Постпразнична смрад

  • 2 950
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Аз живея в Младост 1 , до пазара и за съжаление и там смрадта и боклуците не са само постпразнични , а обикновено ежедневие.Миналата събота излязох заедно с мъжа  ми и сина ,да посъберем малко от веещите се пликчета и боклуци.Включиха се и една , две баби от входа !И тъкмо с облекчение съзрях изпод разрития боклук свежа тревичка , когато върху главата ми се изсипа найлонова торбичка , прилежно натъпкана до връх с боклук! SickТолкова с ентусиазма ми , а и с този на семейството ми!

Е точно от там са снимките. Wink Ужас просто, съчувствам ти.
Не че тук където аз живея е много по-различно. Но преди 2 години платих на едни мангали да изчистят горичката до нас и сложих табела: Не хвърляй боклука СИ в гората! И да ви кажа има ефект някакъв. Хората като видят такава табела и някак си се спират... или си внушавам. newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 5 606
Аз живея в Младост 1 , до пазара и за съжаление и там смрадта и боклуците не са само постпразнични , а обикновено ежедневие.Миналата събота излязох заедно с мъжа  ми и сина ,да посъберем малко от веещите се пликчета и боклуци.Включиха се и една , две баби от входа !И тъкмо с облекчение съзрях изпод разрития боклук свежа тревичка , когато върху главата ми се изсипа найлонова торбичка , прилежно натъпкана до връх с боклук! SickТолкова с ентусиазма ми , а и с този на семейството ми!
Това е и причината много хора да почистят веднъж и повече да не повторят. Сигурна съм, че и ти повече няма да излезнеш да изчистиш! А е жалко!

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В Овча купел е почти същото  Rolling Eyes  ... направо ужас ...незнам какво е направило хората такива мърльовци .... може би живота в жилищен блок си оказва влияние

# 18
  • Мнения: 2 891
Забравяте строитлните отпадъци. Хората започнаха да къртят стени и да приобщават балкони, а остатъцие от ремонтите захвърлят навсякъде. Не сте ли виждали самотни тоалетни чинии, в средата на улицата!

# 19
  • Мнения: 515
Уж съм в малък град - пък на...Отивам днес да изхвърля боклуците от днешното чистене - ми пълен е контейнера - и аз какво, какво - ами оставих си чантите отвън. А тук има вечерник  Confused . Ами ако задуха силно  newsm78 и какво правим тогава... Confused

Точно мислех да пусна тема "Да си премерим контейнерите пред блока". Всеки пост - придружен със снимков материал. Тъй-то - съревнование му е цаката.  Sunglasses

# 20
  • Мнения: 9 903
на мен не ми пречи да си напазарувам от зара/примерно/, да се барна,а като напече слънчицето, да почистя градинката.
Пречи ми, че след 3 дни е още по-мръсно и аз пак трябва да викам по детето "не тук" и "това е боклук".

много-много бих се учудила обаче, ако някой се трогне от тази тема/всяка пролет някой пуска такава/ и утре слезе да обере поне пластмасовите и найлоновите боклуци. Освен Рони Бо Heart Eyes

сега чакам vivita  да се появи и да каже как българите сме си  такова племе, с никакво самосъзнание и само гледаме в чуждата градинка, вместо да прекопаем своята  Heart Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 6 363
живея с изглед точно към тези боклуци, които си снимала.
все се заканвам, че като ми остане малко свободно време, ще ги снимам, ще издиря имейла на общината и ще им ги пратя със запитване за какво плащам огромна такса смет.
да, ама с малчо няма такова време... и само си ги гледам тъжно и си мисля, че живея в цигански коптор. който едно време беше хубав, зелен и чист квартал.

на 3 блока с общо 15 входа останаха само 2 кофи за боклук. отделно всеки, който си ремонтира жилището, си оставя старите мебели, дограми, стъкла и др. до кофите. отделно пък сметосъбиращата фирма се прави, че не вижда едрия боклук и не го събира. миналата година минаваха 1 път на месец, обираха, след което още на другия ден съзнателните граждани възстановяваха купчината боклуци. сега, от Нова година насам, не бяха събирали едрия боклук 3 месеца. до преди една седмица, когато за моя огромна изненада дойдоха, обраха всичко, че даже и изметоха. на другия ден прочетох във вестника, че щели да им правят проверка по райони дали събират боклука.... жалка история.

и ужасно тъжна. детето ми живее пред кочината. и докато торбички и хартишки мога да изляза да събирам, нищо не мога да направя за старите им фотьойли, тоалетни чинии и дограми. елхите от Нова година също още цъфтят по ливадата...

# 22
  • Мнения: 257
Отврат!Все едно гледам циганското гето,а говорим за съвсем нормални софийски квартали..Виновни са всички тези жители на кварталите,които си ихвърлят отпадъците където им падне,така и общината,че дърпа пари от касата за "почистване",а резултати не се виждат.

# 23
  • Мнения: 843
    темата е страшна...

   Добре, живеехме в малко блокче със заден двор/паркинг и зелена площ   Дотук ок.   Два  входа Х 2 апартамента , 4 етажа  =  16 апартамента.  Половината под наем.  Не цапаха много, но през неделя  аз и само един съсед  чистехме ... И така... месеци.. година.  Някак неусетно се включиха още 2-ма ентусиасти.  после още .  Светна ни ДВОРА .   Всеки търси портиера  и ли домоуправителя..     НИКОЙ НЕ ИСКА ДА ЧИСТИ. , дори и чуждо.   Нали сте забелязали, че не хвърляте  НИЩИЧКО на   чисто изглеждащо място.- е,  това се получи и при нас.  Престанаха да  хвърлят  / освен случайните компании по пътя/  И с хората го обсъдихме..
   Понякога се получава, но с българското твърдоглавие..незнам.  Иска крути мерки и такт.

 Аз не бях живяла в апартамент и се ужасих от  номера " Много сме чисти, модерни и лачени, но до ВРАТАТА НИ"

   Та гореспоменатият апартамент бидЕ продаден  / хем, тъкмо се научихме на чистота, взаимно/..и сега  дворчето пред къщето ми  е мое.. Аз го цапам/ т.е Наталия от лентата долу/, аз си го чистя... Че и цветенца ще бодна.

# 24
  • Мнения: 2 891
Найка, мисля, че е много трудно да убедиш човек, който с поколения е бил учен, че боклука се хвърля в дерето, в противното. Трябва да призная, че и в моето семейство имаше от тях. Преборих се  с непрестанни забележки и обиране на хвърленото.

# 25
  • Мнения: 1 080
Идиотско е направо .Съседката ми постоянно квичи колко било мръсно зад блока обаче не спира да си хвърля фасовете през балкона отдолу е килим направо .Миналата година растяха пет огромни стръка марихуана обаче те си ги изпушиха децата .Не успях да ги снимам - живея в Младост три .Да не говорим ,че градинката е кенеф за кучета .Хората от пет блока си водят домашните любимци на разходка в единственото тревисто място в карето .Плаче ми се .Що за изроди сме бога ми ?!?
пп. не беше отдавана когато видях умрял плъх насред улицата а три гълъба си клъвкаха сладко ,сладко .

# 26
  • Мнения: 3 423
живея с изглед точно към тези боклуци...

Бих казала по-скоро следното:

Наказана съм да ме преследват тези боклуци.
Изглед. Какъв изглед е това?! Чума е.

# 27
  • Мнения: 508
ДОЙДОХА СЕЛЯНИТЕ И СИ ДОВЛЯКОХА БОКЛУКА.  Със селянин в никакъв случай не искам да визирам провинцията и хората там, а " Бай Ганьото"конкретно. Не съм активистка в темата София-Провинция
За съжаление има хора дето идват уж  за малко и грам не се интересуват за вида и чистотата в столицата, в крайна сметка ще си хванат "трена" и обратно дОма. Ами да, нали наелоните не са им в кревата /пък знае ли човек/. Държавата им е длъжна, те не са виновни, Бойко е виновен, ако не той, бай Кире от втория етаж дето люпи семИ през балкона, ами що пък да не си изметкам пепИлничето през джама.
Имам чувстото, че в София стана най-голямата " свинеферма" на Балканския полуостров и не само. Всички свини ли се изсипаха тука? Абе, бях в Благоевград и Хасково, то чистота, светиии, няма фасове по улиците, няма дъжд от пликове. Как го правят тия хора? ПАЗЯТ! Защото имат някаква обвързаност с града си.
Най-страшното  е, че няма оправия. Живея в центъра на София, в хубава кооперация с дворче. Със съседите сме насадили цветенца, плевиме , чистиме всяка събота, абе грижим се.
И се нанасят некви екземпляри, задръстиха мазето с напикани перални /2/, клозети и др. простотии. Правиха ремонт и два  месеца тайно търчаха и си изхвърляха строителните отпадъци на поклука, пликче по пликче. Детето им сере в центъра на двора. Но най ме влудява, когато "домакинята " си изметка лопатката с боклука през прозореца. Вари го, печи го, селянина си оставя селянин и това си е. Аз разрешение на проблема с боклуците не виждам. И да се излизват улиците  всеки ден, майсторството на някой хора да СВИНЯТ  е ненадминато, то си им е традиция. Ама и аз съм за е......не, следващия път като я видя с лопатката ще и я фрасна през муцуната. Оххх сетих се, че скоро ни се бяха изсрали във входа #Crazy #Crazy #Crazy

# 28
  • Мнения: 4 520
Охх, тази тема е неизчерпаема, за съжаление... В цяла България има такива гледки...
Веднъж се прибирах у дома с такси, бях бременна в 9-ти месец. Докато слизах от колата, шофьорът отвори прозореца и си изхвърли (а не изпусна!) празната кутия от цигари. На улицата! Пред моя блок! Нищо не казах, но с деветмесечния си корем се наведох, взех боклука и го хвърлих в едно от импровизираните кошчета, които нашата домоуправителка беше поставила до всяко дърво пред входа. Дано да се е поне изчервил от срам...
Друг път, разхождайки сина си в количката, от една спряла кола (вътре - баба и внуче на задната седалка, майката и таткото отпред) се отвори вратата и малкото дете си изхвърли опаковката от сладоледа. Кипнах, но този път нищо не казах. Не исках да вземам мръсната хартийка, бях с бебето все пак. Това, което истински ме ужаси, обаче, беше че никой от възрастните не направи забележка на детето! Напротив, май даже го бяха "посъветвали" така да направи...
Много дълги ми станаха писанията, но идеята ми е, че докато възпитаваме децата си, че улицата е обществен контейнер за боклук, нещата няма как да се оправят. Една птичка пролет не прави.
А вие как възпитавате децата си?

# 29
  • Мнения: 1 080
Ми много е трудно да го натириш ,когато всички останали останали деца хвърлят без забележка .Мойто дете ме гледа особено и си хвърля на земята аз го вдигам и го хвърлям в близкия кош или в джоба .Опитвам се да му обясня по най - добрия начин според мен ,чрез примери дали му харесва мърсотията и дали иска да живее така .Въпроса е как да създадеш различен дух без да го правиш асоциален  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт