Кога вземаме детето от детско заведение?

  • 4 021
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Взимам го в 16-16.30h,обаче все още не работя за това.Веднъж се наложи да го взема в 17.50 и бяха останали само 2 деца.Ако започна работа мъжът ми ще трябва да го прибира към 17.30.Мисля,че всяка градина си има регламентирано работно време,нашата е до 18.30,учителките би трябвало да стоят до края на работния ден,и нямат никакво основание да се цупят.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 248
Почти винаги последен.

# 17
  • Мнения: 505
колкото и да ми се иска да я взимам по рано, все не ми се отдава..и обикновено е последна в групата  ooooh! но какво да се прави нали съм на работа..а и градината би трябвало да работи да 19...но сърцето ми се къса като закъснея порави РЕДОВНИЯ градски транспорт и я взема след 17.30  newsm78

# 18
  • Мнения: 5 468
Взимах я от ясла в 18:15. Работех до 17:30 и тичах, за да успея в 18:15 да съм там. Оставаше последна в групата или с едно момченце, на което майка му тичаше като мен и понякога се случваше да останат двамата да си играят.
Лелките не са ми са се цупили никога. Яслата работеше до 19 ч. и спазваха раб. време. Един път ходих да говоря с директорката, да преместят Гери в друга група, където остават повече деца до по-късно, за да не стоят сами след 17 ч., но тя ми каза, че това не било проблем и дрън-дрън... така си остана работата.
Притеснява ме това ранно вземане на децата Thinking. Което ме кара да се замисля, там където съм подала документи за градина от септември, дали също не спускат кепенците рано-рано Thinking?! Трябва да направя проучване, защото искам когато детето ми тръгне на градина, да работя.

wright, много е неприятно, знам... В кой град живееш? В София не съм чула градина да затваря в 16:30 или 17 ч. То само това остава...
 
 

# 19
  • Мнения: 532
Ню, не сме в София, а и става дума за ясла, може би това е причината да вземат децата толкова рано, не съм питала до колко работи яслата, но фактът, че при приемането на децата директорката ми наблегна на часа за вземане и това, което виждам, ме притеснява. Мога да ангажирам някой да ги взема, но не ми се иска, а и децата определено се чувстват добре там, много са добри възпитателките.

# 20
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Ежедневно след 6,10. И ме чакат на вратата. Цяло чудо е ако има и друго дете.........

# 21
  • Мнения: 222
Взимам я към 17:30 най-рано, има още 2-3 деца след нея.  Случва ми се ако имам много работа да я взимам и след 18 ч., и понякога е била последна.
Работното време в нашата фирма е до 17:30, но аз съм се уговорила с управителя сутрин да идвам 30 минути по-рано, за да си тръгвам в 17 ч.
В нашата детска след 18 часа ги свалят в обща стая на първия етаж всички деца. Обаче ... децата не играят, явно не им дават - седят като наказани на столчетата, обути с външните обувки, а госпожите от всички групи са около бюрото на лаф.
Друго, при нас децата задължително се взимат точно до 18:45 ч., при закъснение - детето се изключва. Така е по вътрешния правилник.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 09:18 от benche

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Най-често около 17-17,30ч съм го вземала. Имала съм възможност и по-рано да го правя, но особено лятото много обичаше да играе с децата навън и ми се сърдеше, ако отида по-рано.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 173
За това положение сме си виновни и ние родителите. Затова, че някои от нас търсят баби, дядовци или плащат на човек само и само да се вземе детето още  в 16 ч. при положение, че нашето работното време е до 17.30-18.00 ч. Яслите и градините са създадени за наше удобство и улеснение и би трябвало да работят до 19.00 ч.
Аз се върнах  на работа от началото на този месец. Яслата, в която водя сина си е на 2-3 мин от офиса и го взимам малко след 17.30 ч. Наблюденията ми са от кратък период, но обикновено моето дете е само или с някое дете от друга група. Още в началото ме "предупредиха", че останалите деца ги прибирали до 17.10 ч. и моето щяло да остава все само. За сега все още не са ми правили забележка, че "закъснявам", макар че съм заварвала лелите облечени и само ме чакат, за да заключат яслата. А във фоайето е закачен Правилник за вътрешния ред където много ясно си пише: издаване на децата 16.30-19.00 ч. И аз може да искам да си тръгвам 2 часа по-рано, но не става и нямам намерение да търся хора и начини, за да съкращавам работното им време.
И колкото повече родители спрат да се съобразяват с неоснователните претенции на персонала, толкова по-добре ще бъде за децата.

# 24
  • Мнения: 2 732
 Tired-разбирам те напълно. И моето дете сутрин е едно от първите ,а вечер от последните ooooh!.Вземам я около 17.30

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
4:30-5:30 (гласувах с едната опция само, че не можех с две). Зависи колко работа имам и какво смятам да правим с детето след градина.

# 26
  • Мнения: 764
Работното време на градините е до 19.00 ч!
Учителката,която е 1 смяна е от 7.00 до 13.00,а тази,която е 2 смяна-13.00-19.00.К'во се правят на ударени!?

# 27
  • Мнения: 2 891
Майка ми го взима около 5 - 5.30 ч.

# 28
  • Мнения: 1 564
Взимам го в 16-16.30h,обаче все още не работя за това.Веднъж се наложи да го взема в 17.50 и бяха останали само 2 деца.Ако започна работа мъжът ми ще трябва да го прибира към 17.30.
И при нас е така.

# 29
  • Мнения: 2 556
Взимам Габи около 18 часа и винаги е последен, или с още 1 -2 деца. Хубавото е, че детето не се сърди изобщо и не се притеснява, свикнал е, че ни се налага да го взимаме по-късно. А учителките никога, ама наистина никога не са ми правили проблем, нито намек за закъсненията. Напротив, когато им се извинявам, че ги задържам, ми казват, че работното им време още не е свършило.

Общи условия

Активация на акаунт