За бабите и хората

  • 8 090
  • 191
  •   1
Отговори
# 135
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Общо взето се съобразяват,рядко си позволяват нещо зад гърба ни. Mr. Green
 Спокойно си оставям да ми гледат децата,защото знам,че полагат максимални усилия да се съобразяват с правилата,които сме наложили с баща им.А от друга страна и ние самите не прекаляваме с изискванията си. Peace

# 136
  • Мнения: 5 877
                       То стана ясно,че бабите не са хора  Mr. Green ама поне това чуйте от една БАБА: Като говорите всичките тези неща поне се старайте ПЪРВО - да не е пред детето и ВТОРО - да ги спазвате.Тази баба дето ви дава акъл в момента е и учителка на децата ви  Mr. Green та всеки ден наблюдава как /при вечно мърморещите майки/ децата ритат и нагрубяват бабите си /картината е просто срамна/  и как от техните уста се сипят същите изрази като от устата на мамчето. А когато решиха да "почерпят" децата за НГ  майките-организаторки изсипаха един чувал зрънчовци.Е,скъпи майки,направо онемях  #Crazy то бива бива ,ама....... този случай ми отне дар словото,защото си спомних колко яростно защитавате здравословното хранене и нито една мама не направи забележка на организаторките.Постарах се с най-толерантния тон в следващите седмици да обясня ,че това просто разочарова децата им ииии за края на учебната година към зрънчото се "включи" едно сокче и едно шоколадово яйце,то поне имаше играчка вътре  Mr. Green
                      Хайде,коментирайте КАТО НЕ СА БАБИ защо разсъждават и действат като прабаба ми. Mr. Green Или всичко е поза и празни дърдорения??????!!!!!! Peace  bouquet
Е, сега, това просто са били други майки. Всеки отговаря за себе си (и детето си!)
Обичайно мъкна домашни сладки с овесени ядки по такива тържества, но напоследък имам много работа и виждам как няма да успея още дълго да го правя.
Нямам нищо против бабите, да са живи и здрави -
напротив, мисля, че би било голям плюс за детето ми да вижда бабите и дядовците си по-често (едните са на три часа път, другите - на седем).
Моите баби са се грижили добре за мен, включително и за храненето.
Липсва ми семейството в широкия смисъл на думата, като голям организъм.

Но все пак децата не трябва да се тъпчат с боклуци. И трябва да има някакво елементарно разбирателство по въпроса за тяхното възпитание.

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Знам Grinning Аз затова и на нея (свеки) нищо не казах... Което не пречи тихомълком да ме е яд, че от едната пуста любов прави точно каквото и хрумне. Извинете, но е обещала да детето акумулаторен джип Барби "Защото видяхме такъв и детето иска". Нито тя има финансовата възможност за такъв, нито аз бих го разрешила по принцип, даже и да имаше... Схващаш ми драмата, нали?
Оххххх, Бу, и аз ти имам проблемите. Моя 8месечен! наследник вече ИМА такъв джип. Без барбито. Акумулаторен с дистанционно. Щото баба му веднъж го гледа сама два часа да ида на лекар и го завела на площада с количката и там видели дечица да се возят с такива коли и моето протегнало ръце и взело да вика "Ъ-ъ-ъ-ъ". И понеже майка ми има финансова възможност точно седмица по-късно за 1ви юни моя син има подарък. Laughing Да не говорим, че май тайно от мен за тия два часа е хапнал и нещо шоколадово (имаше петно от шоколад на блузата). А по принцип Иван-Асен не яде никакво сладко (говорим за подслаждане със захар, плодове яде колкото може да поеме) и солено.
Та моя проблем е по-голям - той е на 8месеца само!!!!!!! и вече го глезят безобразно през главата ми.

# 138
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...ц ц ц... дано доживеем да дочакаме форум бг-баба.
Да Ви видя тогаз.  Thinking

Спокойствието, Бу е безценен дар. Уви, аз само се опитвам да го притежавам.

# 139
  • Мнения: 3 491
Стига де,
(да стана аз като на комсомолско събрание),
Бу не е такъв човек. Не става въпрос за едно-две сокчета, става въпрос целно да ти правят напук.
А тя, доколкото разбирам, си замълчава учтиво и използва форума да каже, че цар Мидас има кози уши.
Едно е да дадеш на детето една близалка, друго е да му кажеш пред майка му: "Я кажи сега на мама какво ядееееееее" и да му помагаш да изрежда.
Това си е правене напук.
Къде му е напук-а? Че детето не живее нон-стоп с баба си, освен това майка му е била свръхзаета или нещо от тоя род, та това си е жив лукс, да можеш да си позволиш да си гледаш работата, и да има кой да ти гледа детето!
Анда, в случая не става въпрос за "една близалка", както разбра, и аз съм си замълчала пред онази фринтифлюшка. А за това, че наистина има майки, които са превземки и фалша им дразни. Или поне аз се дразня. А Бу не я познавам, така че не знам какъв човек е. Или (като на комсомолски събрание) трябва да вярваме, че Партията е винаги права, дори когато греши?
П.п. Бу, нищо лично към тебе. Както вече казах, не се познаваме.

Последна редакция: вт, 05 юни 2007, 14:17 от блажка

# 140
  • София
  • Мнения: 2 084
Едната баба носи на Лили плодове, овесени ядки, банички. И като изключим баничките, никога не си е позволява да купи и даде някакви други сладострастия, без да ме попита.
Другите баба и дядо при всяка среща й подаряват шоколадчета. Тъй като Лили ги изяжда на секундата, независимо за какво количество става въпрос, поне започнаха да ги дават на мен, та аз да и ги давам на порцийки и когато преценя.
Може да се сетите че едната баба е майка ми, а другата  - свекърва ми. Но всъщност родствената връзка едва ли има значение.

Веднъж попитах мъжа ми защо така майка му и баща му тъпчат Лили с шоколади, а той ми каза:
"Защото аз като бях малък на мен не ми купуваха..." 
Хмм значи и тя като е била млада майка си е имала някакви приоритети в изхранването на децата си. Сега като се е сбабила нещата са корено различни.
Защо така се получава? Изкуфяват ли, изкупуват вина някаква, едва ли го правят напук, а може би просто искат за кратко време по най- бързия начин да спечелят обичта на детето. Последното вярвам е най-вероятно.

# 141
  • Мнения: 3 491

Веднъж попитах мъжа ми защо така майка му и баща му тъпчат Лили с шоколади, а той ми каза:
"Защото аз като бях малък на мен не ми купуваха..." 
Хмм значи и тя като е била млада майка си е имала някакви приоритети в изхранването на децата си. Сега като се е сбабила нещата са корено различни.
Защо така се получава? Изкуфяват ли, изкупуват вина някаква, едва ли го правят напук, а може би просто искат за кратко време по най- бързия начин да спечелят обичта на детето. Последното вярвам е най-вероятно.
Може и така да е. Освен това, докато човек изгледа дете до голям, здрав и прав мъж, нищо чудно да мине през толкова въртележки, та да осъзнае относителността на сума ти приоритети.

# 142
  • На небето
  • Мнения: 5 530

Веднъж попитах мъжа ми защо така майка му и баща му тъпчат Лили с шоколади, а той ми каза:
"Защото аз като бях малък на мен не ми купуваха..." 
Хмм значи и тя като е била млада майка си е имала някакви приоритети в изхранването на децата си. Сега като се е сбабила нещата са корено различни.
Защо така се получава? Изкуфяват ли, изкупуват вина някаква, едва ли го правят напук, а може би просто искат за кратко време по най- бързия начин да спечелят обичта на детето. Последното вярвам е най-вероятно.
Може и така да е. Освен това, докато човек изгледа дете до голям, здрав и прав мъж, нищо чудно да мине през толкова въртележки, та да осъзнае относителността на сума ти приоритети.

И аз си мисля, че се опитват да наваксат и реваншират с децата ни. Забелязала съм още, че майки които не са си гледали децата, като станат баби се натискат като за световно да си гледат внуците и обратно тези които са си ги гледали, никак не им се гледат деца  на старини.  Tired

# 143
  • Мнения: 3 491
И аз си мисля, че се опитват да наваксат и реваншират с децата ни. Забелязала съм още, че майки които не са си гледали децата, като станат баби се натискат като за световно да си гледат внуците и обратно тези които са си ги гледали, никак не им се гледат деца  на старини.  Tired
Е, не е задължително.  Peace Баба ми беше от тези, които са си гледали сами децата, при никак нелеки условия, гледаше и мене с много любов и безкрайно уважение към решенията на майка ми (макар и майка ми да беше на другия край на България и изискванията й да са били поставяни чрез писма). Но баба ми беше надмогнала всякакъв егоцентризъм.
Моите наблюдения пък са, че родители, които не са си гледали сами децата, са по-малко толерантни и по-малко уважават решенията на собствените си деца, когато станат самите те баби и дядовци. Като че ли егоцентризмът още ги тресе.
Но - свят като цвят. Да са живи, здрави и прави децата, другото са подробности.

# 144
  • Мнения: 1 615
блажка: "Моите наблюдения пък са, че родители, които не са си гледали сами децата, са по-малко толерантни и по-малко уважават решенията на собствените си деца, когато станат самите те баби и дядовци. Като че ли егоцентризмът още ги тресе." - забележително наблюдение!!! Много добре формулирано, наистина! Май и аз имам имам такива наблюдения...

# 145
  • Мнения: 143
Малко измествам темата, но аз имам този проблем с хората от градинката и приятелите ни, основно по отношение на зрънчото и подобните. До степен, че се скарах с един дядо, който даде стотинки на децата ми и ги прати да си купуват сами пръчиците  Shocked
Другите подаръци-лакомства се ядат след хранене, ако са си изяли плодовете преди това  Wink Освен това им обяснявам подробно всеки път защо не им давам зрънчо или бонбони. (таблото с болни зъби при зъболекаря свърши страшна работа  Laughing )
Успех в борбата с пристрастяванета към бонбоните на всички мами!

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
блажка: "Моите наблюдения пък са, че родители, които не са си гледали сами децата, са по-малко толерантни и по-малко уважават решенията на собствените си деца, когато станат самите те баби и дядовци. Като че ли егоцентризмът още ги тресе." - забележително наблюдение!!! Много добре формулирано, наистина! Май и аз имам имам такива наблюдения...

То и аз малко виждам така нещата, майка ми визирам....

# 147
  • Мнения: 459
Нищо не носи, нито плодове, нито шоколади.

Майка ми дава душата си за детето.

# 148
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
Добре де, нали на всички им е ясно, че от епизодично купуване на някакви нарочени за вредни храни, на детето няма нищо да му стане. Въпросът за храненето е по-скоро количествен и не бива да правим генерални изводи за доверието. И моята, когато е с баба си понякога яде неща, които в къщи не се купуват. Но пък това не е всеки ден. И общо взето, когато аз съм добронамерена, бабата се старае. Това че веднъж на няколко месеца яде кренвирши, голям праз. Хеле пък драма за шоколада изобщо няма да направя. Уморих се тук да повтарям, че качественият шоколад в подходящи дози си е много полезен и за деца и за възрастни*. А баничките и мекичките на баба са нещо много специално и тя ще ги помни цял живот, както аз помня тези на моята баба. Вредността на пърженото сложено на кантар срещу тупуркането на боси крачета рано сутрин и ароматът на парещите мекици/бухти/банички, гласувам с да на пържените бабини закуски.

* децата с алергии ги изключвам, но те освен шоколад, не могат да ядат и доста плодове, например.

# 149
  • Мнения: 2 292
Бу, държа бабите и дядовците макс. далеч. нормалното р/е е 2000 км. за което съм много щастлива, а когато сме по-наблизко не си спестявам твърдия тон, директността и ако трява някой и друг крясък по б-лгарски.
Успех.

По повод отговорите на блажка и други, не мога да запомня всички. Аз като бях в
София дадох веднъж зрънчо, за да опита, тук давам понякога бисквити или вафли, защото няма нужда да се престаравам все пак в този свят живеем, но давам, когато АЗ реша и когато АЗ намеря за добре и когато НА МЕН ми е удобно и ако с-м казала на някой, че не искам детето да се храни с такива храни означава, че няма да му се дават с изключение на случаите в които аз решавам. Та така. По този начин имам в-зможност да следя режима на детето и ЗНАМ какво е яло през деня и с какво се храни и какви храни уредпочита.
По повод ентусиазма с плодовете .. няма нужда от ентусиазъм да се нареже сутрин една ябълка, една круш , малко пъпеш, праскова и да се сипят ягоди в една кутия и да се сложи в торбата и да се дава на детето да си избира каквото иска. Вечер като погледна в кутията е останало доста малко нещо  Laughing

Последна редакция: вт, 05 юни 2007, 22:49 от vivita

Общи условия

Активация на акаунт