не винаги правилото "Ела да ми кажеш"/"Ако искаш нещо ела да си го вземеш" важи.
Просто престани да и отговаряш или да носиш поисканото нещо, при повикване от другата стая.
  Аз ако имам работа и не мога да се отзова, си казвам "В момента не мога да дойда, ако искаш да ми кажеш нещо или да вземеш нещо, ела и си го вземи/кажи" и така.
 Ако пък отсреща се почне една лигня и категорично упорстване и правене на интересен/сна, започвам да пресъздавам ситуацията в приказка, примерно
  Приказката за 8 годишното момиче, което не знаеше как да си сипе вода  Laughing

 Имало една време едно момиченце на име Димана, седнало един ден то да гледа телевизия, а майка му през това време готвела в кухнята и бързала да приготви обяда на време. На Димана по едно време много и се допило вода, ама страшно много, направо не знаела какво да направи от жажда (тука вече слушателите на приказката, освен че са изпаднали в тотален хилеж, защото я разказвам със сериозен глас в стил професионален разказвач, почват да дават идеи как да се реагира в случая)-но приказката трябва да продължи в развитието, което се стараем да избегнем- Димана започнала да вика, че иска вода, защото не издържала, нищо че можела сама да си сипе, тя не се сещала да го направи, викала майка си да го направи вместо нея, защото не можела да отиде до кухнята и т.н.
  Ефектът от разтегляне на подобна ситуация в приказка е поразителен, освен че е страшно забавно и на мен лично ми действа разтоварващо и не се ядосвам, още по-забавно става ако по време на разказа ответната страна репликира и репликите се вкарват, като пряка реч в приказката  Laughing.
 От подобни случки стават и песнички, те също са забавни  Laughing, само че сега имам работа и спирам до тук.
   

# 16
  • Мнения: 1 364
Алекс също така вика. Правя се, че не я чувам или й казвам да дойде.
Обикновено продължава да си вика докато й се скарам.

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Никакво внимание. Или съответно провикване "Не те чуваааам!"

Точно! А баща им ни купи уоки-токи - едното е в детската, а другото - в кухнята. Не, че го ползваме...

# 18
  • Мнения: 4 733
Разсмя ме Simple Smile Още довечера ще пробвам. Благодаря за прекрасната идея!

# 19
  • Мнения: 1 937
Проблемът го реших с известно постоянство, говорене и доза нечуване от моя страна, подобно на повечето от момичетата писали преди мен.
Обяснявала съм многократно, че когато общуват двама души (или повече), е нужно да са близо един до друг.
Не приемам подобно подвикване - ако искат да ми кажат нещо, идват при мен, точно както го правя и аз, баща им и пр.

# 20
  • София
  • Мнения: 203
Амиии.... ако имаш нерви, остави я да вика и не и отговаряй.Накрая ще дойде при теб и ще те попита нормално.Успех!
Мисля, че това ще има ефект newsm10

# 21
  • София
  • Мнения: 900
Всичко опитах,
но най-голям ефект имаше респективно същото  Mr. Green

Тъкмо е седнала да учи или да прави нещо и аз почвам да крещя  Mr. Green
Върха беше като я викнах една вечер да ми загаси лампата,
че ме мързи да стана - милото на мама, щеше да се гътне от гняв  Twisted Evil
Пробвай - ефекта е осезаем  Joy Joy Joy

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
..........милото на мама, щеше да се гътне от гняв  Twisted Evil
............


Лелеее, чакам още малко да пораснат и ще го приложа. Особено каката направо ще  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт